Syn.: Aster harbourii Kuntze, Bigelowia parryi (A. Gray) A. Gray, Chrysothamnus wyomingensis A. Nelson, Linosyris parryi A. Gray
Čeleď: Asteraceae Bercht. et J. Presl – hvězdnicovité
Ericameria parryi
Rozšíření: Severoamerický druh, roste na západě a částečně i středozápadě USA (Oregon, Idaho, Montana, Wyoming, Nebraska, Arizona, California, Nevada, Utah, Colorado, New Mexico). V areálu se rozlišuje 12 variet.
Ekologie: Roste na rozličných typech stanovišť, na lesních okrajích a loukách v horských oblastech a v podhůří. Obsazuje narušené plochy, například pastviny. Kvete od července do září.
Ericameria parryi
Popis: Vytrvalá bylina, značně variabilní, dorůstá výšky 10–100 cm. Lodyhy jsou vystoupavé až přímé, v mládí nazelenalé, později nahnědlé až šedé, hustě bíle až šedavě plstnaté, někdy téměř rovnoběžně větvené. Listy jsou střídavé, čepele čárkovité až kopisťovité 10–80 × 0,5–8(–14) mm velké, na vrcholu špičaté, na povrchu lysé nebo šedě, nazelenale nebo nažloutle plstnaté, někdy lepkavé nebo žláznatě tečkované. Úbory jsou uspořádané obvykle v hroznovitém, vrcholičnatém nebo i latnatém květenství, někdy jednotlivé. Stopky jsou 1–10 mm dlouhé, zákrovy téměř válcovité, 9–18 × 4–8 mm velké; zákrovních listenů je 10–20 ve 3–6 řadách, vejčitých až kopinatých nebo eliptických, 5–11 mm dlouhých, špičatých, vně obvykle plstnatých. Jazykovité květy chybějí, trubkovitých květů v úboru je 5–20, mají korunu 8–12,5 mm dlouhou, žlutou, s rozloženými 5 cípy. Plodem jsou úzce elipsoidní nažky, 3–8 mm dlouhé, s bílým až hnědým chmýrem, 3,3–7,5 mm dlouhým.
Poznámka: Jsou zaznamenány hybridy s druhem Ericameria nauseosa.
Ericameria parryi
Ericameria parryi
Ericameria parryi
Ericameria parryi
Fotografováno dne 3. 9. 2014 (USA, Utah, Bryce Canyon).