Syn.: Asclepias stellata Burm. ex Decne., Centrostemma cyrtoceras Meisn., Centrostemma lindleyanum Decne., Centrostemma multiflorum (Blume) Decne., Centrostemma platypetalum Merr., Cyrtoceras coriaceum Heynh., Cyrtoceras floribundum Maund, Cyrtoceras lindleyanum Miq., Cyrtoceras multiflorum Heynh., Cyrtoceras reflexum Benn.
Česká jména: perlucha (Presl 1846), hoja, voskovka (Mareček 1996)
Čeleď: Apocynaceae Juss. – toješťovité; Asclepiadaceae R. Br. – klejichovité
Hoya multiflora
Rozšíření: Jižní Čína (Guangxi, Yunnan), Indonésie, Laos, Barma, Malajsie, Thajsko, Vietnam, Filipíny.
Ekologie: Roste terestricky nebo litofyticky ve světlých lesích, v křovinách, v nadmořských výškách od 500 do 1200 m. Kvete od května do července.
Popis: Keř až 2,5 m vysoký, s vystoupavými až přímými našedlými větvemi, s jizvami do opadaných listech. Listy jsou vstřícné, řapíky 1–2 cm dlouhé, čepele podlouhle kopinaté, 8–18 cm dlouhé a 2–6 cm široké, lysé. Květenství je terminální nebo axilární, okoličnaté, mnohokvěté, stopky jsou 1,5–3 cm dlouhé; květní stopka je 3,5–7 cm dlouhá; kališní lístky jsou vejčité, zhruba 2,5 × 1,7 mm; s nektariovými žlázkami; koruna je 1,6–1,8 cm dlouhá, cípy jsou silně nazpět zahnuté, žlutobílé s naoranžovělými špičkami. Plodem je měchýřek, 12–18 cm dlouhý; semena jsou vejcovitá, 4 × 2 mm.
Využití: Tato rostlina se pěstuje pro nádherné květy. Ty sice nevoní tak, jako u jiných druhů rodu Hoya, ale produkují hojné množství sladkého nektaru, který vděčně vyhledávají noční motýli a netopýři.
Poznámka: Už jen podle uvedené synonymiky je patrné, že tato rostlina putovala několika rody – to jistě souviselo se svérázným charakteristickým tvarem květů tohoto taxonu.
Hoya multiflora
Hoya multiflora
Hoya multiflora
Fotografované rostliny pocházejí z kultury.