Jednadvacátý příspěvek do naší soutěže O nejlepší botanickou ilustraci nám poslala Zuzka Letovská z Prahy. O sobě nám napsala:
Jmenuji se Zuzka Letovská a soutěž jsem objevila až těsně před Vánoci. Nadchlo mě, že to není fotografická soutěž, kterých je jako hub po dešti, ale méně obvyklá – kreslířská. Studovala jsem biologii a výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě UK. Propojení těchto oborů mě stále provází, tvořím pomůcky s ekologickou (environmentální) tematikou v mém pracovišti – ekocentru Toulcův dvůr. Podílím se také výtvarně na tvorbě přírodních naučných stezek. Dlouhodobě spolupracuji s předními odborníky z oboru paleontologie na ilustracích zkamenělin pro různé publikace. Pro soutěž jsem si mimo povinného prstnatce májového vybrala kandík psí zub. Před několika lety jsem totiž byla na Medníku, což byl pro mě opravdu zážitek. Do poslední chvíle jsem nevěřila, že kandíky uvidím, ale les jimi byl doslova poset! Doufám, že se obrázky budou alespoň trochu líbit.
Zuzka LetovskáZuzka Letovská
Zuzka Letovská
Tyto obrázky se nám rozhodně nelíbí jen trochu, ale spíš velmi hodně! Máte pěkně vykreslený rukopis, člověk by si skoro myslel, že nakreslit prstnatec májový musí být naprostá legrace! Těšíme se na Vás, Zuzko, ve finále!

Sponzor akce
Botanická zahrada
BOTANY.cz