Tato menší zahrada se nachází uprostřed regionu Anjou na západě Francie, 15 km severně od města Angers. Uprostřed zahrady stojí zámek z 19. století a gotická kaple z 15. století.

Když se řekne Provence, tak si většina z nás vybaví půvabnou krajinu na jihu Francie, která je plná vůně rozkvetlé levandule (Lavandula) a dalších vonných bylin.

Jedna z nejvýznamnějších botanických zahrad v Alpách se nachází v nadmořské výšce 2100 m, nad sedlem Col du Lautaret, přes které se šplhá silnice spojující města Grenoble a Briançon. Zahrada plochou sice nijak nevyniká (zabírá jen asi 2 ha), ale zřetelný nadnárodní význam pochopí okamžitě každý návštěvník, který sem zavítá. V současné době se zde pěstuje asi 2000 druhů rostlin z celého světa.

První botanická zahrada v Toulouse byla založena už v roce 1730 na pozemku nedaleko baziliky Saint-Sernin. Protože ale v místě byla nevyhovující kvalita půdy, kolekce se přestěhovala v roce 1756 do Rue de la Sénéchaussée. Když prostor přestal velikostí stačit, pod vedením přírodovědce Philippe de Picot Lapeyrouse (1744–1818) se v roce 1794 zahrada stěhovala znovu, na bývalý pozemek Řádu bosých karmelitánů, kde je dodnes.

Do souboru veřejných zahrad v jihovýchodní části centra jihofrancouzského města Toulouse patří Jardin des Plantes, Grand Rond a Jardin Royal.