…pokračování

Iberis saxatilis L. – iberka skalní
Iberis sempervirens L. – iberka vždyzelená
Iberis umbellata L. – iberka okoličnatá
Ilex aquifolium L. – cesmína ostrolistá
Illecebrum verticillatum L. – nehtovec přeslenitý
Impatiens balfourii Hook. f. – netýkavka Balfourova
Impatiens balsamina L. – netýkavka balzamína
Impatiens glandulifera Royle – netýkavka žláznatá
Impatiens noli-tangere L. – netýkavka nedůtklivá
Impatiens parviflora DC. – netýkavka malokvětá
Impatiens scabrida DC. – netýkavka drsná
Imperatoria ostruthium L. – všedobr horský
Imperatoria verticillaris (L.) DC. – všedobr nejvyšší
Inula britannica L. – oman britský
Inula conyzae (Griess.) Meikle – oman hnidák
Inula ensifolia L. – oman mečolistý
Inula germanica L. – oman německý
Inula helenium L. – oman pravý
Inula hirta L. – oman srstnatý
Inula oculus-christi L. – oman oko Kristovo
Inula salicina L. – oman vrbolistý
Inula salicina subsp. aspera (Poir.) Hayek – oman vrbolisý drsný
Ipomoea purpurea (L.) Roth – povijnice nachová
Ipomoea hederacea (L.) Jacq.
Iris aphylla L. – kosatec bezlistý
Iris aphylla subsp. fieberi (Seidl) Dostál – kosatec bezlistý čedičový
Iris aphylla subsp. novakii Soó – kosatec bezlistý Novákův
Iris florentina L.
Iris germanica L. – kosatec německý
Iris graminea L. – kosatec trávovitý
Iris humilis Georgi subsp. arenaria (Waldst. et Kit.) Á. Löve et D. Löve – kosatec skalní písečný
Iris pallida Lam.
Iris pseudacorus L. – kosatec žlutý
Iris pumila L. – kosatec nízký
Iris sambucina L. – kosatec bezový
Iris sibirica L. – kosatec sibiřský
Iris spuria L. – kosatec žlutofialový
Iris variegata L. – kosatec různobarvý
Iris versicolor L.
Isatis tinctoria L. – boryt barvířský
Isatis tinctoria subsp. praecox (Tratt.) Domin et Podp. – boryt barvířský časný
Ismelia versicolor Cass. – marokánka pestrá
Isoëtes echinospora Durieu – šídlatka ostnovýtrusá
Isoëtes lacustris L. – šídlatka jezerní
Isolepis setacea (L.) R. Br. – bezosetka štětinovitá
Isopyrum thalictroides L. – zapalice žluťuchovitá
Iva xanthiifolia Nutt. – pouva řepňolistá
Jasione montana L. – pavinec horský
Jovibarba globifera (L.) J. Parnell – netřesk výběžkatý
Jovibarba globifera subsp. hirta (L.) J. Parnell – netřesk výběžkatý srstnatý
Juglans cinerea L. – ořešák popelavý
Juglans nigra L. – ořešák černý
Juglans regia L. – ořešák královský
Juncus acutiflorus Hoffm. – sítina ostrokvětá
Juncus alpinoarticulatus Chaix – sítina alpská
Juncus articulatus L. – sítina článkovaná
Juncus atratus Krock. – sítina tmavá
Juncus bufonius L. s.str. – sítina žabí
Juncus bulbosus L. – sítina cibulkatá
Juncus capitatus Weigel – sítina strboulkatá
Juncus compressus Jacq. – sítina smáčknutá
Juncus conglomeratus L. – sítina klubkatá
Juncus effusus L. – sítina rozkladitá
Juncus ensifolius Wikstr. – sítina mečolistá
Juncus filiformis L. – sítina niťovitá
Juncus gerardii Loisel. – sítina Gerardova
Juncus inflexus L. – sítina sivá
Juncus minutulus (Albert et Jahandiez) Prain – sítina drobounká
Juncus ranarius J. O. E. Perrier et Songeon – sítina slanomilná
Juncus sphaerocarpus Nees – sítina kulatoplodá
Juncus squarrosus L. – sítina kostrbatá
Juncus subnodulosus Schrank – sítina slatinná
Juncus tenageia L. f. – sítina rybniční
Juncus tenuis Willd. – sítina tenká
Juncus trifidus L. – sítina trojklaná
Juniperus chinensis L. – jalovec čínský
Juniperus communis L. – jalovec obecný
Juniperus communis subsp. alpina Čelak. – jalovec obecný nízký
Juniperus sabina L. – jalovec chvojka
Juniperus virginiana L. – jalovec virginský
Jurinea cyanoides (L.) Rchb. – sinokvět chrpovitý
Jurinea mollis (L.) Rchb. – sinokvět měkký
Kerria japonica (L.) DC. – zákula japonská
Kickxia elatine (L.) Dumort. – úporek hrálovitý
Kickxia spuria (L.) Dumort. – úporek pochybný
Knautia arvensis (L.) J. M. Coult. – chrastavec rolní
Knautia arvensis subsp. pannonica (Heuff.) O. Schwarz – chrastavec rolní panonský
Knautia arvensis subsp. pseudolongifolia (Szabó) O. Schwarz – chrastavec rolní krkonošský
Knautia arvensis subsp. serpentinicola Smejkal ined. – chrastavec rolní hadcový
Knautia dipsacifolia (Schrank) Kreutzer – chrastavec lesní
Knautia drymeia Heuffel – chrastavec křovištní
Knautia kitaibelii (Schult.) Borbás – chrastavec Kitaibelův
Knautia ×posoniensis Degen – chrastavec bratislavský
Kochia laniflora (S. G. Gmel.) Borbás – bytel vlnokvětý
Kochia prostrata (L.) Schrad. – bytel rozprostřený
Kochia scoparia (L.) Schrader – bytel metlatý
Kochia scoparia subsp. densiflora (Moq.) Aellen – bytel metlatý hustokvětý
Koeleria glauca (Schrad.) DC. – smělek sivý
Koeleria macrantha (Ledeb.) Schult. – smělek štíhlý
Koeleria pseudocristata Domin
Koeleria pyramidata (Lam.) P. Beauv. – smělek jehlancovitý
Kolkwitzia amabilis Graebn. – kolkwitzie krásná
Krascheninnikovia ceratoides (L.) Gueldenst. – bělostník růžkatý
Laburnum anagyroides Medik. – štědřenec odvislý
Lactuca perennis L. – locika vytrvalá
Lactuca quercina L. – locika dubová
Lactuca saligna L. – locika vrbová
Lactuca sativa L. – locika setá (salát)
Lactuca serriola L. – locika kompasová
Lactuca tatarica (L.) C. A. Mey. – locika tatarská
Lactuca viminea (L.) J. Presl et C. Presl – locika prutnatá
Lactuca virosa L. – locika jedovatá
Lagurus ovatus L. – zaječí ocásek vejčitý
Lamarckia aurea – zlatochvost zlatý
Lamium album L. – hluchavka bílá
Lamium amplexicaule L. – hluchavka objímavá
Lamium hybridum Vill. – hluchavka zkřížená
Lamium maculatum L. – hluchavka skvrnitá
Lamium moluccellifolium Fr. – hluchavka prostřední
Lamium orvala L. – hluchavka šalvějová
Lamium purpureum L. – hluchavka nachová
Lappula patula (Lehm.) Menyh. – strošek rozkladitý
Lappula semicincta (Steven) Popov – strošek polopásý
Lappula squarrosa (Retz.) Dumort. – strošek pomněnkový
Lapsana communis L. – kapustka obecná
Larix decidua Mill. – modřín opadavý
Larix kaempferi (Lamb.) Carriere – modřín japonský
Laser trilobum (L.) Borkh. – timoj trojlaločný
Laserpitium archangelica Wulfen – hladýš andělikový
Laserpitium latifolium L. – hladýš širolistý
Laserpitium prutenicum L. – hladýš pruský
Lastrea limbosperma (All.) Holub et Pouzar – pérnatec horský
Lathraea squamaria L. – podbílek šupinatý
Lathyrus annuus L. – hrachor roční
Lathyrus aphaca L. – hrachor pačočkový
Lathyrus articulatus L. – hrachor článkovaný
Lathyrus cicera L. – hrachor cizrnový
Lathyrus clymenum L. – hrachor popínavý
Lathyrus heterophyllus L. – hrachor různolistý
Lathyrus hirsutus L. – hrachor chlupatý
Lathyrus latifolius L. – hrachor širolistý
Lathyrus linifolius (Reichard) Bässler – hrachor horský
Lathyrus niger (L.) Bernh. – hrachor černý
Lathyrus nissolia L. – hrachor trávolistý
Lathyrus nissolia subsp. pubescens (Beck) Soják – hrachor trávolistý pýřitý
Lathyrus ochrus (L.) DC. – hrachor žlutoplodý
Lathyrus odoratus L. – hrachor vonný
Lathyrus palustris L. – hrachor bahenní
Lathyrus pannonicus (Jacq.) Garcke – hrachor panonský
Lathyrus pannonicus subsp. collinus (J. Ortmann) Soó – hrachor panonský chlumní
Lathyrus pisiformis L. – hrachor hrachovitý
Lathyrus pratensis L. – hrachor luční
Lathyrus sativus L. – hrachor setý
Lathyrus sylvestris L. – hrachor lesní
Lathyrus tingitanus L. – hrachor tangerský
Lathyrus tuberosus L. – hrachor hlíznatý
Lathyrus vernus (L.) Bernh. – hrachor jarní
Lavandula angustifolia Mill. – levandule lékařská
Lavatera thuringiaca L. – slézovec durynský
Lavatera trimestris L. – slézovec tříměsíční
Ledum palustre L. – rojovník bahenní
Leersia oryzoides (L.) Sw. – tajnička rýžovitá
Legousia hybrida (L.) Delarbre – zrcadlovka různobarvá
Legousia speculum-veneris (L.) Chaix – zrcadlovka Venušina
Lemna gibba L. – okřehek hrbatý
Lemna minor L. – okřehek menší
Lemna minuta Humb., Bonpl. et Kunth – okřehek nejmenší
Lemna trisulca L. – okřehek trojbrázdý
Lemna turionifera Landolt – okřehek červený
Lens culinaris Medik. – čočka kuchyňská
Leontodon autumnalis L. – máchelka podzimní
Leontodon hispidus L. – máchelka srstnatá
Leontodon hispidus subsp. glabratus (W. D. J. Koch) Holub – máchelka srstnatá olysalá
Leontodon incanus (L.) Schrank – máchelka šedá
Leontodon saxatilis Lam. – máchelka pampeliškovitá
Leontopodium alpinum Cass. – plesnivec alpský
Leonurus cardiaca L. s.l. – srdečník obecný
Leonurus japonica Houtt. – buřina japonská
Leonurus marrubiastrum L. – buřina jablečníkovitá
Lepidium campestre (L.) R. Br. – řeřicha chlumní
Lepidium densiflorum Schrad. – řeřicha hustokvětá
Lepidium heterophyllum Benth. – řeřicha různolistá
Lepidium latifolium L. – řeřicha širolistá
Lepidium perfoliatum L. – řeřicha prorostlá
Lepidium ruderale L. – řeřicha rumní
Lepidium sativum L. – řeřicha setá
Lepidium virginicum L. – řeřicha virginská
Leptochloa chinensis Nees
Leptochloa fasciculata (Lam.) A. Gray
Leptochloa filiformis (Lam.) P. Beauv.
Leucanthemella serotina (L.) Tzvelev – luhovnice pozdní
Leucanthemum ircutianum DC. – kopretina irkutská
Leucanthemum margaritae (Jáv.) Zelený – kopretina panonská
Leucanthemum vulgare Lam. – kopretina bílá
Leucojum aestivum L. – bledule letní
Leucojum vernum L. – bledule jarní
Leucosinapis alba (L.) Spach – hořčice setá
Leucosinapis dissecta (Lag.) Zelený – hořčice rozeklaná
Levisticum officinale W. D. J. Koch – libeček lékařský
Leymus arenarius (L.) Hochst. – ječmenice písečná
Libanotis pyrenaica (L.) Bourgeau – žebřice pyrenejská
Ligularia sibirica (L.) Cass. – popelivka sibiřská
Ligusticum mutellina (L.) Crantz – koprníček bezobalný
Ligustrum ovalifolium Hassk. – ptačí zob vejčitolistý
Ligustrum vulgare L. – ptačí zob obecný
Lilium bulbiferum L. – lilie cibulkonosná
Lilium candidum L. – lilie bělostná
Lilium martagon L. – lilie zlatohlavá
Lilium regale Wilson
Lilium tigrinum Ker. Gawl. – lilie tygrovaná
Limodorum abortivum (L.) Sw. – hnědenec zvrhlý
Limonium sinuatum (L.) Mill. – limonka chobotnatá
Limosella aquatica L. – blatěnka vodní
Linaria arvensis (L.) Desf. – lnice rolní
Linaria genistifolia (L.) Mill. – lnice kručinkolistá
Linaria purpurea (L.) Mill. – lnice nachová
Linaria repens (L.) Mill. – lnice plazivá
Linaria vulgaris Mill. – lnice květel
Lindernia dubia (L.) Pennell – puštička pochybná
Lindernia procumbens (Krock.) Borbás – puštička pouzdernatá
Linnaea borealis L. – zimozel severní
Linum austriacum L. – len rakouský
Linum catharticum L. – len počistivý
Linum flavum L. – len žlutý
Linum hirsutum L. – len chlupatý
Linum perenne L. – len vytrvalý
Linum tenuifolium L. – len tenkolistý
Linum usitatissimum L. – len setý
Liparis loeselii (L.) Rich. – hlízovec Loeselův
Liriodendron tulipifera L. – liliovník tulipánokvětý
Listera cordata (L.) R. Br. – bradáček srdčitý
Listera ovata (L.) R. Br. – bradáček vejčitý
Lithospermum arvense L. – kamejka rolní
Lithospermum officinale L. – kamejka lékařská
Lithospermum purpurocaeruleum L. – kamejka modronachová
Littorella uniflora (L.) Asch. – pobřežnice jednokvětá
Lobelia erinus L. – lobelka modrá
Lobularia maritima (L.) Desv. – tařicovka přímořská
Lolium loliaceum (Bory et Chaub.) Hand.-Mazz. – jílek cizí
Lolium multiflorum Lam. – jílek mnohokvětý
Lolium perenne L. – jílek vytrvalý
Lolium remotum Schrank – jílek oddálený
Lolium rigidum Gaudin – jílek tuhý
Lolium temulentum L. – jílek mámivý
Lonicera caerulea L. – zimolez modrý
Lonicera caprifolium L. – zimolez kozí list
Lonicera fragrantissima Lindl. et Paxton – zimolez vonný
Lonicera involucrata Spreng. – zimolez zákrovečný
Lonicera nigra L. – zimolez černý
Lonicera nitida E. H. Wilson – zimolez lesklý
Lonicera periclymenum L. – zimolez ovíjivý
Lonicera pileata Oliv. – zimolez fialový
Lonicera tatarica L. – zimolez tatarský
Lonicera xylosteum L. – zimolez obecný
Loranthus europaeus Jacq. – ochmet evropský
Lotus borbasii Ujhelyi – štírovník Borbásův
Lotus corniculatus L. – štírovník růžkatý
Lotus tenuis Willd. – štírovník tenkolistý
Lotus uliginosus Schkuhr – štírovník bažinný
Ludwigia palustris (L.) Elliott – zakucelka bahenní
Lunaria annua L. – měsíčnice roční
Lunaria rediviva L. – měsíčnice vytrvalá
Lupinus albus L. – lupina bílá
Lupinus angustifolius L. – lupina úzkolistá
Lupinus luteus L. – lupina žlutá
Lupinus polyphyllus Lindl. – lupina mnoholistá
Luronium natans (L.) Rafin. – žabníček vzplývavý
Luzula campestris (L.) DC. s.str. – bika ladní
Luzula divulgata Kirschner – bika obecná
Luzula luzulina (Vill.) Racib. – bika žlutavá
Luzula luzuloides (Lam.) Dandy et Wilmott – bika bělavá
Luzula luzuloides subsp. rubella (Mert. et W. D. J. Koch) Holub – bika bělavá měděná
Luzula multiflora (Ehrh.) Lej. – bika mnohokvětá
Luzula nivea (L.) DC. – bika sněhobílá
Luzula pallescens Sw. – bika bledavá
Luzula pilosa (L.) Willd. – bika chlupatá
Luzula spicata (L.) DC. – bika klasnatá
Luzula sudetica (Willd.) Schult. – bika sudetská
Luzula sylvatica (Huds.) Gaudin – bika lesní
Lychnis chalcedonica L. – kohoutek plamenný
Lychnis coronaria (L.) Desr. – kohoutek věncový
Lychnis flos-cuculi L. – kohoutek luční
Lychnis flos-jovis (L.) Desr. – kohoutek Jovišův
Lychnis viscaria L. – smolnička obecná
Lycium barbarum L. – kustovnice cizí
Lycopodiella inundata (L.) Holub – plavuňka zaplavovaná
Lycopodium annotinum L. – plavuň pučivá
Lycopodium clavatum L. – plavuň vidlačka
Lycopsis arvensis L. – prlina rolní
Lycopsis arvensis subsp. orientalis (L.) Kusn. – prlina rolní východní
Lycopus europaeus L. – karbinec evropský
Lycopus europaeus subsp. menthifolius (Mabille) Skalický – karbinec evropský mátolistý
Lycopus exaltatus L. fil. – karbinec statný
Lysimachia nemorum L. – vrbina hajní
Lysimachia nummularia L. – vrbina penízková
Lysimachia punctata L. – vrbina tečkovaná
Lysimachia thyrsiflora L. – vrbina kytkokvětá
Lysimachia vulgaris L. – vrbina obecná
Lythrum hyssopifolia L. – kyprej yzopolistý
Lythrum junceum Banks et Sol.
Lythrum salicaria L. – kyprej vrbice
Lythrum virgatum L. – kyprej prutnatý
Macleaya cordata (Willd.) R. Br.
Maclura pomifera (Raf.) C. K. Schneid. – maklura oranžová
Madia sativa Molina – madie setá
Magnolia acuminata (L.) L. – šácholan zašpičatělý
Magnolia kobus DC. – šácholan japonský
Magnolia hypoleuca (L.) L. – šácholan obvejčitý
Magnolia stellata (Siebold et Zucc.) Maxim. – šácholan hvězdovitý
Magnolia ×soulangeana Soul.-Bod. – šácholan Soulangeův
Mahonia aquifolium (Pursh) Nutt. – mahónie cesmínolistá
Maianthemum bifolium (L.) F. W. Schmidt – pstroček dvoulistý
Majorana hortensis Moench – majoránka zahradní
Malaxis monophyllos (L.) Sw. – měkčilka jednolistá
Malcolmia africana (L.) R. Br. – večernička africká
Malcolmia bicolor Boiss. et Heldr. – večernička dvoubarvá
Malcolmia chia (L.) DC. – večernička chioská
Malcolmia maritima (L.) R. Br. – večernička přímořská
Malope trifida Cav. – slézovka trojklaná
Malus baccata (L.) Borkh. – jabloň drobnoplodá
Malus domestica Borkh. – jabloň domácí
Malus floribunda Van Houtte – jabloň mnohokvětá
Malus sylvestris Mill. – jabloň lesní
Malus ×purpurea (Barbier et al.) Rehder – jabloň purpurová
Malva alcea L. – sléz velkokvětý
Malva crispa (L.) L. – sléz kadeřavý
Malva moschata L. – sléz pižmový
Malva neglecta Wallr. – sléz přehlížený
Malva parviflora L. – sléz malokvětý
Malva pusilla Sm. – sléz nizounký
Malva sylvestris L. – sléz lesní
Malva verticillata L. – sléz přeslenitý
Mantisalca salmantica (L.) Briq. – hispanka prutnatá
Marrubium peregrinum L. – jablečník cizí
Marrubium vulgare L. – jablečník obecný
Matricaria discoidea DC. – heřmánek terčovitý
Matricaria recutita L. – heřmánek pravý
Matteuccia struthiopteris (L.) Tod. – pérovník pštrosí
Matthiola incana (L.) W. T. Aiton – fiala šedivá
Matthiola longipetala subsp. bicornis (Sm.) P. W. Ball – fiala dlouhoplátečná dvourohá
Matthiola longipetala subsp. longipetala – fiala dlouhoplátečná pravá
Medicago arabica (L.) Huds. – tolice arabská
Medicago disciformis DC. – tolice terčoplodá
Medicago falcata L. – tolice srpovitá
Medicago lupulina L. – tolice dětelová
Medicago minima (L.) L. – tolice nejmenší
Medicago orbicularis (L.) Bartal. – tolice okrouhloplodá
Medicago polymorpha L. – tolice mnohotvará
Medicago prostrata Jacq. – tolice rozprostřená
Medicago rigidula (L.) All. – tolice přitvrdlá
Medicago sativa L. – tolice setá (vojtěška)
Medicago ×varia Martyn – tolice měňavá
Melampyrum arvense L. – černýš rolní
Melampyrum barbatum Willd. – černýš bradatý
Melampyrum bohemicum A. Kern. – černýš český
Melampyrum cristatum L. – černýš hřebenitý
Melampyrum cristatum var. solstitiale (Ronniger) Maly – černýš hřebenitý časný
Melampyrum nemorosum L. – černýš hajní pravý
Melampyrum nemorosum var. praecox Štech – černýš hajní časný
Melampyrum pratense L. – černýš luční
Melampyrum sylvaticum L. – černýš lesní
Melica altissima L. – strdivka vysoká
Melica ciliata L. – strdivka brvitá
Melica nutans L. – strdivka nicí
Melica picta K. Koch – strdivka zbarvená
Melica transsilvanica Schur – strdivka sedmihradská
Melica uniflora Retz. – strdivka jednokvětá
Melilotus albus Medik. – komonice bílá
Melilotus altissimus Thuill. – komonice nejvyšší
Melilotus indicus (L.) All. – komonice indická
Melilotus dentatus (Waldst. et Kit.) Pers. – komonice zubatá
Melilotus messanensis (L.) All. – komonice sicilská
Melilotus officinalis (L.) Pall. – komonice lékařská
Melilotus sulcatus Desf. – komonice brázditá
Melilotus wolgicus Poir. – komonice povolžská
Melissa officinalis L. – meduňka lékařská
Melittis melissophyllum L. – medovník meduňkolistý
Mentha aquatica L. – máta vodní
Mentha arvensis L. – máta rolní
Mentha ×dalmatica Tausch – máta dalmatská
Mentha ×dumetorum Schult. – máta křovištní
Mentha ×gracilis Sole – máta jemná
Mentha longifolia (L.) L. – máta dlouholistá
Mentha ×niliaca Jacq. – máta hebká
Mentha ×piperita L. – máta peprná
Mentha ×rotundifolia (L.) Huds. – máta huňatá
Mentha spicata L. – máta klasnatá
Mentha spicata subsp. condensata (Briq.) Greuter et Burdet – máta klasnatá východní
Mentha suaveolens Ehrh. – máta vonná
Mentha ×verticillata L. – máta přeslenitá
Menyanthes trifoliata L. – vachta trojlistá
Mercurialis annua L. – bažanka roční
Mercurialis ovata Sternb. et Hoppe – bažanka vejčitá
Mercurialis perennis L. – bažanka vytrvalá
Mespilus germanica L. – mišpule obecná
Metasequoia glyptostroboides Hu et W. C. Cheng – metasekvoje čínská
Meum athamanticum Jacq. – koprník štětinolistý
Mibora minima (L.) Desv. – trpaslička nejmenší
Microrrhinum littorale (Willd.) Speta – hledíček pobřežní
Microrrhinum minus (L.) Fourr. – hledíček menší
Milium effusum L. – pšeníčko rozkladité
Mimulus guttatus DC. – kejklířka skvrnitá
Mimulus moschatus Lindl. – kejklířka pižmová
Minuartia caespitosa (Willd.) Degen – kuřička hercynská
Minuartia corcontica Dvořáková – kuřička krkonošská
Minuartia fastigiata (Sm.) Rchb. – kuřička svazčitá
Minuartia glaucina Dvořáková – kuřička nasivělá
Minuartia setacea (Thuill.) Hayek – kuřička štětinkatá
Minuartia smejkalii Dvořáková – kuřička hadcová
Minuartia viscosa (Schreb.) Schinz et Thell. – kuřička lepkavá
Miscanthus sinensis Andersson – ozdobnice čínská
Misopates orontium (L.) Rafin. – šklebivec přímý
Moehringia muscosa L. – mateřka mechovitá
Moehringia trinervia (L.) Clairv. – mateřka trojžilná
Moenchia erecta (L.) P. Gaertn., B. Mey. et Scherb. – bělička vzpřímená
Molinia arundinacea Schrank – bezkolenec rákosovitý
Molinia caerulea (L.) Moench – bezkolenec modrý
Moneses uniflora (L.) A. Gray – jednokvítek velekvětý
Monolepis nuttalliana (Schult.) Greene – podivka trojklaná
Monotropa hypophegea Wallr. – hnilák lysý
Monotropa hypopitys L. – hnilák smrkový
Montia arvensis Wallr. – zdrojovka rolní
Montia fontana L. s. str. – zdrojovka hladkosemenná
Montia hallii (A. Gray) Greene – zdrojovka potoční
Montia hallii var. variabilis (Walters) Holub
Morus alba L. – morušovník bílý
Morus nigra L. – morušovník černý
Muscari armeniacum Baker – modřenec arménský
Muscari botryoides (L.) Mill. – modřenec širolistý
Muscari comosum (L.) Mill. – modřenec chocholatý
Muscari neglectum Ten. – modřenec hroznatý
Muscari tenuiflorum Tausch – modřenec tenkokvětý
Myagrum perfoliatum L. – povázka prorostlá
Mycelis muralis (L.) Dumort. – mléčka zední
Myosotis arvensis (L.) Hill – pomněnka rolní
Myosotis brevisetacea (R. Schust.) Holub – pomněnka štětinkatá
Myosotis caespitosa Schultz – pomněnka trsnatá
Myosotis discolor Pers. – pomněnka různobarvá
Myosotis nemorosa Besser – pomněnka hajní
Myosotis palustris (L.) L. – pomněnka bahenní
Myosotis palustris subsp. laxiflora (Rchb.) Schübl. et Martens – pomněnka bahenní volnokvětá
Myosotis ramosissima Schult. – pomněnka chlumní
Myosotis sparsiflora Pohl – pomněnka řídkokvětá
Myosotis stenophylla Knaf – pomněnka úzkolistá
Myosotis stricta Roem. et Schult. – pomněnka drobnokvětá
Myosotis sylvatica Hoffm. – pomněnka lesní
Myosoton aquaticum (L.) Moench – křehkýš vodní
Myosurus minimus L. – myší ocásek nejmenší
Myricaria germanica (L.) Desv. – židoviník německý
Myriophyllum alterniflorum DC. – stolístek střídavokvětý
Myriophyllum spicatum L. – stolístek klasnatý
Myriophyllum verticillatum L. – stolístek přeslenatý
Myrrhis odorata (L.) Scop. – čechřice vonná
Myrrhoides nodosa (L.) Cannon – čechřina uzlinatá
Najas marina L. – řečanka přímořská
Najas minor All. – řečanka menší
Narcissus poëticus L. – narcis bílý
Narcissus pseudonarcissus L. – narcis žlutý
Nardus stricta L. – smilka tuhá
Narthecium ossifragum (L.) Huds. – liliovec kostilomka
Nasturtium microphyllum (Boenn.) Rchb. – potočnice drobnolistá
Nasturtium officinale R. Br. – potočnice lékařská
Nasturtium ×sterile (Airy Shaw) Oefelein – potočnice zkřížená
Nemophila menziesii Hook. f. et Arn. – hajnička Menziesova
Neottia nidus-avis (L.) Rich. – hlístník hnízdák
Nepeta cataria L. – šanta kočičí
Nepeta ×faasenii Stearn – šanta zkřížená
Nepeta grandiflora M. Bieb. – šanta velkokvětá
Nepeta nuda L. – šanta lesostepní
Nepeta racemosa Lam. – šanta hroznovitá
Neslia paniculata (L.) Desv. – řepinka latnatá
Nicandra physalodes (L.) P. Gaertn. – lilík mochyňovitý
Nicotiana alata Link et Otto – tabák křídlatý
Nicotiana rustica L. – tabák selský
Nicotiana tabacum L. – tabák virginský
Nigella arvensis L. – černucha rolní
Nigella damascena L. – černucha damašská
Nigella sativa L. – černucha setá
Nonea lutea (Desr.) DC. – pipla žlutá
Nonea pulla (L.) DC. – pipla osmahlá
Nonea rosea (M. Bieb.) Link – pipla růžová
Notholaena marantae (L.) Desv. – podmrvka hadcová
Nuphar lutea (L.) Sm. – stulík žlutý
Nuphar pumila (Timm) DC. – stulík malý
Nymphaea alba L. – leknín bílý
Nymphaea candida J. Presl – leknín bělostný
Nymphoides peltata (S. G. Gmel.) O. Kuntze – plavín štítnatý
Ocimum basilicum L. – bazalka vonná
Odontites vernus (Bellardi) Dumort. – zdravínek jarní
Odontites vernus subsp. serotinus (Dumort.) Corb. – zdravínek jarní pozdní
Oenanthe aquatica (L.) Poiret – halucha vodní
Oenanthe fistulosa L. – halucha dutá
Oenanthe silaifolia M. Bieb. – halucha koromáčolistá
Oenothera acutifolia Rostański – pupalka ostrolistá
Oenothera ammophila Focke – pupalka pískomilná
Oenothera biennis L. – pupalka dvouletá
Oenothera canovirens E.S. Steele – pupalka šedozelená
Oenothera depressa Greene – pupalka vrbolistá
Oenothera fallax Renner – pupalka klamná
Oenothera flava subsp. taraxacoides (Wooton et Standl.) W. L. Wagner
Oenothera glazioviana Micheli – pupalka rudokališní
Oenothera hoelscheri Rostański – pupalka Hölscherova
Oenothera issleri Rostański – pupalka Isslerova
Oenothera missouriensis Sims – pupalka missourská
Oenothera moravica V. Jehlík et Rostański – pupalka moravská
Oenothera oakesiana (A. Gray) S. Watson et J. M. Coult. – pupalka nicí
Oenothera parviflora L. – pupalka malokvětá
Oenothera pycnocarpa G. F. Atk. et Bartlett – pupalka chicagská
Oenothera rosea Ait. – pupalka růžová
Oenothera rubricaulis Kleb. – pupalka červenostonká
Oenothera stricta Link – pupalka tuhá
Oenothera subterminalis R. R. Gates – pupalka slezská
Oenothera tetragona Roth – pupalka sivá
Oenothera victorini R. R. Gates et Catches. – pupalka Victorinova
Omphalodes scorpioides (Haenke) Schrank – pupkovec pomněnkový
Omphalodes verna Moench – pupkovec jarní
Onobrychis arenaria (Kit.) DC. – vičenec písečný
Onobrychis viciifolia Scop. – vičenec ligrus
Ononis arvensis L. – jehlice rolní
Ononis repens L. – jehlice plazivá
Ononis spinosa L. – jehlice trnitá
Onopordum acanthium L. – ostropes trubil
Onosma arenaria Waldst. et Kit. – ruměnice písečná
Ophioglossum vulgatum L. – hadí jazyk obecný
Ophrys apifera Huds. – tořič včelonosný
Ophrys holoserica subsp. holubyana (András.) Dostál – tořič čmelákovitý Holubyho
Ophrys insectifera L. – tořič hmyzonosný
Ophrys sphegodes Mill. – tořič pavoukonosný
Opuntia phaeacantha Engelm. – opuncie hnědoostná
Orchis coriophora L. – vstavač štěničný
Orchis mascula L. – vstavač mužský
Orchis mascula subsp. signifera (Vest) Soó – vstavač mužský znamenaný
Orchis militaris L. – vstavač vojenský
Orchis morio L. – vstavač kukačka
Orchis pallens L. – vstavač bledý
Orchis palustris Jacq. – vstavač bahenní
Orchis purpurea Huds. – vstavač nachový
Orchis tridentata Scop. – vstavač trojzubý
Orchis ustulata L. – vstavač osmahlý
Origanum vulgare L. – dobromysl obecná
Origanum vulgare subsp. prismaticum (Gaudin) Arcang. – dobromysl obecná klasnatá
Orlaya grandiflora (L.) Hoffm. – paprska velkokvětá
Ornithogalum boucheanum (Kunth.) Asch. – snědek hřebenitý
Ornithogalum brevistylum Wolfner – snědek krátkočnělečný
Ornithogalum divergens Boreau – snědek rozkladitý
Ornithogalum kochii Parl. – snědek Kochův
Ornithogalum nutans L. – snědek nicí
Ornithogalum pyrenaicum L. subsp. sphaerocarpum (A. Kern.) Hegi – snědek pyrenejský kulatoplodý
Ornithogalum umbellatum L. – snědek chocholičnatý
Ornithopus compressus L. – ptačí noha smáčknutá
Ornithopus perpusillus L. – ptačí noha maličká
Ornithopus sativus Brot. – ptačí noha setá (seradela)
Orobanche alba Willd. – záraza bílá
Orobanche alba subsp. major (Čelak.) Zázvorka – záraza bílá šalvějová
Orobanche alsatica Kirschl. – záraza alsaská
Orobanche arenaria Borkh. – záraza písečná
Orobanche artemisiae-campestris Gaudin – záraza šupinatá
Orobanche caesia Rchb. – záraza sivá
Orobanche caryophyllacea Sm. – záraza hřebíčková
Orobanche coerulescens Stephan – záraza namodralá
Orobanche elatior Sutton – záraza vyšší
Orobanche flava F. W. Schultz – záraza devětsilová
Orobanche gracilis Sm. – záraza štíhlá
Orobanche kochii F. W. Schultz – záraza zardělá
Orobanche lutea Baumg. – záraza žlutá
Orobanche minor Sm. – záraza menší
Orobanche picridis F. W. Schultz – záraza hořčíková
Orobanche purpurea Jacq. – záraza nachová
Orobanche purpurea subsp. bohemica (Čelak.) Kubát – záraza nachová česká
Orobanche ramosa L. – záraza větevnatá
Orobanche reticulata Wallr. – záraza síťnatá
Orobanche teucrii Holandre – záraza ožanková
Orthantha lutea (L.) Wettst. – zahořanka žlutá
Orthilia secunda (L.) House – hruštice jednostranná
Oryza sativa L. – rýže setá
Osmunda regalis L. – podezřeň královská
Oxalis acetosella L. – šťavel kyselý
Oxalis corniculata L. – šťavel růžkatý
Oxalis corniculata var. repens (Thunb.) Zucc. – šťavel růžkatý plazivý
Oxalis debilis Humb., Bonpl. et Kunth – šťavel cibulkatý
Oxalis dillenii Jacq. – šťavel prérijní
Oxalis fontana Bunge – šťavel evropský
Oxalis latifolia Humb., Bonpl. et Kunth – šťavel širolistý
Oxalis pes-caprae L. – šťavel kozí noha
Oxybaphus nyctagineus (Michx.) Sweet – listenatka nocenkovitá
Oxycoccus microcarpus Rupr. – klikva maloplodá
Oxycoccus palustris Pers. – klikva bahenní
Oxytropis pilosa (L.) DC. – vlnice chlupatá
Paeonia lactiflora Pall. – pivoňka čínská
Paeonia officinalis L. – pivoňka lékařská
Paeonia suffruticosa Andrews – pivoňka keřovitá
Panicum capillare subsp. barbipulvinatum (Nash) Tzvelev – proso vláskovité rozkladité
Panicum capillare L. – proso vláskovité
Panicum dichotomiflorum Michx. – proso vidlicokvěté
Panicum miliaceum L. – proso seté
Panicum miliaceum subsp. agricola H. Scholz et Mikoláš – proso seté polní
Panicum miliaceum subsp. ruderale (Kitagawa) Tzvelev – proso seté rumištní
Panicum obtusum Humb., Bonpl. et Kunth
Panicum scribneranum Lam.
Papaver argemone L. – mák polní
Papaver bracteatum Lindl. – mák listenatý
Papaver confine Jord. – mák časný
Papaver croceum Ledeb. – mák šarlatový
Papaver dubium L. – mák pochybný
Papaver hybridum L. – mák zvrhlý
Papaver lecoqii Lamotte – mák Lecoqův
Papaver maculosum Schur. – mák bělokvětý
Papaver maculosum subsp. austromoravicum (Kubát) Kubát – mák bělokvětý jihomoravský
Papaver orientale L. – mák východní
Papaver pseudo-orientale (Fedde) Medw. – mák zahradní
Papaver rhoeas L. – mák vlčí
Papaver somniferum L. – mák setý
Parentucellia viscosa (L.) Caruel – světličník lepkavý
Parietaria judaica L. – drnavec palestinský
Parietaria officinalis L. – drnavec lékařský
Parietaria pensylvanica Willd. – drnavec pensylvánský
Paris quadrifolia L. – vraní oko čtyřlisté
Parnassia palustris L. – tolije bahenní
Parthenocissus inserta (A. Kern.) Fritsch – loubinec popínavý
Parthenocissus quinquefolia (L.) Planch. – loubinec pětilistý
Parthenocissus tricuspidata (Siebold et Zucc.) Planch. – loubinec trojlaločný
Pastinaca sativa L. – pastinák setý
Pastinaca sativa subsp. urens (Godr.) Čelak. – pastinák setý tmavý
Paulownia tomentosa (Thunb.) Steud. – pavlovnie plstnatá
Pedicularis exaltata Bunge – všivec statný
Pedicularis palustris L. – všivec bahenní
Pedicularis sceptrum-carolinum L. – všivec žezlovitý
Pedicularis sudetica Willd. – všivec krkonošský
Pedicularis sylvatica L. – všivec lesní
Peltaria alliacea Jacq. – štítenka česneková
Pentaglottis sempervirens (L.) L. W. Bailey – pilátka vždyzelená
Peplis portula L. – kalužník šruchový
Persicaria amphibia (L.) Delarbre – rdesno obojživelné
Persicaria hydropiper (L.) Delarbre – rdesno peprník
Persicaria lapathifolia (L.) S. F. Gray – rdesno blešník
Persicaria lapathifolia subsp. brittingeri (Opiz) Soják – rdesno blešník skvrnité
Persicaria lapathifolia subsp. pallida (With.) Á. Löve – rdesno blešník bledé
Persicaria maculosa S. F. Gray – rdesno červivec
Persicaria minor (Huds.) Opiz – rdesno menší
Persicaria mitis (Schrank) Assenov – rdesno řídkokvěté
Persicaria orientalis (L.) Spach – rdesno východní
Persicaria pensylvanica (L.) M. Gómez – rdesno pensylvánské
Persicaria polystachya (Meisn.) H. Gross – rdesno mnohoklasé
Petasites albus (L.) Gaertn. – devětsil bílý
Petasites hybridus (L.) P. Gaertn., B. Mey. et Scherb. – devětsil lékařský
Petasites japonicus (Siebold et Zucc.) F. W. Schmidt – devětsil japonský
Petasites kablikianus Bercht. – devětsil Kablíkové
Petrorhagia prolifera (L.) P. W. Ball et Heywood – hvozdíček prorostlý
Petrorhagia saxifraga (L.) Link – hvozdíček lomikamenovitý
Petroselinum crispum (Mill.) A. W. Hill – petržel obecná
Petunia ×atkinsiana D. Don – petúnie zahradní
Peucedanum alsaticum L. – smldník alsaský
Peucedanum arenarium Waldst. et Kit. – smldník písečný
Peucedanum austriacum (Jacq.) W. D. J. Koch – smldník rakouský
Peucedanum carvifolia Vill. – smldník kmínolistý
Peucedanum cervaria (L.) Lapeyr. – smldník jelení
Peucedanum officinale L. – smldník lékařský
Peucedanum oreoselinum (L.) Moench – smldník olešníkový
Peucedanum palustre (L.) Moench – smldník bahenní
Phacelia tanacetifolia Benth. – svazenka vratičolistá
Phalaris arundinacea L. – chrastice rákosovitá
Phalaris brachystachys Link
Phalaris coerulescens Desf.
Phalaris canariensis L. – chrastice kanárská
Phalaris minor Retz.
Phalaris paradoxa L.
Phaseolus coccineus L. – fazol šarlatový
Phaseolus vulgaris L. – fazol obecný
Phegopteris connectilis (F. Michx.) Watt – bukovinec osladičovitý
Philadelphus coronarius L. – pustoryl věncový
Phleum alpinum L. – bojínek alpský
Phleum bertolonii DC. – bojínek hlíznatý
Phleum paniculatum Huds. – bojínek latnatý
Phleum phleoides (L.) H. Karst. – bojínek tuhý
Phleum pratense L. – bojínek luční
Phleum subulatum (Savi) Asch. et Graebn. – bojínek šídlovitý
Phlomis tuberosa L. – sápa hlíznatá
Phlox drummondii Hook. – plamenka Drummondova
Phlox paniculata L. – plamenka latnatá
Phlox subulata L. – plamenka šídlovitá
Phragmites australis (Cav.) Steud. – rákos obecný
Phyllitis scolopendrium (L.) Newman – jelení jazyk celolistý
Physalis angulata L. – mochyně drobnoplodá
Physalis alkekengi L. – mochyně židovská
Physalis angulata L. – mochyně drobnoplodá
Physalis peruviana L. – mochyně peruánská
Physalis philadelphica Lam. – mochyně dužnoplodá
Physalis pubescens L. – mochyně pýřitá
Physocarpus opulifolius (L.) Maxim. – tavola kalinolistá
Phyteuma ×adulterinum Wallr. – zvonečník
Phyteuma nigrum F. W. Schmidt – zvonečník černý
Phyteuma orbiculare L. – zvonečník hlavatý
Phyteuma orbiculare subsp. flexuosum R. Schulz – zvonečník hlavatý zprohýbaný
Phyteuma orbiculare subsp. montanum R. Schultz – zvonečník hlavatý horský
Phyteuma spicatum L. – zvonečník klasnatý
Phytolacca americana L. – líčidlo americké
Phytolacca esculenta Van Houtte – líčidlo jedlé
Picea abies (L.) H. Karst. – smrk ztepilý
Picea engelmannii Engelm. – smrk Engelmannův
Picea glauca (Moench) Voss – smrk sivý
Picea mariana (Mill.) Britton, Sterns et Poggenb. – smrk černý
Picea omorika (Pančić) Purk. – smrk omorika
Picea orientalis (L.) Link – smrk východní
Picea pungens Engelm. – smrk pichlavý
Picris hieracioides L. – hořčík jestřábníkovitý
Pilularia globulifera L. – míčovka kulkonosná
Pimpinella anisum L. – bedrník anýz
Pimpinella major (L.) Huds. – bedrník větší
Pimpinella saxifraga L. – bedrník obecný
Pimpinella saxifraga subsp. nigra (Mill.) Gaudin – bedrník obecný černající
Pinguicula vulgaris L. – tučnice obecná
Pinguicula vulgaris subsp. bohemica (Krajina) Domin – tučnice obecná česká
Pinus banksiana Lamb. – borovice Banksova
Pinus cembra L. – borovice limba
Pinus contorta Loudon – borovice pokroucená
Pinus mugo Turra – borovice kleč (kosodřevina)
Pinus nigra J. F. Arnold – borovice černá
Pinus ponderosa Lawson et C. Lawson – borovice těžká
Pinus ×ascendens nothosubsp. skalickyi Businský – borovice vystoupavá Skalického
Pinus rigida Mill. – borovice tuhá
Pinus uncinata subsp. uliginosa (Neumann) Businský – borovice blatka
Pinus strobus L. – borovice vejmutovka
Pinus sylvestris L. – borovice lesní (sosna)
Pinus scopulorum (Engelm.) Lemmon – borovice skalní
Pistia stratiotes L. – babelka řezanovitá
Pisum sativum L. – hrách setý
Plantago afra L. – jitrocel blešníkový
Plantago arenaria Waldst. et Kit. – jitrocel písečný
Plantago alpina L. – jitrocel alpínský
Plantago altissima L. – jitrocel nejvyšší
Plantago atrata Hoppe subsp. sudetica (Pilg.) Holub – jitrocel černavý sudetský
Plantago coronopus L. – jitrocel vraní nožka
Plantago lanceolata L. – jitrocel kopinatý
Plantago major L. – jitrocel větší
Plantago major subsp. winteri (Wirtg.) W. Ludwig – jitrocel větší slaniskový
Plantago maritima L. subsp. ciliata Printz – jitrocel přímořský brvitý
Plantago media L. – jitrocel prostřední
Plantago media subsp. longifolia (G. Mey.) H. Witte – jitrocel prostřední dlouholistý
Plantago uliginosa F. W. Schmidt – jitrocel chudokvětý
Platanthera bifolia (L.) Rich. – vemeník dvoulistý
Platanthera chlorantha (Custer) Rchb. – vemeník zelenavý
Platanus ×hispanica Münchh. – platan javorolistý
Platanus occidentalis L. – platan západní
Platanus orientalis L. – platan východní
Platycladus orientalis (L.) Franco – zeravec východní
Pleurospermum austriacum (L.) Hoffm. – mázdřinec rakouský
Plumbago auriculata Lam. – olověnec ouškatý
Plumbago europaea L. – olověnec evropský
Poa alpina L. – lipnice alpská
Poa angustifolia L. – lipnice úzkolistá
Poa annua L. – lipnice roční
Poa annua subsp. mutabilis Chrtek et Jirásek – lipnice roční měnlivá
Poa badensis Willd. – lipnice bádenská
Poa bulbosa L. – lipnice cibulkatá
Poa bulbosa subsp. pseudoconcinna (Schur) Asch. et Graebn. – lipnice cibulkatá ladná
Poa chaixii Vill. – lipnice širolistá
Poa compressa L. – lipnice smáčknutá
Poa compressa subsp. langeana (Rchb.) Hegi – lipnice smáčknutá Langeova
Poa humilis Hoffm. – lipnice namodralá
Poa laxa Haenke – lipnice plihá
Poa nemoralis L. – lipnice hajní
Poa nemoralis subsp. rigidula (Mert. et W. D. J. Koch) Schübl. et G. Martens – lipnice hajní tuhá
Poa palustris L. – lipnice bahenní
Poa palustris subsp. xerotica Chrtek et Jirásek – lipnice bahenní suchobytná
Poa pratensis L. – lipnice luční
Poa remota Forselles – lipnice oddálená
Poa riphaea (Asch. et Graebn.) Fritsch – lipnice jesenická
Poa supina Schrad. – lipnice nízká
Poa trivialis L. – lipnice obecná
Polemonium caeruleum L. – jirnice modrá
Polycarpon tetraphyllum (L.) L. – kýlatka čtyřlistá
Polycnemum arvense L. – chruplavník rolní
Polycnemum heuffelii Láng – chruplavník Heuffelův
Polycnemum majus A. Braun – chruplavník větší
Polygala amara L. subsp. brachyptera (Chodat) Hayek – vítod hořký krátkokřídlý
Polygala amarella Crantz. – vítod nahořklý
Polygala amarella subsp. austriaca (Crantz) Janch. – vítod nahořklý rakouský
Polygala chamaebuxus L. – zimostrázek alpský
Polygala comosa L. – vítod chocholatý
Polygala major Jacq. – vítod větší
Polygala multicaulis Tausch – vítod ostrokřídlý
Polygala serpyllifolia Hosé – vítod douškolistý
Polygala vulgaris L. – vítod obecný
Polygonatum latifolium (Jacq.) Desf. – kokořík širolistý
Polygonatum multiflorum (L.) All. – kokořík mnohokvětý
Polygonatum odoratum (Mill.) Druce – kokořík vonný
Polygonatum verticillatum (L.) All. – kokořík přeslenitý
Polygonum arenastrum Boreau – truskavec obecný
Polygonum aviculare L. – truskavec ptačí
Polygonum rurivagum Boreau – truskavec vesnický
Polypodium interjectum Shivas – osladič přehlížený
Polypodium vulgare L. – osladič obecný
Polypogon monspeliensis (L.) Desf. – vousec středomořský
Polystichum aculeatum (L.) Roth – kapradina laločnatá
Polystichum braunii (Spenn.) Fée – kapradina Braunova
Polystichum lonchitis (L.) Roth – kapradina hrálovitá
Populus alba L. – topol bílý (linda)
Populus balsamifera L. – topol balzámový
Populus ×berolinensis Dippel – topol berlínský
Populus ×canadensis Moench – topol kanadský
Populus ×canescens (Aiton) Sm. – topol šedý
Populus candicans Aiton – topol bělavý
Populus ×generosa Henry – topol vznešený
Populus nigra L. – topol černý
Populus simonii Carriere – topol Simonův
Populus tremula L. – topol osika (osika)
Populus trichocarpa Hook. – topol chlupatoplodý
Portulaca grandiflora Hook. – šrucha velkokvětá
Portulaca oleracea L. – šrucha zelná
Portulaca oleracea subsp. sativa (Haw.) Schübl. et G. Martens – šrucha zelná setá
Potamogeton acutifolius Link – rdest ostrolistý
Potamogeton alpinus Balb. – rdest alpský
Potamogeton ×angustifolius J. Presl – rdest Zizův
Potamogeton berchtoldii Fieber – rdest Berchtoldův
Potamogeton coloratus Hornem. – rdest zbarvený
Potamogeton compressus L. – rdest smáčknutý
Potamogeton crispus L. – rdest kadeřavý
Potamogeton friesii Rupr. – rdest hrotitý
Potamogeton gramineus L. – rdest trávolistý
Potamogeton lucens L. – rdest světlý
Potamogeton natans L. – rdest vzplývavý
Potamogeton nodosus Poir. – rdest uzlinatý
Potamogeton obtusifolius Mert. et W. D. J. Koch – rdest tupolistý
Potamogeton perfoliatus L. – rdest prorostlý
Potamogeton polygonifolius Pourr. – rdest rdesnolistý
Potamogeton praelongus Wulfen – rdest dlouholistý
Potamogeton pusillus L. s.str. – rdest maličký
Potamogeton trichoides Cham. et Schltdl. – rdest vláskovitý
Potentilla alba L. – mochna bílá
Potentilla anglica Laichard. – mochna anglická
Potentilla anserina L. – mochna husí
Potentilla arenaria Borkh. – mochna písečná
Potentilla argentea L. – mochna stříbrná
Potentilla aurea L. – mochna zlatá
Potentilla collina Wib. – mochna chlumní
Potentilla crantzii (Crantz) Fritsch subsp. serpentini (Borbás) Neumayer – mochna Crantzova hadcová
Potentilla erecta (L.) Raeusch. – mochna nátržník
Potentilla filiformis Vill. – mochna nitkovitá
Potentilla fruticosa L. – mochna křovitá
Potentilla heptaphylla L. – mochna sedmilistá
Potentilla inclinata Vill. – mochna šedavá
Potentilla intermedia L. – mochna prostřední
Potentilla lindackeri Tausch – mochna Lindackerova
Potentilla micrantha DC. – mochna malokvětá
Potentilla norvegica L. – mochna norská
Potentilla palustris (L.) Scop. – mochna bahenní
Potentilla patula Waldst. et Kit. – mochna rozkladitá
Potentilla recta L. – mochna přímá
Potentilla reptans L. – mochna plazivá
Potentilla rupestris L. – mochna skalní
Potentilla sterilis (L.) Garcke – mochna jahodovitá
Potentilla supina L. – mochna poléhavá
Potentilla supina subsp. paradoxa (Torr. et A. Gray) Soják – mochna poléhavá podivná
Potentilla tabernaemontani Asch. – mochna jarní
Potentilla thuringiaca Link – mochna durynská
Prenanthes purpurea L. – věsenka nachová
Primula auricula L. – prvosenka lysá
Primula elatior (L.) Hill. – prvosenka vyšší
Primula elatior subsp. corcontica (Domin) Kovanda – prvosenka vyšší krkonošská
Primula elatior subsp. tatrensis (Domin) Soó – prvosenka vyšší tatranská
Primula farinosa L. – prvosenka pomoučená
Primula minima L. – prvosenka nejmenší
Primula ×pubescens Jacq. – “auricule”
Primula veris L. – prvosenka jarní (petrklíč)
Primula veris subsp. canescens (Opiz) Lüdi – prvosenka jarní šedavá
Primula vulgaris Huds. – prvosenka bezlodyžná
Prunella grandiflora (L.) Scholler – černohlávek velkokvětý
Prunella laciniata (L.) L. – černohlávek dřípený
Prunella vulgaris L. – černohlávek obecný
Prunus armeniaca L. – meruňka obecná
Prunus avium (L.) L. – třešeň ptačí (třešeň)
Prunus cerasifera Ehrh. – slivoň myrobalán (myrobalán)
Prunus cerasus L. – třešeň višeň (višeň)
Prunus domestica L. – slivoň švestka (švestka)
Prunus dulcis (Mill.) D. A. Webb – mandloň obecná
Prunus fruticosa Pall. – třešeň křovitá
Prunus insititia L. – slivoň obecná (slíva)
Prunus japonica Thunb. – třešeň japonská
Prunus laurocerasus L. – bobkovišeň lékařská
Prunus mahaleb L. – mahalebka obecná
Prunus mahaleb subsp. simonkaii Pénzes – mahalebka obecná Simonkaiova
Prunus padus L. – střemcha obecná
Prunus padus subsp. borealis (Schübeler) Nyman – střemcha obecná skalní
Prunus persica (L.) Batsch – broskvoň obecná
Prunus serotina Ehrh. – střemcha pozdní
Prunus serrulata Lindl. – sakura ozdobná (sakura)
Prunus spinosa L. – trnka obecná (trnka)
Prunus subhirtella Miq.
Prunus tenella Batsch – mandloň nízká
Prunus triloba Lindl. – mandloň trojlaločná
Prunus virginiana L. – střemcha viržinská
Pseudognaphalium luteoalbum (L.) Hilliardt et B. L. Burtt – protěž žlutobílá
Pseudolysimachion incanum (L.) Holub – rozrazil šedivý
Pseudolysimachion maritimum (L.) Á. Löve et D. Löve – rozrazil dlouholistý
Pseudolysimachion orchideum (Crantz) Wraber – rozrazil vstavačovitý
Pseudolysimachion spicatum (L.) Opiz – rozrazil klasnatý
Pseudolysimachion spurium subsp. foliosum (Waldst. et Kit.) Holub – rozrazil latnatý širolistý
Pseudorchis albida (L.) Á. Löve et D. Löve – běloprstka bělavá
Pseudotsuga glauca Mayr – douglaska sivá
Pseudotsuga menziesii (Mirbel) Franco – douglaska tisolistá
Pteridium aquilinum (L.) Kuhn – hasivka orličí
Pterocarya pterocarpa (Michx) Kunth – lapina jasanolistá
Puccinellia distans (Jacq.) Parl. – zblochanec oddálený
Puccinellia gigantea (Grossh.) Grossh. – zblochanec veliký
Puccinellia limosa (Schur) Holmb. – zblochanec mokřadní
Pulegium vulgare Mill. – polej obecná
Pulicaria dysenterica (L.) Bernh. – blešník úplavičný
Pulicaria vulgaris Gaertn. – blešník obecný
Pulmonaria angustifolia L. – plicník úzkolistý
Pulmonaria mollis Hornem. – plicník měkký
Pulmonaria obscura Dumort. – plicník tmavý
Pulmonaria officinalis L. – plicník lékařský
Pulsatilla alpina (L.) Delarbre subsp. austriaca Aichele et Schwegler – koniklec alpinský bílý
Pulsatilla grandis Wender. – koniklec velkokvětý
Pulsatilla ×hackelii Pohl – koniklec Hackelův
Pulsatilla patens (L.) Mill. – koniklec otevřený
Pulsatilla pratensis (L.) Mill. subsp. bohemica Skalický – koniklec luční český
Pulsatilla slavica Reuss – koniklec slovenský
Pulsatilla vernalis (L.) Mill. – koniklec jarní
Pulsatilla vernalis var. alpestris Aichele et Schwegler – koniklec jarní alpinský
Pulsatilla vulgaris Mill. – koniklec německý
Puschkinia scilloides Adams – puškinie ladoňkovitá
Pyracantha coccinea M. J. Roem. – hlohyně šarlatová
Pyrethrum corymbosum (L.) Scop. – řimbaba chocholičnatá
Pyrethrum macrophyllum (Waldst. et Kit.) Willd. – řimbaba velkolistá
Pyrethrum parthenium (L.) Sm. – řimbaba obecná
Pyrola chlorantha Sw. – hruštička zelenokvětá
Pyrola media Sw. – hruštička prostřední
Pyrola minor L. – hruštička menší
Pyrola rotundifolia L. – hruštička okrouhlolistá
Pyrus communis L. – hrušeň obecná
Pyrus pyraster (L.) Burgsd. – hrušeň polnička
Pyrus nivalis Jacq. – hrušeň sněhobílá
Quercus cerris L. – dub cer
Quercus dalechampii Ten. – dub žlutavý
Quercus frainetto Ten. – dub balkánský
Quercus petraea (Matt.) Liebl. – dub zimní (drnák)
Quercus polycarpa Schur – dub mnohoplodý
Quercus pubescens Willd. – dub pýřitý (šipák)
Quercus robur L. – dub letní (křemelák)
Quercus rubra L. – dub červený
Quercus virgiliana (Ten.) Ten. – dub jadranský
Radiola linoides Roth – stozrník lnovitý
Ranunculus aconitifolius L. – pryskyřník omějolistý
Ranunculus acris L. – pryskyřník prudký
Ranunculus acris subsp. frieseanus (Jord.) Syme – pryskyřník prudký Friesův
Ranunculus arvensis L. – pryskyřník rolní
Ranunculus auricomus L. (skupina) – pryskyřník zlatožlutý
Ranunculus bulbosus L. – pryskyřník hlíznatý
Ranunculus cassubicus L. (skupina) – pryskyřník kašubský
Ranunculus fallax (Wimm. et Grab.) Sloboda (skupina) – pryskyřník mnohotvárný
Ranunculus flammula L. – pryskyřník plamének
Ranunculus illyricus L. – pryskyřník ilyrský
Ranunculus indecorus W. Koch
Ranunculus lanuginosus L. – pryskyřník kosmatý
Ranunculus lingua L. – pryskyřník velký
Ranunculus nemorosus DC. – pryskyřník hajní
Ranunculus platanifolius L. – pryskyřník platanolistý
Ranunculus polyanthemos L. – pryskyřník mnohokvětý
Ranunculus puberulus W. Koch (skupina)
Ranunculus repens L. – pryskyřník plazivý
Ranunculus sardous Crantz – pryskyřník sardinský
Ranunculus sardous subsp. xatardii (Lapeyr.) Rouy et Foucaud – pryskyřník sardinský hrbolkatý
Ranunculus sardous subsp. subdichotomicus Gerbault
Ranunculus sceleratus L. – pryskyřník lítý
Ranunculus stricticaulis W. Koch (skupina)
Raphanus raphanistrum L. – ředkev ohnice
Raphanus sativus L. – ředkev setá
Raphanus sativus kultivary skupiny Hybernus – ředkev setá zimní
Raphanus sativus kultivary skupiny Radicula – ředkev setá ředkvička
Rapistrum perenne (L.) All. – řepovník vytrvalý
Rapistrum rugosum (L.) All. – řepovník svraskalý
Rapistrum rugosum subsp. orientale (L.) Arcang. – řepovník svraskalý východní
Reseda alba L. – rýt bílý
Reseda lutea L. – rýt žlutý
Reseda luteola L. – rýt barvířský
Reseda odorata L. – rýt vonný
Reseda phyteuma L. – rýt velkokališný
Reynoutria ×bohemica Chrtek et Chrtková – křídlatka česká
Reynoutria japonica Houtt – křídlatka japonská
Reynoutria japonica var. compacta (Hook. f.) Moldenke – křídlatka japonská tuhá
Reynoutria sachalinensis (F. Schmidt) Nakai – křídlatka sachalinská
Rhagadiolus stellatus (L.) Gaertn. – kosatka hvězdovitá
Rhamnus cathartica L. – řešetlák počistivý
Rheum palmatum L. – reveň dlanitá
Rheum rhabarbarum L. – reveň kadeřavá
Rheum rhaponticum L. – reveň bulharská
Rhinanthus alectorolophus (Scop.) Pollich – kokrhel luštinec
Rhinanthus major L. – kokrhel větší
Rhinanthus minor L. – kokrhel menší
Rhinanthus pulcher Schummel – kokrhel sličný
Rhodanthe manglesii Lindl. – časovka suchomázdřitá
Rhodiola rosea L. – rozchodnice růžová
Rhododendron ferrugineum L. – pěnišník rezavý
Rhododendron hirsutum L. – pěnišník chlupatý
Rhus hirta (L.) Sudw. – škumpa orobincová
Rhus toxicodendron L. – škumpa zákeřná
Rhynchospora alba (L.) Vahl – hrotnosemenka bílá
Rhynchospora fusca (L.) W. T. Aiton – hrotnosemenka hnědá
Ribes alpinum L. – rybíz alpínský
Ribes aureum Pursh – meruzalka zlatá
Ribes malvaceum Sm.
Ribes nigrum L. – rybíz černý
Ribes odoratum H.L. Wendl. – meruzalka vonná
Ribes petraeum Wulfen – rybíz skalní
Ribes rubrum L. – rybíz červený
Ribes sanguineum Pursh – meruzalka krvavá
Ribes spicatum Robson – rybíz klasnatý
Ribes uva-crispa L. – srstka angrešt (angrešt)
Ribes uva-crispa subsp. grossularia (L.) Schübl. et G. Martens – srstka angrešt žláznatá
Ricinus communis L. – skočec obecný
Robinia pseudacacia L. – trnovník akát
Robinia viscosa Vent. – trnovník lepkavý
Rorippa amphibia (L.) Besser – rukev obojživelná
Rorippa ×anceps (Wahlenb.) Rchb. – rukev proměnlivá
Rorippa ×armoracioides (Tausch) Fuss – rukev křenovitá
Rorippa austriaca (Crantz) Besser – rukev rakouská
Rorippa ×hungarica Borbás – rukev uherská
Rorippa palustris (L.) Besser – rukev bažinná
Rorippa sylvestris (L.) Besser – rukev obecná
Rosa ×alba L. – růže bílá
Rosa agrestis Savi – růže polní
Rosa agrestis var. albiflora (Opiz) Heinr. Braun – růže polní bělokvětá
Rosa agrestis var. gizellae (Borbás) Větvička ined. – růže polní žláznatá
Rosa agrestis var. schulzei Keller – růže polní Schulzeova
Rosa arvensis Huds. – růže rolní
Rosa canina L. – růže šípková
Rosa canina subsp. corymbifera (Borkh.) C. Vicioso – růže šípková křovištní
Rosa ×centifolia L. – růže stolistá
Rosa dumalis Bechst. – růže podhorská
Rosa dumalis subsp. coriifolia (Fr.) P. Fourn. – růže podhorská šedá
Rosa dumalis subsp. subcanina (H. Christ) Hayek – růže podhorská pašípková
Rosa dumalis subsp. subcollina (Christ) Schur – růže podhorská chlumní
Rosa elliptica Tausch – růže oválnolistá
Rosa foetida J. Herm. – růže žlutá
Rosa gallica L. – růže galská
Rosa glauca Pourr. – růže sivá
Rosa hugonis Hemsl. – růže Hugova
Rosa jundzillii Besser – růže Jundzillova
Rosa majalis J. Herrm. – růže májová
Rosa micrantha Sm. – růže malokvětá
Rosa multiflora Thunb. – růže mnohokvětá
Rosa pendulina L. – růže převislá
Rosa rubiginosa L. – růže vinná
Rosa rugosa Thunb. – růže svraskalá
Rosa sericea Lindl. var. pteracantha Bean
Rosa sherardii Davies – růže Sherardova
Rosa spinosissima L. – růže bedrníkolistá
Rosa tomentosa Sm. – růže plstnatá
Rosa villosa L. – růže měkká
Rosmarinus officinalis L. – rozmarýn lékařský
Rubia tinctorum L. – mořena barvířská
Rubus acanthodes H. Hofm. – ostružiník šídloostný
Rubus albocarpaticus Trávníček et Holub ined. – ostružiník bělokarpatský
Rubus allegheniensis Porter – ostružiník alleghenský
Rubus ambrosius Trávníček et Oklejewicz – ostružiník vznešený
Rubus amphimalacus H. E. Weber – ostružiník hebký
Rubus angustipaniculatus Holub – ostružiník úzkolatý
Rubus apricus Wimm. – ostružiník lemový
Rubus armeniacus Focke – ostružiník sladkoplodý
Rubus austromoravicus Holub – ostružiník jihomoravský
Rubus austroslovacus Trávníček – ostružiník jihoslovenský
Rubus barberi H. E. Weber – ostružiník svraskalý
Rubus barrandienicus Holub et Palek – ostružiník barrandienský
Rubus bavaricus (Focke) Utsch – ostružiník bavorský
Rubus bertramii G. Braun – ostružiník lichozřasený
Rubus bifrons Vest – ostružiník dvojbarevný
Rubus bohemiicola Holub – ostružiník český
Rubus bohemo-polonicus Trávníček et Zieliński – ostružiník
Rubus brdensis Holub – ostružiník brdský
Rubus caesius L. – ostružiník ježiník
Rubus caflischii Focke – ostružiník Caflischův
Rubus camptostachys G. Braun – ostružiník brvitý
Rubus canadensis L. – ostružiník kanadský
Rubus canescens DC. – ostružiník šedavý
Rubus capricollensis (Sprib.) Sudre – ostružiník drobnokvětý
Rubus centrobohemicus Holub – ostružiník středočeský
Rubus chaerophylloides Sprib. – ostružiník nepravý
Rubus chaerophyllus Sagorski et W. Schultze – ostružiník jemný
Rubus chamaemorus L. – ostružiník moruška
Rubus clusii Borbás – ostružiník tmavozelený
Rubus constrictus P. J. Müll. et Lefevre – ostružiník stažený
Rubus crispomarginatus Holub – ostružiník kadeřavolistý
Rubus curvaciculatus H. E. Weber – ostružiník německý
Rubus divaricatus P. J. Müll. – ostružiník rozkladitý
Rubus dollnensis Sprib. – ostružiník přícestní
Rubus elatior Gremli – ostružiník chloupkatý
Rubus epipsilos Focke – ostružiník pošumavský
Rubus fabrimontanus Sprib. – ostružiník jemnozubý
Rubus fasciculatus P. J. Müll. – ostružiník svazečkovitý
Rubus flos-amygdalae Trávníček et Holub – ostružiník mandloňokvětý
Rubus franconicus H. E. Weber – ostružiník rumištní
Rubus fuernrohrii H. E. Weber – ostružiník Fuernrohrův
Rubus geminatus H. E. Weber – ostružiník hojnokvětý
Rubus gliviciensis (Sudre) Sprib. – ostružiník hlivický
Rubus gothicus E. H. L. Krause (s.l.) – ostružiník gótský
Rubus grabowskii Günther et al. – ostružiník latnatý
Rubus gracilis J. Presl et C. Presl – ostružiník huňatý
Rubus graecensis Maurer – ostružiník sametový
Rubus graminicolor Trávníček et Holub ined. – ostružiník trávozelený
Rubus grossus H. E. Weber – ostružiník mohutný
Rubus guentheri Weihe (s.l.) – ostružiník červenožlázkatý
Rubus guttiferus Trávníček et Holub – ostružiník kapkovitý
Rubus hadracanthos G. Braun – ostružiník bradavkatý
Rubus henrici-egonis Holub – ostružiník eliptický
Rubus hercynicus G. Braun (s.l.) – ostružiník hercynský
Rubus hirtus Waldst. et Kit. (agg.) – ostružiník srstnatý
Rubus holzfussii Spribille
Rubus hypomalacus Focke – ostružiník krátkozubý
Rubus idaeus L. – ostružiník maliník (maliník)
Rubus illecebrosus Focke – ostružiník jahodnatý
Rubus indusiatus Focke – ostružiník okrouhlý
Rubus josefianus H. E. Weber – ostružiník džbánský
Rubus josholubii H. E. Weber – ostružiník Holubův
Rubus kletensis M. Lepší et P. Lepší – ostružiník kleťský
Rubus koehleri Weihe – ostružiník pichlavý
Rubus kuleszae Ziel. – ostružiník Kuleszův
Rubus laciniatus Willd. – ostružiník dřípený
Rubus lividus G. Braun – ostružiník modrozelený
Rubus lusaticus Rostock – ostružiník lužický
Rubus macrophyllus Weihe et Nees – ostružiník velkolistý
Rubus micans Godr. – ostružiník blýskavý
Rubus mollis J. Presl et C. Presl – ostružiník měkký
Rubus montanus Lej. – ostružiník běloplstnatý
Rubus moschus Juz. – ostružiník mošusový
Rubus nemoralis P. J. Müll. – ostružiník okrouhlolistý
Rubus nemorosus Hayne et Willd. – ostružiník hajní
Rubus nessensis Hall – ostružiník vzpřímený
Rubus nessensis subsp. scissoides H. E. Weber – ostružiník vzpřímený mnohoostný
Rubus occidentalis L. – ostružiník ojíněný
Rubus odoratus L. – ostružiník vonný
Rubus orthostachyoides H. E. Weber – ostružiník šedolistý
Rubus orthostachys G. Braun – ostružiník přímolatý
Rubus parthenocissus Trávníček et Holub – ostružiník loubincový
Rubus parviflorus Nutt. – ostružiník nutkajský
Rubus pedemontanus Pinkw. – ostružiník žláznatý
Rubus pericrispatus Holub et Trávníček – ostružiník zvlněný
Rubus peripragensis Trávníček et Havlíček ined. – ostružiník
Rubus permollissimus Havlíček, Holub et Trávníček ined. – ostružiník nejměkčí
Rubus perperus H. E. Weber – ostružiník růžovokvětý
Rubus perrobustus Holub – ostružiník statný
Rubus phoenicolasius Maxim. – ostružiník japonský
Rubus phyllostachys P. J. Müll. – ostružiník prolistěný
Rubus plicatus Weihe et Nees – ostružiník řasnatý
Rubus portae-moravicae Holub et Trávníček – ostružiník hustovětvý
Rubus posnaniensis Sprib. – ostružiník poznaňský
Rubus praecox Bertol. s.l. – ostružiník hruboostný
Rubus pruinosus Arrh. – ostružiník fialovoostný
Rubus pyramidalis Kaltenb. – ostružiník jehlancovitý
Rubus radula Weihe – ostružiník struhákový
Rubus rudis Weihe – ostružiník krátkožlázkatý
Rubus salisburgensis Caflisch – ostružiník drobnolistý
Rubus saxatilis L. – ostružiník skalní
Rubus scaber Weihe – ostružiník drsný
Rubus schleicheri Tratt. – ostružiník nicí
Rubus semmonicus H. E. Weber ined. – ostružiník lichosvazečkovitý
Rubus sendtneri Progel – ostružiník Sendtnerův
Rubus senticosus Weihe – ostružiník hustoostný
Rubus siemianicensis Sprib. – ostružiník polský
Rubus silesiacus Weihe – ostružiník slezský
Rubus sprengelii Weihe – ostružiník tenkovětvý
Rubus sulcatus Vest – ostružiník brázditý
Rubus sylvaticus Weihe et Nees – ostružiník lesní
Rubus tabanimontanus Figert – ostružiník tmavofialový
Rubus thelybatos Caflisch – ostružiník drobný
Rubus tuberculatus Bab. – ostružiník tlustoostný
Rubus ulmifolius Schott – ostružiník středozemský
Rubus vestitus Weihe – ostružiník hustochlupý
Rubus vratnensis Holub – ostružiník kokořínský
Rubus wahlbergii Arrh. – ostružiník Wahlbergův
Rubus wessbergii A. Pedersen et Walsemann – ostružiník příkopový
Rubus wimmerianus (Sudre) Sprib. – ostružiník sivofialový
Rubus xanthocarpus Bureau et Franch. – ostružiník žlutoplodý
Rudbeckia hirta L. – třapatka srstnatá
Rudbeckia laciniata L. – třapatka dřípatá
Rumex acetosa L. – šťovík kyselý
Rumex acetosella L. – šťovík menší
Rumex acetosella subsp. multifidus (L.) Arcang. – šťovík menší dřípený
Rumex acetosella subsp. pyrenaicus (Lapeyr.) Akeroyd – šťovík menší krytoplodý
Rumex acetosella subsp. tenuifolius (Wallr.) Hadač et Hašek – šťovík menší tenkolistý
Rumex alpinus L. – šťovík alpský
Rumex aquaticus L. – šťovík vodní
Rumex arifolius All. – šťovík árónolistý
Rumex brownii Campd.
Rumex confertus Willd. – šťovík stěsnaný
Rumex conglomeratus Murray – šťovík klubkatý
Rumex crispus L. – šťovík kadeřavý
Rumex dentatus L. subsp. halacsyi (Rech.) Rech. f.
Rumex ×heterophyllus Schultz – šťovík různolistý
Rumex hydrolapathum Huds. – šťovík koňský
Rumex longifolius DC. – šťovík dlouholistý
Rumex longifolius subsp. sourekii Kubát – šťovík dlouholistý Šourkův
Rumex maritimus L. – šťovík přímořský
Rumex obovatus Danser
Rumex obtusifolius L. – šťovík tupolistý
Rumex obtusifolius var. microcarpus Dierb. – šťovík tupolistý lesní
Rumex obtusifolius var. subalpinus Schur – šťovík tupolistý horský
Rumex obtusifolius var. transiens (Simonk.) Kubát – šťovík tupolistý přechodný
Rumex palustris Sm. – šťovík bahenní
Rumex patientia L. – šťovík zahradní
Rumex rugosus Campd. – šťovík svraskalý
Rumex sanguineus L. – šťovík krvavý
Rumex scutatus L. – šťovík štítnatý
Rumex stenophyllus Ledeb. – šťovík úzkolistý
Rumex thyrsiflorus Fingerh. – šťovík rozvětvený
Rumex triangulivalvis (Danser) Rech. f. – šťovík trojmozolný
Ruta graveolens L. subsp. hortensis (Mill.) Gams – routa vonná
Sagina apetala Ard. – úrazník brvitý
Sagina apetala subsp. erecta (Hornem.) F. Herm. – úrazník brvitý bezkorunný
Sagina nodosa (L.) Fenzl – úrazník uzlovitý
Sagina procumbens L. – úrazník položený
Sagina saginoides (L.) H. Karst. – úrazník skalní
Sagina subulata (Sw.) C. Presl – úrazník šídlovitý
Sagittaria latifolia Willd. – šípatka širolistá
Sagittaria sagittifolia L. – šípatka střelolistá
Salicornia prostrata Pall. – slanorožec rozprostřený
Salix appendiculata Vill. – vrba velkolistá
Salix acutifolia Willd. – vrba špičatolistá
Salix alba L. – vrba bílá
Salix alba L. ´Tristis´ – vrba bílá “smuteční”
Salix ´Americana´ – vrba americká
Salix aurita L. – vrba ušatá
Salix babylonica L. – vrba babylónská
Salix bicolor Willd. – vrba dvoubarvá
Salix ×blanda Andersson – vrba obloukovitá
Salix caprea L. – vrba jíva
Salix cinerea L. – vrba popelavá
Salix daphnoides Vill. – vrba lýkovcová
Salix elaeagnos Scop. – vrba šedá
Salix euxina L. – vrba křehká
Salix hastata L. – vrba hrotolistá
Salix herbacea L. – vrba bylinná
Salix lapponum L. – vrba laponská
Salix lapponum var. daphneola (Tausch) Wimm. – vrba laponská krkonošská
Salix matsudana Koidz. ´Tortuosa´ – vrba Matsudova
Salix myrsinifolia Salisb. – vrba černající
Salix myrtilloides L. – vrba borůvkovitá
Salix pentandra L. – vrba pětimužná
Salix purpurea L. – vrba nachová
Salix repens L. s. str. – vrba plazivá
Salix rosmarinifolia L. – vrba rozmarýnolistá
Salix ×sepulcralis Simonk. – vrba náhrobní
Salix silesiaca Willd. – vrba slezská
Salix starkeana Willd. – vrba bledá
Salix triandra L. – vrba trojmužná
Salix triandra subsp. amygdalina (L.) Schübl. et G. Martens – vrba trojmužná různobarvá
Salix viminalis L. – vrba košíkářská
Salsola collina Pall. – slanobýl chlumní
Salsola kali L. subsp. rosacea Čelak. – slanobýl draselný růžičkovitý
Salvia aethiopis L. – šalvěj etiopská
Salvia austriaca Jacq. – šalvěj rakouská
Salvia glutinosa L. – šalvěj lepkavá
Salvia nemorosa L. – šalvěj hajní
Salvia officinalis L. – šalvěj lékařská
Salvia pratensis L. – šalvěj luční
Salvia reflexa Hornem. – šalvěj přehrnutá
Salvia sclarea L. – šalvěj muškátová
Salvia spinosa L. – šalvěj osténkatá
Salvia splendens Roem. et Schult. – šalvěj zářivá
Salvia verbenaca L. – šalvěj sporýšová
Salvia verticillata L. – šalvěj přeslenitá
Salvia viridis L. – šalvěj zahradní
Salvinia natans (L.) All. – nepukalka vzplývající
Sambucus ebulus L. – bez chebdí
Sambucus nigra L. – bez černý
Sambucus racemosa L. – bez červený
Samolus valerandi L. – solenka Valerandova
Sanguisorba minor Scop. – krvavec menší
Sanguisorba minor subsp. polygama (Waldst. et Kit.) Holub – krvavec menší měkkoostenný
Sanguisorba officinalis L. – krvavec toten
Sanicula europaea L. – žindava evropská
Saponaria ocymoides L. – mydlice bazalkovitá
Saponaria officinalis L. – mydlice lékařská
Sarracenia purpurea L. – špirlice nachová
Satureja hortensis L. – saturejka zahradní
Saxifraga bulbifera L. – lomikámen cibulkatý
Saxifraga cymbalaria L. – lomikámen východní
Saxifraga ×geum L. – lomikámen kuklíkový
Saxifraga granulata L. – lomikámen zrnatý
Saxifraga hirculus L. – lomikámen bažinný
Saxifraga hostii Tausch – lomikámen Hostův
Saxifraga moschata Wulfen – lomikámen pižmový
Saxifraga moschata subsp. basaltica Braun-Blanq. – lomikámen pižmový čedičový
Saxifraga oppositifolia L. – lomikámen vstřícnolistý
Saxifraga paniculata Mill. – lomikámen vždyživý
Saxifraga rosacea Moench – lomikámen trsnatý
Saxifraga rosacea subsp. sponhemica (C. C. Gmel.) D. A. Webb – lomikámen trsnatý křehký
Saxifraga rosacea subsp. steinmannii (Tausch) Holub – lomikámen trsnatý vlnatý
Saxifraga rotundifolia L. – lomikámen okrouhlolistý
Saxifraga tridactylites L. – lomikámen trojprstý
Saxifraga umbrosa L. – lomikámen stinný
Saxifraga ×urbium D. A. Webb – lomikámen městský
Scabiosa canescens Waldst. et Kit. – hlaváč šedavý
Scabiosa columbaria L. – hlaváč fialový
Scabiosa lucida Vill. – hlaváč lesklý
Scabiosa lucida subsp. calcicola Bloński – hlaváč lesklý vápnomilný
Scabiosa ochroleuca L. – hlaváč žlutavý
Scandix pecten-veneris L. – vochlice hřebenitá
Scheuchzeria palustris L. – blatnice bahenní
Schkuhria pinnata (Lam.) Kuntze – kruženka cizí
Schoenoplectus lacustris (L.) Palla – skřípinec jezerní
Schoenoplectus mucronatus (L.) Palla
Schoenoplectus pungens (Vahl) Palla
Schoenoplectus supinus (L.) Palla – skřípinec poléhavý
Schoenoplectus tabernaemontani (C. C. Gmel.) Palla – skřípinec Tabernaemontanův
Schoenoplectus triqueter (L.) Palla – skřípinec trojhranný
Schoenus ferrugineus L. – šášina rezavá
Schoenus nigricans L. – šášina načernalá
Scilla amoena L. – ladoňka příjemná
Scilla bifolia L. – ladoňka dvoulistá
Scilla bifolia subsp. buekkensis (Speta) Soó – ladoňka dvoulistá chlumní
Scilla bifolia subsp. rara Trávn. – ladoňka dvoulistá vzácná
Scilla bifolia subsp. spetana (Kereszty) Trávn. – ladoňka dvoulistá Spetova
Scilla forbesii (Baker) Speta – ladoňka zářící
Scilla kladnii Schur – ladoňka karpatská
Scilla luciliae (Boiss.) Speta – ladoňka velkokvětá
Scilla sardensis (Barr et Sugden) Speta – ladoňka tmavomodrá
Scilla siberica Haw. – ladoňka sibiřská
Scilla vindobonensis Speta – ladoňka vídeňská
Scirpoides holoschoenus (L.) Soják – kamýšek obecný
Scirpus radicans Schkuhr – skřípina kořenující
Scirpus sylvaticus L. – skřípina lesní
Scleranthus annuus L. – chmerek roční
Scleranthus perennis L. – chmerek vytrvalý
Scleranthus polycarpos L. – chmerek mnohoplodý
Scleranthus verticillatus Tausch – chmerek přeslenitý
Scleroblitum atriplicinum (F. Muell.) Ulbrich
Sclerochloa dura (L.) P. Beauv. – tužanka tvrdá
Scopolia carniolica Jacq. – pablen kraňský
Scorpiurus muricatus L. – štírovka měkkoostenná
Scorzonera austriaca Willd. – hadí mord rakouský
Scorzonera cana (C. A. Mey.) O. Hoffm. – hadí mord šedý
Scorzonera hispanica L. – hadí mord španělský
Scorzonera humilis L. – hadí mord nízký
Scorzonera laciniata L. – hadí mord dřípený
Scorzonera parviflora Jacq. – hadí mord maloúborný
Scorzonera purpurea L. – hadí mord nachový
Scrophularia canina L. – krtičník psí
Scrophularia chrysantha Jaub. et Spach – krtičník zlatožlutý
Scrophularia nodosa L. – krtičník hlíznatý
Scrophularia scopolii Hoppe – krtičník žláznatý
Scrophularia umbrosa Dumort. – krtičník křídlatý
Scrophularia umbrosa subsp. neesii (Wirtg.) E. Mayer – krtičník křídlatý Neesův
Scrophularia vernalis L. – krtičník jarní
Scutellaria altissima L. – šišák vysoký
Scutellaria galericulata L. – šišák vroubkovaný
Scutellaria hastifolia L. – šišák hrálovitý
Secale cereale L. – žito seté
Securigera moravica (Chrtková et Stavělová) ined. – čičorka moravská
Securigera varia (L.) Lassen – čičorka pestrá
Sedum acre L. – rozchodník ostrý
Sedum aizoon L. – rozchodník vždyživý
Sedum album L. – rozchodník bílý
Sedum alpestre Vill. – rozchodník horský
Sedum anopetalum DC. – rozchodník bledožlutý
Sedum annuum L. – rozchodník roční
Sedum hispanicum L. – rozchodník španělský
Sedum hybridum L. – rozchodník zvrhlý
Sedum reflexum L. – rozchodník skalní
Sedum rupestre subsp. erectum t´Hart – rozchodník suchomilný přímý
Sedum sarmentosum Bunge – rozchodník šlahounovitý
Sedum sexangulare L. – rozchodník šestiřadý
Sedum spurium M. Bieb. – rozchodník pochybný
Sedum villosum L. – rozchodník huňatý
Selaginella helvetica (L.) Spring – vraneček švýcarský
Selaginella selaginoides (L.) P. Beauv. – vraneček brvitý
Selinum carvifolia (L.) L. – olešník kmínolistý
Sempervivum tectorum L. – netřesk střešní
Senecio aquaticus Hill – starček vodní
Senecio doria L. – starček zlatý
Senecio erraticus Bertol. – starček bludný
Senecio erucifolius L. – starček roketolistý
Senecio germanicus Wallr. – starček německý
Senecio hercynicus Herborg – starček hercynský
Senecio inaequidens DC. – starček úzkolistý
Senecio jacobaea L. – starček přímětník
Senecio ovatus (P. Gaertn., B. Mey. et Scherb.) Willd. – starček Fuchsův
Senecio paludosus L. – starček bažinný
Senecio paludosus subsp. angustifolius Holub – starček bažinný úzkolistý
Senecio paludosus subsp. lanatus Holub – starček bažinný vlnatý
Senecio rupestris Waldst. et Kit. – starček skalní
Senecio sarracenicus L. – starček poříční
Senecio subalpinus W. D. J. Koch – starček podalpský
Senecio sylvaticus L. – starček lesní
Senecio umbrosus Waldst. et Kit. – starček stinný
Senecio vernalis Waldst. et Kit. – starček jarní
Senecio viscosus L. – starček lepkavý
Senecio vulgaris L. – starček obecný
Serratula lycopifolia (Vill.) A. Kern. – srpice karbincolistá
Serratula tinctoria L. – srpice barvířská
Seseli annuum L. – sesel roční
Seseli hippomarathrum Jacq. – sesel fenyklový
Seseli osseum Crantz – sesel sivý
Seseli pallasii Besser – sesel pestrý
Sesleria caerulea (L.) Ard. – pěchava vápnomilná
Sesleria uliginosa Opiz – pěchava slatinná
Setaria adhaerens (Forssk.) Chiov.
Setaria faberi F. Herm. – bér ohnutý
Setaria gussonei Kerguélen – bér klamný
Setaria italica (L.) P. Beauv. – bér italský
Setaria italica subsp. moharia (Alef.) Körn. – bér italský mohárový
Setaria pumila (Poir.) Roem. et Schult. – bér sivý
Setaria verticillata (L.) P. Beauv. – bér přeslenitý
Setaria viridis (L.) Beauv. – bér zelený
Setaria viridis subsp. pycnocoma (Steud.) Tzvelev – bér zelený hustoklasý
Sherardia arvensis L. – bračka rolní
Sicyos angulatus L. – libenka hranatá
Sida hermaphrodita (L.) Rusby – vlákeň oboupohlavná
Sida rhombifolia L. – vlákeň kosolistá
Sida spinosa L. – vlákeň ostnitá
Sideritis montana L. – hojník chlumní
Silaum silaus (L.) Schinz et Thell. – koromáč olešníkový
Silene armeria L. – silenka svazčitá
Silene bupleuroides L. – silenka dlouhokvětá
Silene conica L. – silenka kuželovitá
Silene cretica L. subsp. annulata (Thore) Hayek – silenka krétská prsténčitá
Silene dichotoma Ehrh. – silenka rozsochatá
Silene dioica (L.) Clairv. – silenka dvoudomá
Silene gallica L. – silenka francouzská
Silene latifolia Poir. subsp. alba (Mill.) Greuter et Burdet – silenka širolistá bílá
Silene nemoralis Waldst. et Kit. – silenka hajní
Silene noctiflora L. – silenka noční
Silene nutans L. – silenka nicí
Silene otites (L.) Wib. – silenka ušnice
Silene pseudotites Rchb. – silenka paušnice
Silene rupestris L. – silenka skalní
Silene viscosa (L.) Pers. – silenka lepkavá
Silene vulgaris (Moench.) Garke – silenka nadmutá
Silene vulgaris subsp. antelopum (Vest) Hayek – silenka nadmutá obrovská
Silphium perfoliatum L. – mužák prorostlý
Silybum marianum (L.) Gaertn. – ostropestřec mariánský
Sinapis arvensis L. – hořčice polní
Sisymbrium altissimum L. – hulevník vysoký
Sisymbrium austriacum Jacq. – hulevník rakouský
Sisymbrium irio L. – hulevník drobnokvětý
Sisymbrium loeselii L. – hulevník Loeselův
Sisymbrium officinale (L.) Scop. – hulevník lékařský
Sisymbrium orientale L. – hulevník východní
Sisymbrium orientale subsp. macroloma (Pomel) F. Dvořák – hulevník východní dlouhoplodý
Sisymbrium polymorphum (Murray) Roth – hulevník mnohotvarý
Sisymbrium strictissimum L. – hulevník nejtužší
Sisymbrium volgense E. Fourn. – hulevník povolžský
Sisyrinchium montanum Greene – badil horský
Sium latifolium L. – sevlák potoční
Sium sisarum L. – sevlák zeleninový
Smyrnium perfoliatum L. – tromín prorostlý
Solanum alatum Moench – lilek křídlatý
Solanum americanum Mill. – lilek americký
Solanum capsicastrum Schauer – lilek ozdobný
Solanum carolinense L. – lilek karolínský
Solanum cornutum Lam. – lilek zobanitý
Solanum decipiens Opiz – lilek vlnatý
Solanum dulcamara L. – lilek potměchuť
Solanum linnaeanum Hepper et E. Jaeger – lilek sodomský
Solanum lycopersicum L. – lilek rajče
Solanum melongena L. – lilek vejcoplodý
Solanum nigrum L. – lilek černý
Solanum physalifolium Rusby – lilek leskloplodý
Solanum pseudocapsicum L. – lilek višňový
Solanum scabrum Mill. – lilek borůvkovitý
Solanum sisymbriifolium Lam. – lilek hulevníkolistý
Solanum triflorum Nutt. – lilek trojkvětý
Solanum tuberosum L. – lilek brambor
Solanum villosum Mill. – lilek žlutý
Soldanella montana Willd. – dřípatka horská
Solidago canadensis L. – zlatobýl kanadský
Solidago gigantea Aiton – zlatobýl obrovský
Solidago graminifolia (L.) Salisb. – zlatobýl trávolistý
Solidago virgaurea L. – zlatobýl obecný
Solidago virgaurea subsp. minuta (L.) Arcang. – zlatobýl obecný alpínský
Sonchus arvensis L. – mléč rolní
Sonchus asper (L.) Hill – mléč drsný
Sonchus oleraceus L. – mléč zelinný
Sonchus palustris L. – mléč bahenní
Sophora japonica L. – jerlín japonský
Sorbaria sorbifolia (L.) A. Braun – tavolníkovec jeřábolistý
Sorbus alnifrons Kovanda – jeřáb olšolistý
Sorbus aria (L.) Crantz – jeřáb muk
Sorbus aucuparia L. – jeřáb ptačí
Sorbus aucuparia subsp. glabrata (Wimm. et Grab.) Cajander – jeřáb ptačí olysalý
Sorbus austriaca (Beck) Hedl. – jeřáb rakouský
Sorbus barrandienica Vít, M. Lepší et P. Lepší – jeřáb barrandienský
Sorbus bohemica Kovanda – jeřáb český
Sorbus carpatica Borbás – jeřáb karpatský
Sorbus danubialis (Jáv.) Prodan – jeřáb dunajský
Sorbus domestica L. – jeřáb oskeruše (oskeruše)
Sorbus eximia Kovanda – jeřáb krasový
Sorbus gemella Kovanda – jeřáb džbánský
Sorbus graeca (Spach) Schauer – jeřáb řecký
Sorbus hardeggensis Kovanda – jeřáb hardeggský
Sorbus intermedia (Ehrh.) Pers. – jeřáb prostřední
Sorbus mougeotii Soy-Will. et Godr. – jeřáb Mougeotův
Sorbus omissa Velebil – jeřáb opominutý
Sorbus portae-bohemicae M. Lepší, P. Lepší, P. Vít et K. Boublík – jeřáb soutěskový
Sorbus rhodanthera Kovanda – jeřáb manětínský
Sorbus sudetica (Tausch) Bluff, Nees et Schauer – jeřáb sudetský
Sorbus torminalis (L.) Crantz – jeřáb břek
Sorghum bicolor (L.) Moench (agg.) – čirok obecný
Sorghum halepense (L.) Pers. – čirok halabský
Sorghum sudanense (Piper) Stapf – čirok súdánský
Sparganium angustifolium Michx. – zevar úzkolistý
Sparganium emersum Rehmann – zevar jednoduchý
Sparganium erectum L. – zevar vzpřímený
Sparganium erectum subsp. microcarpum (L. M. Neuman) Domin – zevar vzpřímený drobnoplodý
Sparganium erectum subsp. neglectum (Beeby) K. Richt. – zevar vzpřímený přehlížený
Sparganium erectum subsp. oocarpum (Čelak.) Domin – zevar vzpřímený vejcoplodý
Sparganium natans L. – zevar nejmenší
Spartium junceum L. – vítečník sítinovitý
Spergula arvensis L. – kolenec rolní
Spergula arvensis subsp. linicola (Boreau) Janch. – kolenec rolní lnový
Spergula arvensis subsp. maxima (Weihe) O. Schwarz – kolenec rolní největší
Spergula arvensis subsp. sativa (Boenn.) Čelak. – kolenec rolní setý
Spergula morisonii Boreau – kolenec Morisonův
Spergula pentandra L. – kolenec pětimužný
Spergularia echinosperma (Čelak.) Asch. et Graebn. – kuřinka ostnosemenná
Spergularia maritima (All.) Chiov. – kuřinka obroubená
Spergularia rubra (L.) J. Presl et C. Presl – kuřinka červená
Spergularia salina J. Presl et C. Presl – kuřinka solná
Spinacia oleracea L. – špenát setý
Spiraea alba Du Roi – tavolník bílý
Spiraea ×arguta Zabel – tavolník význačný
Spiraea ×billardii Hérincq – tavolník Billardův
Spiraea chamaedryfolia L. – tavolník ožankolistý
Spiraea douglasii Hook. – tavolník Douglasův
Spiraea japonica L. f. – tavolník japonský
Spiraea ×macrothyrsa Dippel
Spiraea media Schmidt – tavolník prostřední
Spiraea ×pseudosalicifolia Silverside
Spiraea salicifolia L. – tavolník vrbolistý
Spiraea ×vanhouttei (Briot) Carrière – tavolník van Houtteův
Spiranthes spiralis (L.) Chevall. – švihlík krutiklas
Spirodela polyrhiza (L.) Schleid. – závitka mnohokořenná
Stachys affinis Bunge – čistec hlíznatý
Stachys alpina L. – čistec alpínský
Stachys annua (L.) L. – čistec roční
Stachys arvensis (L.) L. – čistec rolní
Stachys byzantina K. Koch – čistec vlnatý
Stachys germanica L. – čistec německý
Stachys palustris L. – čistec bahenní
Stachys recta L. – čistec přímý
Stachys sylvatica L. – čistec lesní
Staphylea pinnata L. – klokoč zpeřený
Stellaria alsine Grimm – ptačinec mokřadní
Stellaria graminea L. – ptačinec trávovitý
Stellaria holostea L. – ptačinec velkokvětý
Stellaria longifolia Willd. – ptačinec dlouholistý
Stellaria media (L.) Vill. – ptačinec prostřední
Stellaria neglecta Weihe – ptačinec přehlížený
Stellaria nemorum L. – ptačinec hajní
Stellaria pallida (Dumort.) Piré – ptačinec bledý
Stellaria palustris Hoffm. – ptačinec bahenní
Stipa borysthenica Prokudin – kavyl písečný
Stipa capillata L. – kavyl vláskovitý
Stipa dasyphylla (Lindem.) Trautv. – kavyl chlupatý
Stipa eriocaulis Borbás – kavyl skalní
Stipa glabrata (P. Smirnov) P. Smirnov – kavyl olysalý
Stipa pennata L. – kavyl Ivanův
Stipa pennata var. puberula (Podp. et Suza) Kubát – kavyl Ivanův pýřitý
Stipa pulcherrima K. Koch – kavyl sličný
Stipa smirnovii Martinovský – kavyl Smirnovův
Stipa tirsa Steven – kavyl tenkolistý
Stratiotes aloides L. – řezan pilolistý
Streptopus amplexifolius (L.) DC. – čípek objímavý
Stuckenia pectinata L. – rdestík (rdest) hřebenitý
Suaeda prostrata Pall. – solnička rozprostřená
Succisa pratensis Moench – čertkus luční
Swertia perennis L. – kropenáč vytrvalý
Symphoricarpos albus (L.) S. F. Blake – pámelník bílý
Symphoricarpos orbiculatus Moench – pámelník červenoplodý
Symphytum asperum Lepech. – kostival drsný
Symphytum bohemicum F. W. Schmidt – kostival český
Symphytum officinale L. – kostival lékařský
Symphytum tuberosum L. – kostival hlíznatý
Symphytum ×uplandicum Nyman – kostival uplandský
Syringa vulgaris L. – šeřík obecný
Syringa ×chinensis Willd. – šeřík čínský
Tagetes erectus L. – aksamitník vzpřímený
Tagetes patula L. – aksamitník rozkladitý
Tamarix gallica – tamaryšek francouzský
Tamarix parviflora DC. – tamaryšek malokvětý
Tamarix ramosissima Ledeb. – tamaryšek kaspický
Tanacetum vulgare L. – vratič obecný
Taraxacum alpestre (Tausch) DC. – pampeliška krkonošská
Taraxacum ambrosium Kirschner et Štěpánek – pampeliška božská
Taraxacum ancoriferum Hudziok – pampeliška kotvičkatá
Taraxacum arachnoideum Kirschner et Štěpánek – pampeliška pavučinatá
Taraxacum arcuatum (Tausch) Dumort. – pampeliška obloučkatá
Taraxacum argutum Dahlst. – pampeliška přehlížená
Taraxacum austrinum G.E. Haglund – pampeliška vlhkomilná
Taraxacum bavaricum Soest – pampeliška bavorská
Taraxacum bessarabicum (Hornem.) Hand.-Mazz. – pampeliška besarabská
Taraxacum boekmanii Borgv. – pampeliška Boekmanova
Taraxacum bohemicum Kirschner et Štěpánek – pampeliška česká
Taraxacum bracteatum Dahlst. – pampeliška listenatá
Taraxacum brandenburgicum Hudziok – pampeliška braniborská
Taraxacum cognatum Kirschner et Štěpánek – pampeliška příbuzná
Taraxacum cristatum Kirschner et al. – pampeliška hřebínkatá
Taraxacum danubium A. J. Richards – pampeliška podunajská
Taraxacum dentatum Kirschner et Štěpánek – pampeliška zubatá
Taraxacum disseminatum G.E. Haglund – pampeliška osténkatá
Taraxacum duplidentifrons Dahlst. – pampeliška dvouzubá
Taraxacum erythrospermum Besser – pampeliška červenoplodá
Taraxacum fartoris Kirschner et Štěpánek – pampeliška drůbeží
Taraxacum fascinans Kirschner, Mikoláš et Štěpánek – pampeliška čarovná
Taraxacum fulvum Raunk. s.l. – pampeliška plavá
Taraxacum fusciflorum H. Ollg. – pampeliška hnědoúborná
Taraxacum gelertii Raunk. – pampeliška Gelertova
Taraxacum hamatiforme Dahlst. – pampeliška pestrá
Taraxacum hamatum Raunk. – pampeliška hákovitá
Taraxacum hollandicum Soest – pampeliška nizozemská
Taraxacum huterianum Soest – pampeliška Huterova
Taraxacum indigenum Kirschner et Štěpánek – pampeliška domácí
Taraxacum inundatum Kirschner et Štěpánek – pampeliška zaplavovaná
Taraxacum irrigatum Kirschner et Štěpánek – pampeliška zavlažovaná
Taraxacum lacistophylloides Dahlst. – pampeliška třásnitá
Taraxacum lacistophyllum (Dahlst.) Raunk. s.l. – pampeliška západní
Taraxacum lamprophyllum M. P. Christ. – pampeliška lesklolistá
Taraxacum lancidens Hagend., Soest et Zevenb. – pampeliška tenkozubá
Taraxacum limosum Soest – pampeliška mokřadní
Taraxacum linearisquameum Soest – pampeliška mnohoúborná
Taraxacum litigiosum Kirschner et Štěpánek – pampeliška pochybná
Taraxacum macranthoides G. E. Haglund – pampeliška
Taraxacum madidum Kirschner et Štěpánek – pampeliška bažinná
Taraxacum mendax Kirschner et Štěpánek – pampeliška klamavá
Taraxacum nordstedtii Dahlst. – pampeliška Nordstedtova
Taraxacum olivaceum Soest – pampeliška olivová
Taraxacum paludem-ornans Kirschner et Štěpánek – pampeliška zdobná
Taraxacum parnassicum Dahlst. – pampeliška slezská
Taraxacum paucilobum Hudziok – pampeliška chudolaločná
Taraxacum pauckertianum Hudziok – pampeliška husí
Taraxacum plumbeum Dahlst. – pampeliška franská
Taraxacum portentosum Kirschner et Štěpánek – pampeliška podivná
Taraxacum proximum (Dahlst.) Raunk. – pampeliška spřízněná
Taraxacum pseudobalticum Soest – pampeliška panonská
Taraxacum pseudohamatum Dahlst. – pampeliška hrbatá
Taraxacum quadrans H. Ollg. – pampeliška hranatá
Taraxacum quaesitum Kirschner et Štěpánek – pampeliška slatinná
Taraxacum ranunculus Kirschner et Štěpánek – pampeliška žabička
Taraxacum reichlingii Soest – pampeliška Reichlingova
Taraxacum rubicundum (Dahlst.) Dahlst. – pampeliška červenavá
Taraxacum scanicum Dahlst. – pampeliška skandinávská
Taraxacum serotinum (Waldst. et Kit.) Fisch. – pampeliška pozdní
Taraxacum sertatum Kirschner, H. Ollgaard et Štěpánek
Taraxacum skalinskanum Małecka et Soest – pampeliška Skalińské
Taraxacum subalpinum Hudziok – pampeliška sličná
Taraxacum subdolum Kirschner et Štěpánek – pampeliška potměšilá
Taraxacum subericinum Hagend., Soest et Zevenb. s.l. – pampeliška frýdlantská
Taraxacum subhamatum M.P. Christ. – pampeliška odchylná
Taraxacum tragopogon Kirschner et Štěpánek – pampeliška kozí brada
Taraxacum trilobifolium Hudziok – pampeliška nezvěstná
Taraxacum turfosum (Sch. Bip.) Soest – pampeliška rašelinná
Taraxacum uliginosum Kirschner et Štěpánek – pampeliška bahnivá
Taraxacum uvidum Kirschner et Štěpánek – pampeliška šťavnatá
Taraxacum vindobonense Soest – pampeliška vídeňská
Taxodium distichum (L.) Rich. – tisovec dvouřadý
Taxus baccata L. – tis červený
Teesdalia nudicaulis (L.) W. T. Aiton – nahoprutka písečná
Telekia speciosa (Schreb.) Baumg. – kolotočník ozdobný
Tephroseris aurantiaca (Willd.) Griseb. et Schenk – starček oranžový
Tephroseris crispa (Jacq.) Schur – starček potoční
Tephroseris integrifolia (L.) Holub – starček celolistý
Tephroseris longifolia subsp. moravica Holub – starček dlouholistý moravský
Tephroseris palustris (L.) Fourr. – starček dutý
Tetragonia tetragonoides (Pall.) Kuntze – čtyřboč rozložitá
Tetragonolobus maritimus (L.) Roth – ledenec přímořský
Teucrium botrys L. – ožanka hroznatá
Teucrium chamaedrys L. – ožanka kalamandra
Teucrium marum L. – ožanka kočičí
Teucrium montanum L. – ožanka horská
Teucrium polium L. – ožanka polejová
Teucrium scordium L. – ožanka čpavá
Teucrium scorodonia L. – ožanka lesní
Thalictrum aquilegiifolium L. – žluťucha orlíčkolistá
Thalictrum flavum L. – žluťucha žlutá
Thalictrum foetidum L. – žluťucha smrdutá
Thalictrum lucidum L. – žluťucha lesklá
Thalictrum minus L. – žluťucha menší
Thalictrum minus subsp. elatum (Jacq.) Stoj. et Stef. – žluťucha menší přímokvětá
Thalictrum minus subsp. majus (Crantz) Hook f. – žluťucha menší nící
Thalictrum simplex subsp. galioides (DC.) Korsh. – žluťucha jednoduchá svízelová
Thelypteris palustris Schott – kapradiník bažinný
Thesium alpinum L. – lněnka alpská
Thesium arvense Horv. – lněnka rolní
Thesium bavarum Schrank – lněnka bavorská
Thesium dollineri Murb. – lněnka Dollinerova
Thesium ebracteatum Hayne – lněnka bezlistenná
Thesium linophyllon L. – lněnka lnolistá
Thesium pyrenaicum Pourr. – lněnka pyrenejská
Thesium rostratum Mert. et W. D. J. Koch – lněnka zobánkatá
Thladiantha dubia Bunge – loubenka pochybná
Thlaspi arvense L. – penízek rolní
Thlaspi caerulescens J. Presl et C. Presl – penízek modravý
Thlaspi kovatsii Heuff. – penízek Kovatsův
Thlaspi montanum L. – penízek horský
Thlaspi perfoliatum L. – penízek prorostlý
Thuja occidentalis L. – zerav západní
Thuja plicata D. Don – zerav obrovský
Thymelaea passerina (L.) Coss. et Germ. – vrabečnice roční
Thymus alpestris A. Kern. – mateřídouška alpinská
Thymus glabrescens Willd. – mateřídouška olysalá
Thymus pannonicus All. – mateřídouška panonská
Thymus praecox Opiz – mateřídouška časná
Thymus pulcherrimus Schur subsp. sudeticus (Lyka) P. A. Schmidt – mateřídouška ozdobná sudetská
Thymus pulegioides subsp. carniolicus (Borbás) P. A. Schmidt – mateřídouška vejčitá kraňská
Thymus pulegioides subsp. montanus (Benth.) Ronniger – mateřídouška vejčitá horská
Thymus pulegioides L. subsp. pulegioides – mateřídouška vejčitá pravá
Thymus serpyllum L. – mateřídouška úzkolistá
Thymus vulgaris L. – mateřídouška obecná (tymián)
Tilia americana L. – lípa americká
Tilia cordata Mill. – lípa malolistá
Tilia ×euchlora K. Koch – lípa zelená
Tilia petiolaris DC. – lípa řapíkatá
Tilia platyphyllos Scop. – lípa velkolistá
Tilia platyphyllos subsp. cordifolia (Besser) C. K. Schneid. – lípa velkolistá srdcolistá
Tilia platyphyllos subsp. pseudorubra C. K. Schneid. – lípa velkolistá červenavá
Tilia tomentosa Moench – lípa stříbrná
Tillaea aquatica L. – masnice vodní
Tofieldia calyculata (L.) Wahlenb. – kohátka kalíškatá
Tolpis barbata (L.) Gaertn. – škardovka vousatá
Tordylium maximum L. – zapalička největší
Torilis arvensis (Huds.) Link – tořice rolní
Torilis japonica (Houtt.) DC. – tořice japonská
Torilis nodosa (L.) Gaertn. – tořice uzlovitá
Tradescantia ×andersoniana Ludwig et Rohweder
Tragopogon dubius Scop. – kozí brada pochybná
Tragopogon orientalis L. – kozí brada východní
Tragopogon porrifolius L. – kozí brada pórolistá
Tragopogon pratensis L. – kozí brada luční
Tragopogon pratensis subsp. minor (Mill.) Wahlenb. – kozí brada luční menší
Tragus racemosus (L.) All. – bodloplev hroznatý
Trapa natans L. – kotvice plovoucí
Traunsteinera globosa (L.) Rchb. – hlavinka horská
Tribulus terrestris L. – kotvičník zemní
Trichomanes speciosum Willd. – vláskatec tajemný
Trichophorum alpinum (L.) Pers. – suchopýrek alpský
Trichophorum cespitosum (L.) Hartm. – suchopýrek trsnatý
Trientalis europaea L. – sedmikvítek evropský
Trifolium alexandrinum L.
Trifolium alpestre L. – jetel alpínský
Trifolium alpinum L.
Trifolium ambiguum M. Bieb.
Trifolium angulatum Waldst. et Kit.
Trifolium angustifolium L.
Trifolium arvense L. – jetel rolní
Trifolium aureum Pollich – jetel zlatý
Trifolium badium Schreb. – jetel hnědý
Trifolium campestre Schreb. – jetel ladní
Trifolium diffusum Ehrh. – jetel rozložený
Trifolium dubium Sibth. – jetel pochybný
Trifolium fragiferum L. – jetel jahodnatý
Trifolium fragiferum var. bonannii (J. Presl et C. Presl) Fiori et Paol. – jetel jahodnatý opomíjený
Trifolium glomeratum L.
Trifolium hybridum L. – jetel zvrhlý
Trifolium incarnatum L. – jetel inkarnát
Trifolium lappaceum L.
Trifolium medium L. – jetel prostřední
Trifolium montanum L. – jetel horský
Trifolium ochroleucon Huds. – jetel bledožlutý
Trifolium ornithopodioides L.
Trifolium pallidum Waldst. et Kit.
Trifolium pannonicum Jacq. – jetel panonský
Trifolium patens Schreb. – jetel otevřený
Trifolium pratense L. – jetel luční
Trifolium pratense subsp. americanum (Harz) Soják – jetel luční americký
Trifolium pratense subsp. sativum (Schreb.) Schübl. et G. Martens – jetel luční setý
Trifolium repens L. – jetel plazivý
Trifolium resupinatum L. – jetel zvrácený
Trifolium retusum L. – jetel malokvětý
Trifolium rubens L. – jetel červenavý
Trifolium spadiceum L. – jetel kaštanový
Trifolium squamosum L.
Trifolium striatum L. – jetel žíhaný
Trifolium subterraneum L. – jetel podzemní
Trifolium tomentosum L.
Triglochin maritima L. – bařička přímořská
Triglochin palustris L. – bařička bahenní
Trigonella caerulea (L.) DC. – pískavice modrá
Trigonella foenum-graecum L. – pískavice řecké seno
Trigonella gladiata M. Bieb. – pískavice setá
Trigonella monspeliaca L. – pískavice thesalská
Trinia glauca (L.) Dumort. – bezobalka sivá
Trinia ucrainica Schischk. – bezobalka ukrajinská
Tripleurospermum inodorum (L.) Sch. Bip. – heřmánkovec nevonný
Trisetum flavescens (L.) P. Beauv. – trojštět žlutavý
Triticum aestivum L. – pšenice setá
Triticum compactum Host – pšenice shloučená
Triticum dicoccon Schrank – pšenice dvouzrnka
Triticum durum Desf. – pšenice tvrdá
Triticum monococcum L. – pšenice jednozrnka
Triticum polonicum L. – pšenice španělská
Triticum spelta L. – pšenice špalda
Triticum turgidum L. – pšenice naduřelá
Trollius altissimus Crantz – upolín nejvyšší
Tropaeolum majus L. – lichořeřišnice větší
Tsuga canadensis (L.) Carriere – tsuga kanadská
Tulipa ×gesnerana L. – tulipán zahradní
Tulipa sylvestris L. – tulipán planý
Turgenia latifolia (L.) Hoffm. – štětináč širolistý
Tussilago farfara L. – podběl lékařský
Typha angustifolia L. – orobinec úzkolistý
Typha latifolia L. – orobinec širokolistý
Typha laxmannii Lepech. – orobinec sítinovitý
Typha minima Hoppe – orobinec nejmenší
Typha shuttleworthii W. D. J. Koch et Sond. – orobinec stříbrošedý
Ulex europaeus L. – hlodáš evropský
Ulmus glabra Huds. – jilm drsný
Ulmus laevis Pallas – jilm vaz
Ulmus minor Mill. – jilm habrolistý
Urtica dioica L. – kopřiva dvoudomá
Urtica dodartii L. – kopřiva Dodartova
Urtica kioviensis Rogow. – kopřiva lužní
Urtica pilulifera L. – kopřiva kulkonosná
Urtica urens L. – kopřiva žahavka
Utricularia australis R. Br. – bublinatka jižní
Utricularia bremii Koell. – bublinatka vícekvětá
Utricularia intermedia Hayne – bublinatka prostřední
Utricularia minor L. – bublinatka menší
Utricularia ochroleuca R. W. Hartm. – bublinatka bledožlutá
Utricularia vulgaris L. – bublinatka obecná
Vaccaria hispanica (Mill.) Rauschert subsp. grandiflora (DC.) Holub – kravinec španělský velkokvětý
Vaccinium myrtillus L. – borůvka (brusnice borůvka)
Vaccinium uliginosum L. – vlochyně (vlochyně bahenní)
Vaccinium vitis-idaea L. – brusinka (brusnice brusinka)
Valeriana dioica L. – kozlík dvoudomý
Valeriana excelsa Poir. – kozlík výběžkatý
Valeriana excelsa subsp. procurrens (Wallr.) Holub – kozlík výběžkatý chlupatý
Valeriana excelsa subsp. sambucifolia (J.C. Mikan) Holub – kozlík výběžkatý bezolistý
Valeriana excelsa subsp. transiens (E. Walther) Holub – kozlík výběžkatý přechodný
Valeriana officinalis L. – kozlík lékařský
Valeriana simplicifolia (Rchb.) Kabath – kozlík celolistý
Valeriana stolonifera Czern. subsp. angustifolia Soó – kozlík ukrajinský chlumní
Valeriana tripteris L. subsp. austriaca E. Walther – kozlík trojený rakouský
Valerianella carinata Loisel. – kozlíček kýlnatý
Valerianella dentata (L.) Pollich – kozlíček zubatý
Valerianella dentata subsp. eriosperma (Wallr.) Holub – kozlíček zubatý vlnoplodý
Valerianella locusta (L.) Laterr. – kozlíček polníček
Valerianella rimosa Bastard – kozlíček štěrbinatý
Vallisneria spiralis L. – zákruticha šroubovitá
Ventenata dubia (Leers) Coss. – ovsiřík štíhlý
Veratrum album L. – kýchavice bílá
Veratrum album subsp. lobelianum (Bernh.) Arcang. – kýchavice bílá Lobelova
Veratrum nigrum L. – kýchavice černá
Verbascum blattaria L. – divizna švábovitá
Verbascum chaixii Vill. subsp. austriacum (Roem. et Schult.) Hayek – divizna jižní rakouská
Verbascum densiflorum Bertol. – divizna velkokvětá
Verbascum lychnitis L. – divizna knotovitá
Verbascum lychnitis subsp. moenchii (Schultz) Holub et Mladý – divizna knotovitá bělokvětá
Verbascum nigrum L. – divizna černá
Verbascum niveum Ten. subsp. visianinum (Rchb.) Murb. – divizna sněžná Visianiho
Verbascum phlomoides L. – divizna sápovitá
Verbascum phoeniceum L. – divizna brunátná
Verbascum speciosum Schrad. – divizna ozdobná
Verbascum thapsus L. – divizna malokvětá
Verbena officinalis L. – sporýš lékařský
Verbena bonariensis L.
Verbena ×hybrida hort.
Verbena peruviana (L.) Britton
Verbena rigida Spreng.
Veronica acinifolia L. – rozrazil pomněnkolistý
Veronica agrestis L. – rozrazil polní
Veronica anagallis-aquatica L. – rozrazil drchničkovitý
Veronica anagalloides Guss. – rozrazil bažinný
Veronica arvensis L. – rozrazil rolní
Veronica austriaca L. – rozrazil rakouský
Veronica beccabunga L. – rozrazil potoční
Veronica bellidioides L. – rozrazil chudobkovitý
Veronica catenata Pennell – rozrazil pobřežní
Veronica chamaedrys L. s. str. – rozrazil rezekvítek
Veronica dillenii Crantz – rozrazil Dilleniův
Veronica filiformis Sm. – rozrazil nitkovitý
Veronica hederifolia L. s. str. – rozrazil břečťanolistý
Veronica montana L. – rozrazil horský
Veronica officinalis L. – rozrazil lékařský
Veronica opaca Fr. – rozrazil matný
Veronica peregrina L. – rozrazil cizí
Veronica persica Poir. – rozrazil perský
Veronica polita Fr. – rozrazil lesklý
Veronica praecox All. – rozrazil časný
Veronica prostrata L. – rozrazil rozprostřený
Veronica pumila All. – rozrazil nízký
Veronica scardica Griseb. – rozrazil slanistý
Veronica scutellata L. – rozrazil štítkovitý
Veronica serpyllifolia L. – rozrazil douškolistý
Veronica sublobata M. A. Fisch. – rozrazil laločnatý
Veronica teucrium L. – rozrazil ožankový
Veronica triloba (Opiz) Wiesb. – rozrazil trojlaločný
Veronica triphyllos L. – rozrazil trojklaný
Veronica verna L. – rozrazil jarní
Veronica vindobonensis (M. A. Fisch.) M. A. Fisch. – rozrazil vídeňský
Viburnum carlesii Hemsl. – kalina Carlesiova
Viburnum farreri Stearn – kalina vonná
Viburnum lantana L. – kalina tušalaj
Viburnum opulus L. – kalina obecná
Viburnum rhytidophyllum Hemsl. – kalina svraskalá
Vicia angustifolia L. – vikev úzkolistá
Vicia angustifolia var. segetalis (Thuill.) Ser.
Vicia articulata Hornem. – vikev článkovaná
Vicia bithynica (L.) L. – vikev maloasijská
Vicia cassubica L. – vikev kašubská
Vicia cordata Hoppe – vikev srdčitá
Vicia cracca L. – vikev ptačí
Vicia dalmatica A. Kern. – vikev dalmatská
Vicia dumetorum L. – vikev křovištní
Vicia ervilia (L.) Willd. – vikev čočková
Vicia faba L. – bob obecný
Vicia grandiflora Scop. – vikev velkokvětá
Vicia hirsuta (L.) Gray – vikev chlupatá
Vicia lathyroides L. – vikev hrachorovitá
Vicia lutea L. – vikev žlutá
Vicia melanops Sm. – vikev černavá
Vicia narbonensis L. – vikev narbonská
Vicia onobrychioides L. – vikev vičencovitá
Vicia oreophila Žertová – vikev horská
Vicia pannonica Crantz – vikev panonská
Vicia pannonica subsp. striata (M. Bieb.) Nyman – vikev panonská červená
Vicia pisiformis L. – vikev hrachovitá
Vicia sativa L. – vikev setá
Vicia sepium L. – vikev plotní
Vicia sepium var. eriocalyx Čelak.
Vicia sepium var. montana W. D. J. Koch
Vicia sylvatica L. – vikev lesní
Vicia tenuifolia Roth – vikev tenkolistá
Vicia tetrasperma (L.) Schreb. – vikev čtyřsemenná
Vicia villosa Roth – vikev huňatá
Vicia villosa subsp. varia (Host.) Corb. – vikev huňatá olysalá
Vinca major L. – barvínek větší
Vinca minor L. – barvínek menší
Vincetoxicum hirundinaria Medik. – tolita lékařská
Viola alba Besser – violka bílá
Viola ambigua Waldst. et Kit. – violka obojetná
Viola arvensis Murray – violka rolní
Viola biflora L. – violka dvoukvětá
Viola canadensis L. s. l. – violka kanadská
Viola canina L. – violka psí
Viola canina subsp. ruppii (All.) Schübl. et G. Martens – violka psí horská
Viola collina Besser – violka chlumní
Viola cornuta L. – violka rohatá
Viola elatior Fr. – violka vyvýšená
Viola epipsila Ledeb. – violka olysalá
Viola hirta L. – violka srstnatá
Viola kitaibeliana Roem. et Schult. – violka nejmenší
Viola lutea Huds. subsp. sudetica (Willd.) Nyman – violka žlutá sudetská
Viola mirabilis L. – violka divotvárná
Viola obliqua Hill
Viola odorata L. – violka vonná
Viola palustris L. – violka bahenní
Viola pumila Chaix – violka nízká
Viola reichenbachiana Boreau – violka lesní
Viola riviniana Rchb. – violka Rivinova
Viola rupestris F. W. Schmidt – violka písečná
Viola stagnina Schult. – violka slatinná
Viola suavis M. Bieb. – violka křovištní
Viola tricolor L. – violka trojbarevná
Viola tricolor subsp. curtisii (E. Forst.) Syme – violka trojbarevná Curtisova
Viola tricolor subsp. polychroma (A. Kern.) J. Murr – violka trojbarevná různobarevná
Viola tricolor subsp. saxatilis (F. W. Schmidt) Arcang. – violka trojbarevná skalní
Viola uliginosa Besser – violka močálová
Viola ×wittrockiana Gams – violka zahradní (maceška)
Virga pilosa (L.) Hill – štětička chlupatá
Virga strigosa (Roem. et Schult.) Holub – štětička větší
Viscum album L. – jmelí bílé
Viscum album subsp. abietis (Wiesb.) Abrom. – jmelí bílé jedlové
Viscum album subsp. austriacum (Wiesb.) Vollm. – jmelí bílé borovicové
Vitis labrusca L. – réva americká
Vitis riparia F. Michx. – réva pobřežní
Vitis vinifera L. – réva vinná
Vitis vinifera subsp. sylvestris (C. C. Gmel.) Hegi – réva vinná lesní
Vulpia bromoides (L.) Gray – mrvka sveřepovitá
Vulpia ciliata Dumort. – mrvka brvitá
Vulpia ligustica (All.) Link – mrvka ligurská
Vulpia myuros (L.) C. C. Gmel. – mrvka myší ocásek
Waldsteinia trifolia W. D. J. Koch – mochnička trojčetná
Weigela floribunda (Siebold et Zucc.) K. Koch – weigelie mnohokvětá
Weigela florida (Bunge) A. DC. – weigelie růžová
Willemetia stipitata (Jacq.) Dalla Torre – pleška stopkatá
Wisteria sinensis (Sims) Sweet – wistárie čínská
Wolffia arrhiza (L.) Wimmer – drobnička bezkořenná
Woodsia alpina (Bolton) Gray – kapradinka alpínská
Woodsia ilvensis (L.) R. Braun – kapradinka skalní
Xanthium albinum (Widder) H. Scholz et Sukopp – řepeň polabská
Xanthium ripicola Holub – řepeň pobřežní
Xanthium spinosum L. – řepeň trnitá
Xanthium strumarium L. – řepeň durkoman
Xanthophthalmum coronarium (L.) Trehane – zlateň věncová („pinardie“)
Xanthophthalmum segetum (L.) Sch. Bip. – zlateň osenní
Xeranthemum annuum L. – suchokvět roční
Zannichellia palustris L. – šejdračka bahenní
Zannichellia palustris subsp. pedicellata (Wahlenb. et E. Rosén) Arcang. – šejdračka bahenní stopečkatá
Zelkova serrata (Murr.) Makino – zelkova pilovitá
Zea mays L. – kukuřice setá
Zinnia elegans Jacq. – ostálka sličná