Jean Robin se narodil v roce 1550 v Paříži, zemřel 1629 v tamtéž. Vystudoval medicínu v Paříži, založil zahradu léčivých rostlin na ostrově Notre-Dame v Paříži, působil jako botanik, zahradník a odborník na dřeviny na královském dvoře za vlády králů Jindřicha III., Jindřicha IV. a Ludvíka XIII.

Zajímal se o exotické dřeviny a pěstoval je, např. poprvé trnovník (1620 nebo 1630 poprvé v Evropě) a některé druhy ibišků. Vytvořil katalog 1300 druhů (Catalogus stirpium tam indigenarum quam exoticarum; 1601). Byl dlouholetý přítel J. Tradescanta staršího. Ten roku 1634 pojmenoval 40 severoamerických rostlin. Francouzský cestovatel Samuel Champlain posílal ze svých cest do Kanady (Nová Francie) Robinům vzorky rostlin do Paříže. Také Tradescant mladší mu poslal po své cestě do Virginie rostlinu Tradescantia virginiana.
Robin

Robin

Vespasian Robin, syn J. Robina, se narodil roku 1579, zemřel v roce 1662.
Spolupracoval s otcem, spolu popsali např. několik druhů rostlin dovezených z Kanady a Nové Anglie. Sám uskutečnil několik cest do Velké Británie, Německa, Itálie, Španělska a na západní pobřeží Afriky. Byl hlavním zahradníkem v zahradě léčivek Jardin royal des Plantes medicinale (Jardin du Roi), později (1635) byla založena Jardin des Plantes Paris, která byla roku 1640 otevřena veřejnosti. V roce 1693 se stala botanickou zahradou, byly zde některé rostliny pěstovány v Evropě poprvé. Učil skotského botanika Roberta Morisona, který během občanské války v Británii utekl do Francie a za svého pobytu ve Francii byl ředitelem královské zahrady v Blois v letech 1650–1660.
Robin v roce 1603 publikoval zápisky ze svých cest Exoticae quaedam Plantae a Johanne Robino Juniore ex Guinea et Hispania delatae. V roce 1620 vydal l´Histoire des Plantes nouvellement trouvées en l´Isle Virginie, lesquelles ont été prises et cultivées au Jardin de M. Robin, v roce 1623 znovu vydal otcovu práci Catalogus stirpium.

Na počest obou Robinů byl pojmenován rod Robinia L., trnovník, Fabaceae.