Dvacátý příspěvek do naší soutěže O nejlepší botanickou ilustraci k nám dorazil z Prahy, poslala nám ho Hana Mašková. Napsala nám k němu:
Jmenuji se Hana Mašková a studuji druhým rokem na gymnáziu. I když bydlím v centru Prahy, tak se snažím každou volnou chvíli trávit někde v přírodě, kterou obdivuji pro její dokonalou krásu v každém jejím kousku. Vzhledem k tomu, že všechno, co může, přede mnou uteče, jsou mi rostliny a botanika nejbližší.
Především bych chtěla poděkovat všem lidem, kteří vytvářejí web BOTANY.cz. Jejich zasvěcené články jsou mnohdy jediným na internetu dohledatelným zdrojem informací o některých rostlinách a faktech. Především o květeně kolejišť a chráněných území Prahy, se kterou se setkávám asi nejčastěji a nikde jinde se jí tak důkladně nevěnují.
Většinou se snažím zachytit krásu kolem sebe (asi jako většina lidí) na fotografii, protože tento obraz je asi nejvěrnější a v porovnání s kreslením zabere minimum času. Ovšem ne vždy má člověk fotoaparát po ruce a ne vždy s ním vyfotí přesně to, co potřebuje. Pak mi nedělá problém sáhnout po tužce a alespoň si danou věc načrtnout. Chtěla jsem vám také něco poslat do vaší soutěže o nejlepší botanickou ilustraci, ale protože nikdy nemám čas na to, co mě baví, tak jsem se snažila něco nakreslit na poslední chvíli – do včerejší půlnoci jsem vám to poslat nestihla.
Tak vám posílám se zpožděním obrázek předepsaného prstnatce májového (
Dactylorhiza majalis) a vrbovky úzkolisté (Epilobium angustifolium) – ta je na dvou listech, neodhadla jsem velikost formátu A4. Bylo mi líto nechat si to jenom pro sebe, když už jsem se s tím kreslila.
Hana MaškováHana Mašková
Hana Mašková
Říkává se Jak na Nový rok, tak po celý rok. Takže by si asi dnes měli dělat lidé navzájem radost – no a my Vám snad radost dneska, Hanko, uděláme. Soutěž byla právě před chvílí prodloužena až do 31. 1. 2010, takže své ilustrace posíláte včas! Těšíme se na setkání s Vámi ve finále!