Začátkem září tohoto roku jsme vyhlásili soutěž O nejlepší botanickou ilustraci. Dychtivě jsme očekávali vaše příspěvky. Dlouho nic nepřicházelo, už jsme si skoro mysleli, že snad všichni kreslíři rostlin u nás vymřeli – no jo, dnes celý národ spíše fotografuje. Naštěstí jsme se ale mýlili!
Právě dnes jsme obdrželi první soutěžní příspěvek od naší čtenářky Jiřiny Drlíkové z Petrovic u Karviné. A jsou to obrázky velmi pěkné! Věříme, že paní Jiřina bude motivovat i další ilustrátory, kteří se zatím třeba jen z ostychu zdráhali nám své práce poslat.
O sobě nám paní Jiřina napsala: Jmenuji se Jiřina Drlíková, povoláním učitelka mateřské školy a celý život žiji a pracuji v malé slezské vesničce v Petrovicích u Karviné. Bydlím v rodinném domku kousíček od lesa a mohu bez nadsázky říci, že příroda formovala mé dětství a ani dnes mě nepřestává fascinovat. „Je to ta největší, nejvybavenější a nejlevnější učebna na světě“, říkám svým vnučkám, „tam najdete odpovědi na všechny otázky“. Celé léto spolu běháme se síťkou po loukách a poznáváme a mapujeme motýly, květiny. Pro mne je to navíc místo kontemplace a inspirace. A co ještě patří k mým koníčkům? Hlavně je to hudba (zpěv), také psaní poezie a skládání písniček ke kytaře, ale ty už asi navždy zůstanou v šuplíku. Jde o to nebát se dělat věci, které nás baví, bez ohledu na věk. Zkrátka, žít tvůrčím způsobem. Závěrem chci poděkovat Botany.cz – webu s duší za to, co pro nás dělá a popřát redakci i čtenářům hodně úspěchů.
Jiřina DrlíkováJiřina Drlíková
Detail
Milá slova! Moc Vám za ně, paní Drlíková, děkujeme!