Syn.: Acanthocereus colombianus Britton et Rose, Acanthocereus floridanus Small ex Britton et Rose, Acanthocereus pentagonus (L.) Britton et Rose, Acanthocereus pitajaya (DC.) Dugand ex Croizat, Acanthocereus princeps (Pfeiff.) Backeb., Cactus pentagonus L., Cactus pitajaya Jacq., nom. illeg., Cactus prismaticus Willd., Cactus reptans Salm-Dyck ex DC., Cactus tetragonus L., Cereus dussii K. Schum., nom. illeg., Cereus nitidus Salm-Dyck, Cereus pentagonus (L.) Haw., Cereus pitajaya DC., Cereus princeps Pfeiff., Cereus prismaticus (Willd.) Haw. ex Steud., nom. illeg., Cereus prismaticus (Willd.) Haw., Cereus reptans Haw. ex Steud., Cereus tetragonus (L.) Mill., Cereus undulatus Pfeiff., Cereus variabilis Engelm., Cereus vasmerii Young
Čeleď: Cactaceae Juss. – kaktusovité

Syn.: Centrostachys aspera (L.) Standl., Stachyarpagophora aspera (L.) M. Gómez
Čeleď: Amaranthaceae Juss. – laskavcovité

Syn.: Aciotis aequatorialis Cogn., Aciotis amazonica Cogn., Aciotis dichotoma (Benth.) Cogn., Aciotis sphaeranthera (Naudin) Cogn., Spennera acuminifolia Mart. ex DC., Spennera anomala Miq., Spennera dichotoma Benth., Spennera sphaeranthera Naudin
Čeleď: Melastomataceae Juss. – odulovité

Syn.: Acmella fimbriata (Kunth) Cass., Ceratocephalus ciliatus (Kunth) Kuntze, Ceratocephalus fimbriatus (Kunth) Kuntze, Ceratocephalus poeppigii (DC.) Kuntze, Spilanthes ciliata Kunth, Spilanthes fimbriata Kunth, Spilanthes melampodioides Gardner, Spilanthes poeppigii DC., Spilanthes popayanensis Hieron.
Česká jména: plamatka (Presl 1846)
Čeleď: Asteraceae Bercht. et J. Presl – hvězdnicovité

Syn.: Anacyclus pyrethraria (L.) Spreng., Bidens oleracea (L.) Cav. ex Steud., Cotula pyretharia L., Pyrethrum spilanthus Medik., Spilanthes oleracea L., nom. illeg.
Česká jména: plamatka zelná (Presl 1846)
Čeleď: Asteraceae Bercht. et J. Presl – hvězdnicovité

Syn.: Acrocomia antiguana L. H. Bailey, Acrocomia antioquiensis Posada-Ar., Acrocomia belizensis L. H. Bailey, Acrocomia christopherensis L. H. Bailey, Acrocomia chunta Covas et Ragonese, Acrocomia cubensis Lodd. ex H. Wendl., Acrocomia erioacantha Barb. Rodr., Acrocomia fusiformis (Sw.) Sweet, Acrocomia glaucophylla Drude, Acrocomia globosa (Gaertn.) Lodd. ex Mart., Acrocomia grenadana L. H. Bailey, Acrocomia guianensis Lodd. ex G. Don, Acrocomia horrida Lodd. ex Mart., Acrocomia hospes L. H. Bailey, Acrocomia ierensis L. H. Bailey, Acrocomia karukerana L. H. Bailey, Acrocomia lasiospatha Mart., Acrocomia mexicana Karw. ex Mart., Acrocomia microcarpa Barb. Rodr., Acrocomia minor Lodd. ex G. Don, Acrocomia mokayayba Barb. Rodr., Acrocomia odorata Barb. Rodr., Acrocomia panamensis L. H. Bailey, Acrocomia pilosa León, Acrocomia quisqueyana L. H. Bailey, Acrocomia sclerocarpa Mart., nom. illeg., Acrocomia sphaerocarpa Desf., Acrocomia spinosa (Mill.) H. E. Moore, Acrocomia subinermis León ex L. H. Bailey, Acrocomia tenuifrons Lodd. ex Mart., Acrocomia ulei Dammer, Acrocomia viegasii L. H. Bailey, Acrocomia vinifera Oerst., Acrocomia wallaceana (Drude) Becc., Acrocomia zapotecis Karw. ex H. Wendl., Astrocaryum sclerocarpum H. Wendl., Bactris globosa Gaertn., Bactris minor Gaertn., nom. illeg., Bactris pavoniana Mart., Cocos aculeata Jacq., Cocos fusiformis Sw., Palma mocaia Aubl., Palma spinosa Mill.
Česká jména: obděrák větší (Presl 1846)
Čeleď: Arecaceae Bercht. et J. Presl – arekovité

Syn.: Acrostichum guineense Gaudich., Acrostichum inaequale Willd., Chrysodium aureum (L.) Mett., Chrysodium inaequale (Willd.) Fée, Chrysodium vulgare Fée
Česká jména: prašnatec (Presl 1846)
Čeleď: Pteridaceae E. D. M. Kirchn. – křídelnicovité

Syn.: Ageratum arsenei B. L. Rob., Ageratum ciliare Lour., Ageratum coeruleum Desf., nom. illeg., Ageratum cordifolium Roxb., Ageratum hirsutum Poir., Ageratum hirtum Lam., nom. illeg., Ageratum humile Salisb., nom. illeg., Ageratum humile Larrañaga, Ageratum latifolium Cav., Ageratum meridanum V. M. Badillo, Ageratum microcarpum (Benth. ex Benth.) Hemsl., Ageratum obtusifolium Lam., Ageratum odoratum Bailly, Ageratum pinetorum (L. O. Williams) R. M. King et H. Rob., Ageratum suffruticosum Regel, Alomia microcarpa (Benth. ex Benth.) B. L. Rob., Alomia pinetorum L. O. Williams, Cacalia mentrasto Vell., Caelestina latifolia (Cav.) Benth. ex Oerst., Caelestina microcarpa Benth. ex Benth., nom. illeg., Caelestina microcarpa Benth. ex Oerst., Carelia conyzoides (L.) Kuntze, Chrysocoma maculata Vell., Eupatorium conyzoides (L.) E. H. L. Krause, nom. illeg., Eupatorium paleaceum Sessé et Moc.
Česká jména: nestařec (Kubát 2002)
Čeleď: Asteraceae Bercht. et J. Presl – hvězdnicovité

Syn.: Acacia propinqua A. Rich., Albizzia saman (Jacq.) Merr., Calliandra saman (Jacq.) Griseb., Enterolobium saman (Jacq.) Prain, Feuilleea saman (Jacq.) Kuntze, Inga cinerea Willd., Inga salutaris Kunth, Inga saman (Jacq.) Willd., Mimosa pubifera Poir., Mimosa saman Jacq., Pithecellobium cinereum Benth., Pithecellobium saman (Jacq.) Benth., Pithecolobium saman (Jacq.) Benth., Samanea saman (Jacq.) Merr., Zygia saman (Jacq.) A. Lyons, Zygia saman (Jacq.) Lyons
Česká jména: albízie (Mareček 1994)
Čeleď: Fabaceae Lindl. – bobovité

Syn.: Allamanda nobilis T. Moore, Allamanda aubletii Pohl, Allamanda hendersonii W. Bull ex Dombr., Allamanda latifolia C. Presl, Allamanda linnaei Pohl, Allamanda wardleyana Lebas, Echites salicifolius Willd. ex Roem. et Schult., Echites verticillatus Sessé et Moc.
Česká jména: obosť hrubokvětý (Presl 1846), alamanda počistivá (Mareček 1994)
Čeleď: Apocynaceae Juss. – toješťovité

Syn.: Achyranthes chacoensis (Morong) Standl., Achyranthes paronychioides Schinz, nom. inval., Alternanthera amoena Back. et Sloot., Alternanthera austrotrinidadis (Suess.) Pedersen, Alternanthera ficoidea var. normalis Kuntze, Alternanthera leucantha Moq., Alternanthera virgata Spreng. ex Moq., Bucholzia polygonoides (L.) Mart.
Čeleď: Amaranthaceae Juss. – laskavcovité

Syn.: Achyranthes philoxeroides (Mart.) Standl., Bucholzia philoxeroides Mart., Celosia amphibia Salzm. ex Moq., Mogiphanes philorexoides D. Parodi, Telanthera philoxeroides (Mart.) Moq.
Čeleď: Amaranthaceae Juss. – laskavcovité

Syn.: Amaranthus dussii Sprenger, Amaranthus edulis Speg., Amaranthus mantegazzianus Pass.
Česká jména: laskavec ocasatý (Kubát 2002)
Slovenská jména: láskavec chvostnatý (Marhold-Hindák 1998)
Čeleď: Amaranthaceae Juss. – laskavcovité

Syn.: Anisostichus crucigera (L.) Small, Bignonia botryoides Cham., Bignonia catharinae DC., nom. inval., Bignonia crucigera L., Bignonia echinata Jacq., Bignonia echinata Aubl., nom. illeg., Bignonia hexagona DC., nom. inval., Bignonia lundii DC., nom. inval., Bignonia muricata DC., nom. inval., Bignonia phaseoloides Cham., Bignonia squalus Vell., Bignonia tiliifolia Kunth, Bignonia vitalba Cham., Nevesarmondia cordifolia (Mart.) K. Schum., nom. illeg., Petastoma phaseoloides (Cham.) Miers, Pithecoctenium aubletii Splitg., Pithecoctenium botryoides (Cham.) DC., Pithecoctenium catharinae DC., Pithecoctenium cordifolium Mart., nom. inval., Pithecoctenium crucigerum (L.) A. H. Gentry, Pithecoctenium echinatum (Jacq.) Baill., Pithecoctenium echinatum (Jacq.) K. Schum., Pithecoctenium glaucum Rusby, Pithecoctenium hatschbachii A. H. Gentry, Pithecoctenium hexagonum DC., Pithecoctenium lundii DC., Pithecoctenium muricatum Moc. ex DC., Pithecoctenium phaseoloides (Cham.) Schenck, Pithecoctenium squalus (Vell.) DC., Pithecoctenium tribrachiatum Loes., Pithecoctenium vitalba (Cham.) DC.
Čeleď: Bignoniaceae Juss. – trubačovité

Syn.: Acajuba occidentalis (L.) Gaertn., Anacardium microcarpum Ducke, Cassuvium pomiferum Lam., Cassuvium reniforme Blanco, Cassuvium solitarium Stokes
Česká jména: ledvinovník západní (Presl 1846), ledvinovník západní, akašu, kašu, kešu (Mareček 1994)
Čeleď: Anacardiaceae Lindl. – ledvinovníkovité