Největší část australského kontinentu, tedy území na jeho severu a při celém východním pobřeží včetně Tasmánie, zabírá jediná oblast. Toto území budují staré vyvřelé nebo metamorfované horniny, místy jsou překryty mladšími sedimenty a jen na malých plochách třetihorními vulkanity. Jde o jednu z částí rozpadlé Gondwany, která se odlomila od dnešní Antarktidy a přesouvala se směrem k severu a teprve pře 15 miliony let dosáhla současné polohy.
Klima je spíše různorodé; na severovýchodě na Yorském poloostrově je horké a vlhké, s ročními srážkovými úhrny dosahujícími až 4000 mm, zatímco na severu a ve vnitrozemí je mnohem sušší, s výraznou periodou sucha; sever je výrazně ovlivňován letním monzunem. Směrem k jihu jsou zejména hory poměrně vlhké a na jihovýchodě jsou také podstatně nižší teploty, v horách v zimě padá sníh. Nejchladnější klima je na Tasmánii, kde se střídají 4 vyhraněná roční období a maximum srážek přichází v zimě.
Rozmanitost vegetace je dána různorodostí klimatu. V nejteplejších a nejvlhčích oblastech severovýchodu jsou tropické deštné lesy, na které směrem na západ a na jih navazují různé typy poloopadavých monzunových lesů a na ještě sušších místech savana. Na jihovýchodě, v klimatu subtropického rázu, jsou ve vyšších polohách mlžné lesy a v nejvyšších horách je vytvořeno dokonce primární bezlesí. Květena je různorodá, v deštných lesích je méně endemická než v ostatních typech vegetace. Její součástí jsou i starobylé typy – na severu se vyskytují zástupci fylogeneticky primitivní endemické čeledi Austrobaileyaceae, ve střední části východního pobřeží byla na konci 20. století objevena živá fosílie – jehličnan Wollemia nobilis. V květeně mají vysoké zastoupení Proteaceae a Myrtaceae, zejména australský endemický rod Eucalyptus. Původ této květeny je třeba v prakontinentu Gondwana, což dokazují např. pabuky (Nothofagus). Tropické prvky mají většinou charakter mladších migrantů z Paleotropis.
Severo-východoaustralská oblast zahrnuje tyto floristické provincie:
- Severoaustralská provincie
- Queenslandská provincie
- Jihovýchodoaustralská provincie
- Tasmánská provincie
Na BOTANY.cz najdete z uvedené oblasti tyto druhy (včetně neofytů):
- ABROMA AUGUSTUM (L.) L. f.
- ABRUS PRECATORIUS L. – soterek obecný
- ACACIA CALAMIFOLIA Lindl. – kapinice
- ACACIA MANGIUM Willd. – kapinice
- ACACIA MEARNSII De Wild. – kapinice
- ACACIA MELANOXYLON R. Br. – kapinice
- ACACIA RETINODES Schltdl. – kapinice
- ACAENA NOVAE-ZELANDIAE Kirk – bedrnička
- ACANTHUS ILICIFOLIUS L. – paznehtník
- ACHYRANTHES ASPERA L.
- ACMELLA ULIGINOSA (Sw.) Cass. – plamatka
- ACOKANTHERA OBLONGIFOLIA (Hochst.) Codd
- ACRIOPSIS LILIIFOLIA (J. Koenig) Seidenf.
- ACROSTICHUM AUREUM L. – prašnatec
- ACTINOTUS HELIANTHI Labill.
- ADENOSTEMMA LAVENIA (L.) Kuntze
- ADIANTUM CAPILLUS-VENERIS L. – netík Venušin vlas / adiant Venušin
- ADIANTUM PHILIPPENSE L. – netík / adiant
- AEGICERAS CORNICULATUM (L.) Blanco
- AEGINETIA INDICA L.
- AIDIA RACEMOSA (Cav.) Tirveng.
- AJUGA AUSTRALIS R. Br. – zběhovec australský / zbehovček
- ALANIA CUNNINGHAMII Steud.
- ALBIZIA SAMAN (Jacq.) F. Muell. – albízie
- ALECTRYON CORIACEUM (Benth.) Radlk.
- ALEURITES MOLUCCANA (L.) Willd.
- ALLOXYLON PINNATUM (Maiden et Betche) P. H. Weston et Crisp
- ALSTONIA SCHOLARIS (L.) R. Br.
- ALYXIA RUSCIFOLIA R. Br.
- AMMANNIA BACCIFERA L. – tuhanka
- AMOMUM DALLACHYI F. Muell. – amom
- AMPHILOPHIUM CRUCIGERUM (L.) L. G. Lohmann
- ANGIOPTERIS EVECTA (G. Forst.) Hoffm. – slejemka vyvýšená
- ANOPTERUS GLANDULOSUS Labill.
- APONOGETON DISTACHYOS L. f. – kalatka dvouklasá
- ARAUCARIA BIDWILLII Hook. – blahočet
- ARCHONTOPHOENIX ALEXANDRAE (F. Muell.) H. Wendl. et Drude
- ARCTOTHECA POPULIFOLIA (P. J. Bergius) Norl. – oruňka
- ARISTEA ECKLONII Baker – osinatec
- ASPLENIUM FLACCIDUM G. Forst. – sleziník / slezinník
- ASPLENIUM TENERUM G. Forst. – sleziník / slezinník
- ASTELIA ALPINA R. Br. – bičule alpínská
- ASYSTASIA GANGETICA (L.) T. Anderson
- ATRIPLEX SEMIBACCATA R. Br. – lebeda / loboda
- ATUNA RACEMOSA Raf.
- AVICENNIA MARINA (Forssk.) Vierh. – kolíkovník
- AZOLLA PINNATA R. Br. – azola
- BACKHOUSIA CITRIODORA F. Muell.
- BACOPA MONNIERI (L.) Pennell
- BANKSIA INTEGRIFOLIA L. f.
- BANKSIA MARGINATA Cav.
- BANKSIA ROBUR Cav.
- BANKSIA SERRATA L. f.
- BARLERIA REPENS Nees
- BARRINGTONIA ASIATICA (L.) Kurz
- BARRINGTONIA RACEMOSA (L.) Spreng.
- BAUERA RUBIOIDES Banks ex Andrews
- BAUERA SESSILIFLORA F. Muell.
- BAUHINIA MONANDRA Kurz – bauhinie
- BEDFORDIA ARBORESCENS Hochr.
- BEDFORDIA LINEARIS (Labill.) DC.
- BEDFORDIA SALICINA (Labill.) DC.
- BLANDFORDIA CUNNINGHAMII Lindl.
- BLANDFORDIA PUNICEA (Labill.) Sweet
- BLECHNUM FLUVIATILE (R. Br.) Lowe ex Salomon – žebrovice / rebrovka
- BLECHNUM PENNA-MARINA (Poir.) Kuhn – žebrovice / rebrovka
- BOERHAVIA COCCINEA Mill.
- BORONIA CITRIODORA Gunn ex Hook. f. – boronka citrovonná
- BORONIA PILOSA Labill. – boronka chlupatá
- BORONIA PILOSA subsp. TASMANENSIS Duretto – boronka chlupatá tasmánská
- BORONIA RHOMBOIDEA Hook. – boronka
- BRACHYCHITON ACERIFOLIUS (A. Cunn. ex G. Don) F. Muell.
- BRACHYCHITON DISCOLOR F. Muell.
- BRACHYCHITON POPULNEUS (Schott et Endl.) R. Br.
- BRUGUIERA GYMNORHIZA (L.) Lam.
- BRUNONIA AUSTRALIS Sm. ex R. Br.
- BULBOPHYLLUM BAILEYI F. Muell.
- BURCHARDIA UMBELLATA R. Br.
- BURSARIA SPINOSA Cav.
- CAESALPINIA BONDUC (L.) Roxb. – sapan
- CAESALPINIA CRISTA L. – sapan
- CAESALPINIA DECAPETALA (Roth) Alston – sapan
- CALADENIA LYALLII Hook. f.
- CALLICOMA SERRATIFOLIA Andrews
- CALLISTEMON RIGIDUS R. Br.
- CALLISTEMON RUGULOSUS (Link) DC.
- CALLISTEMON SALIGNUS (Sm.) Colv. ex Sweet
- CALLISTEMON VIMINALIS (Sol. ex Gaertn.) G. Don
- CALLITRICHE PALUSTRIS L. – hvězdoš jarní / hviezdoš močiarny
- CALLITRIS RHOMBOIDEA R. Br. ex Rich. et A. Rich.
- CALYSTEGIA SOLDANELLA (L.) R. Br. – opletník / povoja
- CALYTRIX ALPESTRIS (Lindl.) Court – vlasokub alpínský
- CALYTRIX TETRAGONA Labill. – vlasokub čtyřboký
- CAMONEA UMBELLATA (L.) A. R. Simões et Staples
- CANAVALIA ROSEA (Sw.) DC.
- CAREX CANESCENS L. – ostřice šedavá / ostrica sivastá
- CAREX ECHINATA Murray – ostřice ježatá / ostrica ježatá
- CAREX INDICA L. – ostřice / ostrica
- CARISSA SPINARUM L. – karanda obecná
- CARPOBROTUS AEQUILATERUS (Haw.) N. E. Br.
- CASCABELA THEVETIA (L.) Lippold
- CASSYTHA FILIFORMIS L.
- CASTANOSPERMUM AUSTRALE A. Cunn. ex Mudie – kaštanovka australská
- CASUARINA CUNNINGHAMIANA Miq. – přesličník
- CASUARINA EQUISETIFOLIA L. – přesličník tichomořský
- CAYRATIA TRIFOLIA (L.) Domin
- CELTIS AUSTRALIS L. – břestovec jižní / brestovec
- CENARRHENES NITIDA Labill.
- CENCHRUS ALOPECUROIDES (L.) Thunb. – ostrokvět psárkovitý / ostrokvet
- CENTRATHERUM PUNCTATUM Cass.
- CERATOPHYLLUM DEMERSUM L. – růžkatec ostnitý / rožkatec ponorený
- CERATOPTERIS THALICTROIDES (L.) Brong. – obširák žluťuchový
- CERBERA MANGHAS L. – chrastoun
- CHAMAECRISTA NICTITANS (L.) Moench
- CHEILOCOSTUS SPECIOSUS (J. König) C. Specht
- CHENOPODIUM PUMILIO R. Br. – merlík trpasličí / mrlík nízky
- CHILOGLOTTIS CORNUTA Hook. f.
- CHRYSOCEPHALUM APICULATUM (Labill.) Steetz
- CHRYSOCEPHALUM BAXTERI (A. Cunn. ex DC.) Anderb.
- CLEOME VISCOSA L. – luštěnice lepkavá
- COCCINIA GRANDIS (L.) Voigt
- COCOS NUCIFERA L. – kokosník obecný
- COLOCASIA ESCULENTA (L.) Schott – kolokázie jedlá, taro
- COLUBRINA ASIATICA (L.) Brongn.
- COMESPERMA ERICINUM DC.
- COMMELINA AFRICANA L. – křížatka africká / podenka
- COMMERSONIA BARTRAMIA (L.) Merr.
- CORDIA SUBCORDATA Lam.
- CORDYLINE FRUTICOSA (L.) A. Chev. – dračinka
- CORIANDRUM SATIVUM L. – koriandr setý / koriander siaty
- CORONIDIUM SCORPIOIDES (Labill.) Paul G. Wilson
- CORREA AEMULA (Lindl.) F. Muell.
- CORYMBORKIS VERATRIFOLIA (Reinw.) Blume
- CREPIDOMANES MINUTUM (Blume) K. Iwats.
- CRINUM ASIATICUM L. – křín asijský
- CROTALARIA ALATA D. Don – chřestnatec
- CROTALARIA RETUSA L. – chřestnatec vyseknutý
- CROTALARIA VERRUCOSA L. – chřestnatec
- CTENOPTERELLA BLECHNOIDES (Grev.) Parris
- CURCUMA AUSTRALASICA Hook. f. – kurkumovník
- CYATHEA COOPERI (F. Muell.) Domin
- CYCLOSORUS INTERRUPTUS (Willd.) H. Itô
- CYCLOSORUS UNITUS (L.) Ching
- CYMBIDIUM MADIDUM Lindl. – člunatka
- CYNANCHUM VIMINALE (L.) Bassi
- CYNODON DACTYLON (L.) Pers. – troskut prstnatý / prstnatec obyčajný
- DAMPIERA PURPUREA R. Br.
- DARWINIA MICROPETALA (F. Muell.) Benth.
- DAVIDSONIA PRURIENS F. Muell.
- DECALOBANTHUS PELTATUS (L.) A. R. Simões et Staples
- DECASPERMUM PARVIFLORUM (Lam.) A. J. Scott
- DENDROBIUM KINGIANUM Bidwill ex Lindl. – stromobytec
- DENDROBIUM MIRBELIANUM Gaudich. – stromobytec
- DENDROBIUM SMILLIEAE F. Muell. – stromobytec
- DENDROPHTHOË FALCATA (L. f.) Ettingsh.
- DERRIS TRIFOLIATA Lour.
- DESCHAMPSIA CESPITOSA (L.) P. B. – metlice trsnatá / metlica trsnatá
- DESMODIUM GANGETICUM (L.) DC. – stužkovec
- DIANELLA ENSIFOLIA (L.) DC. – takara mečolistá
- DICKSONIA ANTARCTICA Labill.
- DILLWYNIA SERICEA A. Cunn. – rozevřenec hedvábitý
- DIOSPYROS MARITIMA Blume – tomel
- DIPHASIUM SCARIOSUM (G. Forst.) Rothm.
- DIPLARRENA MORAEA Labill.
- DIPODIUM ROSEUM D. L. Jones et M. A. Clem.
- DIPODIUM VARIEGATUM M. A. Clem. et D. L. Jones
- DIPTERIS CONJUGATA Reinw.
- DISPHYMA AUSTRALE (Sol. ex Aiton) J. M. Black
- DOLICHANDRONE SPATHACEA (L. f.) Seem.
- DONATIA NOVAE-ZELANDIAE Hook. f.
- DRACOPHYLLUM PANDANIFOLIUM (Hook. f.) S. Venter – drakolist pandánolistý
- DRACOPHYLLUM PERSISTENTIFOLIUM S. Venter – drakolist
- DRACOPHYLLUM SECUNDUM R. Br. – drakolist jednostranný
- DRACOPHYLLUM SPRENGELIOIDES (R. Br.) S. Venter – drakolist
- DROSERA ARCTURI Hook. – rosnatka / rosička
- DROSERA BINATA Labill. – rosnatka / rosička
- DROSERA PYGMAEA DC. – rosnatka / rosička
- DROSERA SPATULATA Labill. – rosnatka / rosička
- DRYMOPHILA CYANOCARPA R. Br.
- DRYPETES DEPLANCHEI (Brongn. et Gris) Merr.
- ELEOCHARIS ACICULARIS (L.) Roem. et Schult. – bahnička jehlovitá / bahnička ihlovitá
- ELEOCHARIS DULCIS (Burm. f.) Trin. ex Hensch. – bahnička
- ELEOCHARIS GENICULATA (L.) Roem. et Schult. – bahnička
- ELEUSINE INDICA (L.) Gaertn. – kalužnice indická
- EMILIA FOSBERGII Nicolson – milostna
- EMPODISMA MINUS (Hook. f.) L. A. S. Johnson et D. F. Cutler
- ENHALUS ACOROIDES (L. f.) Royle
- ENTADA RHEEDII Spreng. – potuta pomořská
- EPACRIS IMPRESSA Labill. – postrminec
- EPACRIS SERPYLLIFOLIA R. Br. – postrminec douškolistý
- EPILOBIUM BRUNNESCENS (Cockayne) P. H. Raven et Engelhorn – vrbovka / vŕbovka
- EQUISETUM ARVENSE L. – přeslička rolní / praslička roľná
- EUCALYPTUS CAMALDULENSIS Dehnh. – blahovičník
- EUCALYPTUS LARGIFLORENS F. Muell. – blahovičník
- EUCRYPHIA LUCIDA (Labill.) Baill.
- EUPHRASIA COLLINA R. Br. – světlík chlumní / očianka
- EUPHRASIA HOOKERI Wettst. – světlík Hookerův / očianka
- EUPHRASIA STRIATA R. Br. – světlík žíhaný / očianka
- EWARTIA MEREDITHAE (F. Muell.) Beauverd
- EXCOECARIA AGALLOCHA L.
- FICINIA NODOSA (Rottb.) Goetgh., Muasya et D. A. Simpson
- FICUS BENJAMINA L. – fíkovník / figovník
- FICUS HISPIDA L. f. – fíkovník / figovník
- FICUS MACROPHYLLA Desf. ex Pers. – fíkovník / figovník
- FICUS MICROCARPA L. f. – fíkovník / figovník
- FICUS WATKINSIANA F. M. Bailey – fíkovník / figovník
- FIMBRISTYLIS CYMOSA R. Br.
- FLAGELLARIA INDICA L. – chopatec
- FUIRENA UMBELLATA Rottb.
- FUMARIA CAPREOLATA L. – zemědým popínavý / zemedym popínavý
- GAULTHERIA HISPIDA R. Br. – libavka
- GENTIANELLA MUELLERIANA (L. G. Adams) Glenny – hořeček / horček
- GERANIUM SESSILIFLORUM Cav. – kakost / pakost
- GLEICHENIA ALPINA R. Br. – pásatka
- GLIRICIDIA SEPIUM (Jacq.) Walp.
- GLYCERIA NOTATA Chevall. – zblochan řasnatý / steblovka riasnatá
- GMELINA DALRYMPLEANA (F. Muell.) H. J. Lam
- GOMPHOLOBIUM ECOSTATUM Kuchel – tupolusk
- GOMPHOLOBIUM HUEGELII Benth. – tupolusk Hügelův
- GOODENIA BLACKIANA Carolin – rozkynule Blackova
- GOODENIA DECURRENS R. Br. – rozkynule sbíhavá
- GOODENIA OVATA Sm. – rozkynule vejčitá
- GOODIA MEDICAGINEA F. Muell. – kososudnec
- GREVILLEA ALPINA Lindl.
- GREVILLEA AQUIFOLIUM Lindl.
- GREVILLEA BANKSII R. Br.
- GREVILLEA DIMORPHA F. Muell.
- GREVILLEA JOHNSONII McGill.
- GREVILLEA LAVANDULACEA Schltdl.
- GREVILLEA ROBUSTA A. Cunn. ex R. Br.
- GREVILLEA SERICEA (Sm.) R. Br.
- GUETTARDA SPECIOSA L.
- HAKEA LISSOSPERMA R. Br.
- HALOPHILA OVALIS (R. Br.) Hook. f.
- HANGUANA MALAYANA (Jack) Merr.
- HARDENBERGIA VIOLACEA (Schneev.) Stearn
- HELICHRYSUM LEUCOPSIDEUM DC. – smil / slamiha
- HELIOTROPIUM OVALIFOLIUM Forssk. – otočník / skrutec
- HELMINTHOSTACHYS ZEYLANICA (L.) Hook. – kamraj
- HERITIERA LITTORALIS Aiton
- HERNANDIA NYMPHAEIFOLIA (C. Presl) Kubitzki – stukač leknínolistý
- HIBBERTIA PROCUMBENS (Labill.) DC.
- HIBISCUS MACILWRAITHENSIS (Fryxell) Craven et B. E. Pfeil – ibišek / ibištek
- HIBISCUS VITIFOLIUS L. – ibišek / ibištek
- HISTIOPTERIS INCISA (Thunb.) J. Sm.
- HOLCUS MOLLIS L. – medyněk měkký / medúnok mäkký
- HOMALANTHUS POPULIFOLIUS Graham
- HUMATA REPENS (L. f.) Diels
- HUPERZIA PHLEGMARIA (L.) Rothm. – vranec / chvostník
- HUPERZIA SQUARROSA (G. Forst.) Trevis. – vranec / chvostník
- HYBANTHUS ENNEASPERMUS (L.) F. Muell.
- HYDROCOTYLE VERTICILLATA Thunb. – pupečník / pupkovník
- HYPOLYTRUM NEMORUM (Vahl) Spreng.
- INDIGOFERA LINNAEI Ali – modřil
- INDIGOFERA TINCTORIA L. – modřil barvířský
- INTSIA BIJUGA (Colebr.) Kuntze
- IPOMOEA AQUATICA Forssk. – povijnice vodní / povojník
- IPOMOEA PES-CAPRAE (L.) R. Br. – povijnice pomořská / povojník
- IPOMOEA PES-CAPRAE subsp. BRASILIENSIS (L.) Ooststr. – povijnice / povojnica
- IPOMOEA QUAMOCLIT L. – povijnice / povojník
- IPOMOEA VIOLACEA L. – povijnice / povojník
- ISCHAEMUM MUTICUM L.
- ISOPOGON ANEMONIFOLIUS (Salisb.) Knight – stejnovous sasankolistý
- ISOPOGON ANETHIFOLIUS (Salisb.) Knight – stejnovous koprolistý
- ISOPOGON CERATOPHYLLUS R. Br. – stejnovous roholistý
- KENNEDIA PROSTRATA R. Br. – meznatice
- KENNEDIA RUBICUNDA (Schneev.) Vent. – meznatice
- KLEINHOVIA HOSPITA L.
- KUNZEA ERICOIDES (A. Rich.) Joy Thomps.
- KYLLINGA NEMORALIS (J. R. Forst. et G. Forst.) Dandy ex Hutch. et Dalziel
- LAGUNARIA PATERSONIA (Andrews) G. Don
- LAMBERTIA FORMOSA Sm.
- LANTANA MONTEVIDENSIS (Spreng.) Briq. – lantána
- LEEA INDICA (Burm. f.) Merr.
- LEERSIA ORYZOIDES (L.) Sw. – tajnička rýžovitá / tajnička ryžovitá
- LEIOCARPA SUPINA (F. Muell.) Paul G. Wilson
- LEMNA TRISULCA L. – okřehek trojbrázdý / žaburinka trojbrázdová
- LEPIDOZAMIA HOPEI (W. Hill) Regel
- LEPISORUS MUCRONATUS (Fée) Li Wang
- LEPTECOPHYLLA JUNIPERINA (J. R. Forst. et G. Forst.) C. M. Weiller
- LEPTOSPERMUM JAVANICUM Blume – balmín jávský
- LEPTOSPERMUM SCOPARIUM J. R. et G. Forst. – balmín metlatý
- LEUCAENA LEUCOCEPHALA (Lam.) de Wit
- LEUCOCHRYSUM ALBICANS (A. Cunn.) Paul G. Wilson
- LEUCOPOGON PARVIFLORUS (Andrews) Lindl. – bělovlas jedlý
- LEUCOPOGON VIRGATUS (Labill.) R. Br. – bělovlas prutnatý
- LIBERTIA PULCHELLA (R. Br.) Spreng.
- LICUALA RAMSAYI (F. Muell.) Domin
- LIGUSTRUM LUCIDUM W. T. Aiton – ptačí zob / zob vtáčí
- LIGUSTRUM OVALIFOLIUM Hassk. – ptačí zob vejčitolistý / zob vtáčí
- LINDERNIA ANTIPODA (L.) Alston – puštička / lindernia
- LIPARIS CONDYLOBULBON Rchb. f. – hlízovec / hľuzovec
- LITHOTOMA PETRAEA (F. Muell.) E. B. Knox
- LOMATIA TINCTORIA (Labill.) R. Br.
- LOPHOSTEMON CONFERTUS (R. Br.) Peter G. Wilson et J. T. Waterh.
- LOTUS AUSTRALIS Andrews – štírovník jižní / ľadenec
- LUDWIGIA ADSCENDENS (L.) H. Hara – zakucelka / ludvigia
- LUDWIGIA HYSSOPIFOLIA (G. Don) Exell – zakucelka / ludvigia
- LUMNITZERA LITTOREA (Jack) Voigt
- LUMNITZERA RACEMOSA Willd.
- LUZULA MULTIFLORA (Ehrh.) Lej. – bika mnohokvětá / chlpaňa mnohokvetá
- LYGODIUM FLEXUOSUM (L.) Sw. – pnulka
- LYGODIUM MICROPHYLLUM (Cav.) R. Br. – pnulka
- MACADAMIA INTEGRIFOLIA Maiden et Betche
- MACARANGA TANARIUS (L.) Mull. Arg.
- MACROZAMIA MOUNTPERRIENSIS F. M. Bailey
- MAIREANA BREVIFOLIA (R. Br.) Paul G. Wilson
- MARIANTHUS BIGNONIACEUS F. Muell.
- MELALEUCA ACUMINATA F. Muell. – kajeput zašpičatělý
- MELALEUCA ALTERNIFOLIA (Maiden et Betche) Cheel – kajeput střídavolistý
- MELALEUCA DECUSSATA R. Br. – kajeput křížolistý
- MELALEUCA GIBBOSA Labill. – kajeput hrbolatý
- MELALEUCA QUINQUENERVIA (Cav.) S. T. Blake – kajeput pětižilný
- MELALEUCA SQUAMEA Labill. – kajeput šupinatý
- MELALEUCA SQUARROSA Donn. ex Sm. – kajeput kostrbatý
- MELALEUCA THYMIFOLIA Sm. – kajeput tymiánolistý
- MELANTHERA BIFLORA (L.) Wild
- MELASTOMA MALABATHRICUM L. – odule malabarská
- MELIANTHUS MAJOR L. – medokvět širolistý
- MICROTIS UNIFOLIA (G. Forst.) Rchb. f.
- MILIUM EFFUSUM L. – pšeníčko rozkladité / pšeno rozložité
- MIMUSOPS ELENGI L. – opíhled skvělý
- MOLINERIA CAPITULATA (Lour.) Herb.
- MOMORDICA BALSAMINA L. – momordika balsamka
- MORINDA CITRIFOLIA L. – rojok barvířský
- MUEHLENBECKIA AXILLARIS (Hook. f.) Endl. – rdesnovka úžlabní
- MURDANNIA NUDIFLORA (L.) Brenan
- MURRAYA PANICULATA (L.) Jack
- MYOPORUM INSULARE R. Br.
- MYOSURUS MINIMUS L. – myší ocásek nejmenší / chvostík myší
- MYRIOPHYLLUM AQUATICUM (Vell.) Verdc. – stolístek / stolístok
- MYRMECODIA PLATYTYREA Becc.
- NAJAS MARINA L. – řečanka přímořská / riečňanka prímorská
- NELUMBO NUCIFERA Gaertn. – lotos
- NEPENTHES MIRABILIS (Lour.) Druce – láčkovka / krčiažnik
- NEPHROLEPIS CORDIFOLIA (L.) C. Presl
- NOTHOFAGUS GUNNII (Hook. f.) Oerst. – pabuk Gunnův
- NYMPHAEA IMMUTABILIS S. W. L. Jacobs – leknín / lekno
- NYMPHOIDES INDICA (L.) Kuntze – plavín / leknovec
- NYPA FRUTICANS Wurmb.
- OLDENLANDIA AURICULARIA (L.) K. Schum.
- OLEARIA LEDIFOLIA (DC.) Benth.
- OPERCULINA TURPETHUM (L.) Silva Manso
- OPHIOGLOSSUM PENDULUM L. – hadí jazyk / hadivka
- ORITES ACICULARIS (R. Br.) Roem. et Schult.
- ORITES DIVERSIFOLIUS R. Br.
- ORITES REVOLUTUS R. Br.
- ORTHOCERAS STRICTUM R. Br.
- ORTHOSIPHON ARISTATUS (Blume) Miq. – trubkovec osinatý
- ORTHROSANTHUS MULTIFLORUS Sweet
- OXALIS RADICOSA A. Rich. – šťavel / kyslička
- OXYLOBIUM ELLIPTICUM (Vent.) R. Br – ostrolusk
- OZOTHAMNUS OBCORDATUS DC.
- PANDANUS MONTICOLA F. Muell. – pandán
- PANDANUS TECTORIUS Parkinson ex Du Roi – pandán
- PARARCHIDENDRON PRUINOSUM (Benth.) I. C. Nielsen
- PARASERIANTHES LOPHANTHA (Willd.) I. C. Nielsen
- PASSIFLORA CINNABARINA Lindl. – mučenka rumělková
- PATERSONIA FRAGILIS (Labill.) Asch. et Graebn.
- PATERSONIA SERICEA R. Br.
- PELARGONIUM AUSTRALE Willd. – pelargónie / pelargónia
- PELARGONIUM RODNEYANUM Lindl. – pelargónie / pelargónia
- PEMPHIS ACIDULA J. R. Forst.
- PENTACHONDRA PUMILA (J. R. Forst. et G. Forst.) R. Br.
- PETROPHILE PULCHELLA (Schrad. et J. C. Wendl.) R. Br.
- PHAIUS TANKERVILLEAE (Banks ex L’Hér.) Blume
- PHRAGMITES KARKA (Retz.) Trin. ex Steud. – rákos / trsť
- PHYLLACHNE COLENSOI (Hook. f.) S. Berggr.
- PHYMATOSORUS SCOLOPENDRIA (Burm. f.) Pich. Serm.
- PIMELEA LINIFOLIA Sm. – leskokeř lnolistý
- PIMELEA NIVEA Labill. – leskokeř sněhobílý
- PIPTURUS ARGENTEUS (G. Forst.) Wedd.
- PISONIA GRANDIS R. Br. – přítulnice
- PITTOSPORUM UNDULATUM Vent. – slizoplod
- PLANCHONELLA OBOVATA (R. Br.) Pierre
- PLATYCERIUM HILLII T. Moore – parožnatka
- PLATYLOBIUM OBTUSANGULUM Hook. – plaskolusk
- PLUMBAGO ZEYLANICA L. – olověnec / olovník
- POGOSTEMON STELLATUS (Lour.) Kuntze – brvitec
- POUZOLZIA HIRTA (Blume) Hassk.
- PREMNA SERRATIFOLIA L.
- PRONEPHRIUM TRIPHYLLUM (Sw.) Holttum
- PROSOPIS PALLIDA (Humb. et Bonpl. ex Willd.) Kunth – naditec
- PSILOTUM COMPLANATUM Sw. – prutovka
- PSILOTUM NUDUM (L.) P. Beauv. – prutovka
- PTERIDIUM AQUILINUM (L.) Kuhn – hasivka orličí / orličník obyčajný
- PTERIS VITTATA L. – křídelnice
- PUERARIA MONTANA var. LOBATA (Willd.) Sanjappa et Pradeep – podoutlec
- PULTENAEA SCABRA R. Br. – zasekanec
- RANUNCULUS TRICHOPHYLLUS Chaix – lakušník niťolistý / močiarka niťovitolistá
- REMUSATIA VIVIPARA (Roxb.) Schott
- RHIZOPHORA APICULATA Blume – kořenovník
- RHIZOPHORA MUCRONATA Lam. – kořenovník
- RHUS TAITENSIS Guill. – škumpa / sumach
- RHYNCHOSIA MINIMA (L.) DC.
- RUBUS GUNNIANUS Hook. – ostružiník Gunnův / ostružina
- RUBUS PARVIFOLIUS L. – ostružiník malolistý / ostružina
- RUBUS ROSIFOLIUS Sm. ex Baker – ostružiník / ostružina
- RUBUS ULMIFOLIUS Schott – ostružiník středozemský / ostružina
- RUMEX CRISPUS L. – šťovík kadeřavý / štiavec kučeravý
- RUMOHRA ADIANTIFORMIS (G. Forst.) Ching
- SAGINA APETALA Ard. – úrazník brvitý / machovička bezkorunná
- SAMOLUS REPENS Pers. – solenka / soľanka
- SANTALUM ALBUM L. – santal bílý
- SARCANTHOPSIS WAROCQUEANA (Rolfe) Garay
- SARCOCORNIA QUINQUEFLORA (Bunge ex Ung.-Sternb.) A. J. Scott – slanomil
- SCAEVOLA TACCADA (Gaertn.) Roxb. – moral obecný
- SCHEFFLERA ACTINOPHYLLA (Endl.) Harms
- SCHEFFLERA ELLIPTICA (Blume) Harms
- SCHIZAEA DICHOTOMA (L.) J. Sm. – víkateň
- SCHOENOPLECTUS LITORALIS (Schrad.) Palla – skřípinec / škripinec
- SCHOENOPLECTUS MUCRONATUS (L.) Palla – skřípinec hrotitý / škripinec končistý
- SCLERANTHUS BIFLORUS (J. R. Forst. et G. Forst.) Hook. f. – chmerek / sklerant
- SCYPHIPHORA HYDROPHYLACEA C. F. Gaertn.
- SENECIO TAMOIDES DC. – starček
- SENNA ARTEMISIOIDES (Gaudich. ex DC.) Randell – séna
- SENNA DIDYMOBOTRYA (Fresen.) H. S. Irwin et Barneby – séna
- SENNA SURATTENSIS (Burm. f.) H. S. Irwin et Barneby – séna
- SESUVIUM PORTULACASTRUM (L.) L. – tlustobýl
- SIGESBECKIA ORIENTALIS L.
- SISYMBRIUM ALTISSIMUM L. – hulevník vysoký / huľavník najvyšší
- SOLANUM LACINIATUM Aiton – lilek / ľuľok
- SONNERATIA ALBA Sm.
- SOWERBAEA JUNCEA Andrews
- SPARTOTHAMNELLA JUNCEA (A. Cunn. ex Walp.) Briq.
- SPATHOGLOTTIS PLICATA Blume
- SPHAGNETICOLA TRILOBATA (L.) Pruski
- SPINIFEX SERICEUS R. Br.
- SPIRODELA PUNCTATA (G. Mey.) C. H. Thomps. – závitka / spirodelka
- SPOROBOLUS VIRGINICUS (L.) Kunth
- SPRENGELIA INCARNATA Sm.
- SPRENGELIA MONTANA R. Br.
- SPRENGELIA MONTICOLA (A. Cunn. ex DC.) Druce
- STACKHOUSIA MONOGYNA Labill.
- STACKHOUSIA SPATHULATA Sieber ex Spreng.
- STUCKENIA PECTINATA (L.) Börner – rdestík (rdest) hřebenitý / červenavec hrebenatý
- STYLIDIUM ARMERIA (Labill.) Labill. – sloupatka
- STYLIDIUM PRODUCTUM Hindm. et Blaxell – sloupatka prodloužená
- STYPHELIA NESOPHILA (DC.) Sleumer
- SURIANA MARITIMA L.
- SWAINSONA LESSERTIIFOLIA DC.
- SYMPHIONEMA MONTANUM R. Br.
- SYZYGIUM WILSONII (F. Muell.) B. Hyland – hřebíčkovec Wilsonův
- TACCA LEONTOPETALOIDES (L.) Kuntze – taka
- TALIPARITI TILIACEUM (L.) Fryxell – ibišek
- TAPEINOCHILOS ANANASSAE (Hassk.) K. Schum.
- TELOPEA SPECIOSISSIMA (Sm.) R. Br. – obšupinatec skvostný
- TELOPEA TRUNCATA (Labill.) R. Br. – obšupinatec uťatý
- TERMINALIA CATAPPA L. – vrcholák katapa
- TETRAGONIA IMPLEXICOMA (Miq.) Hook. f. – čtyřboč / štvorbôčik
- TETRAMELES NUDIFLORA R. Br.
- THEMEDA QUADRIVALVIS (L.) Kuntze
- THESPESIA POPULNEA (L.) Sol. ex Corrêa
- THOMASIA PETALOCALYX F. Muell.
- THUNBERGIA LAURIFOLIA Lindl. – smatavka
- TODEA BARBARA (L.) T. Moore
- TOURNEFORTIA ARGENTEA L. f. – svitoun
- TRICHODESMA ZEYLANICUM (Burm. f.) R. Br.
- TRICHOMANES CUPRESSOIDES Desv. – vláskatec / vláskovec
- TRICHOSANTHES CUCUMERINA L. – vlasokvět okurkový
- TRIPTILODISCUS PYGMAEUS Turcz.
- TRISTELLATEIA AUSTRALASIAE A. Rich.
- URARIA LAGOPODOIDES (L.) DC.
- UTRICULARIA BIFIDA L. – bublinatka
- VIGNA LUTEOLA (Jacq.) Benth.
- VIGNA MARINA (Burm.) Merr.
- VIGNA VEXILLATA (L.) A. Rich.
- VIOLA BANKSII K. R. Thiele et Prober – violka Banksova / fialka
- VIOLA CUNNINGHAMII Hook. f. – violka / fialka
- VIOLA HEDERACEA Labill. – violka břečťanovitá / fialka
- VITEX TRIFOLIA L. – drmek trojlistý
- VITEX TRIFOLIA subsp. LITORALIS Steenis – drmek
- VITTARIA ELONGATA Sw.
- WODYETIA BIFURCATA A. K. Irvine
- WOLLEMIA NOBILIS W. G. Jones, K. D. Hill et J. M. Allen – wolemie vznešená
- XANTHORRHOEA AUSTRALIS R. Br. – žlutokap jižní
- XANTHORRHOEA GLAUCA D. J. Bedford – žlutokap
- XANTHORRHOEA QUADRANGULATA F. Muell. – žlutokap
- XANTHORRHOEA RESINOSA Pers. – žlutokap pryskyřičný
- XANTHOSTEMON VERTICILLATUS (C. T. White et W. D. Francis) L. S. Sm.
- XEROCHRYSUM BRACTEATUM (Vent.) Tzvelev – slaměnka listenatá
- XEROCHRYSUM MILLIGANII (Hook. f.) Paul G. Wilson – slaměnka Milliganova
- XEROCHRYSUM PAPILLOSUM (Labill.) R. J. Bayer – slaměnka bradavčitá
- XIMENIA AMERICANA L.
- XYLOCARPUS MOLUCCENSIS (Lam.) M. Roem.
- ZIERIA ARBORESCENS Sims