Walter Hood Fitch se narodil dne 28. února 1817 ve skotském Glasgow, zemřel 14. ledna 1892 v anglickém Kew. Skotský výtvarník, botanický ilustrátor působící v Royal Botanic Gardens v Kew. Za svůj život vytvořil asi 10 tisíc kreseb rostlin, na 2700 jeho ilustrací bylo zveřejněno v letech 1834–77 v Curtis’s Botanical Magazine.

Původně pracoval jako kreslič vzorů v textilní továrně v Glasgow, jeho talent však záhy překročil zdi textilky. Pro botaniku ho vlastně objevil William Jackson Hooker, tehdejší profesor botaniky na University of Glasgow. Jeho první litografie vyšla časopisecky v roce 1834. V roce 1841 se stal W. J. Hooker ředitelem Royal Botanic Gardens v Kew, Fitch svého mecenáše následoval a přestěhoval se do Londýna také. Následně se stal výhradním umělcem pro všechny oficiální publikace botanické zahrady v Kew.
K nejznámějším knihám, které Fitch ilustroval, patří Hookerova Century of Orchidaceous Plants (1851), Batemanova Monograph of Odontoglossum (1864–74). Vytvořil také asi 500 tabulí pro Hookerovy Icones Plantarum (1836–76), ilustrace pro Benthamův a Hookerův Handbook of the British Flora (1865) – tato kniha se dočkala řady vydání, později byla přepracována na Illustrations of the British Flora (W. G. Smith a G. Bentham). Když se vrátil z Indie Joseph Dalton Hooker – syn Williama Hookera – Fitch vytvořil ilustrace pro jeho Rhododendrons of Sikkim Himalaya (1849–51) a Illustrations of Himalayan Plants (1855). Je také autorem ilustrací pro Elwesovu práci Monograph of Genus Lilium (1877–80).
Fitchova tvorba vyniká mistrovským zpracováním rostlinného materiálu i dokonalým smyslem pro zachycení detailů každého druhu. Jeho ilustrace jsou především v anglofonních zemích velmi populární dodnes, často jsou zde nabízeny i jejich reprodukce.
Walter Hood Fitch je uveden i v databázi autorů botanické literatury v IPNI, standardní forma jeho jména je FITCH.
FitchFitch