Šestý příspěvek do naší soutěže O nejlepší botanickou ilustraci jsme dostali ze Spáleného Poříčí od Anety Zedníkové. O sobě nám napsala:
Jsem studentkou Církevní střední odborné školy ve Spáleném Poříčí (obor ekologie) a je mi 18 let. Vaše soutěž mi přišla zajímavá a chtěla jsem si vyzkoušet jaké to asi mají ilustrátoři herbářů. Zasílám vám podle pokynů dvě ilustrace. Vámi určený prstnatec májový (Dactylorhiza majalis) a k tomu můj vybraný kosatec florentský (Iris florentina). Doufám že si nepřivodím ostudu, ale spravedlivé ohodnocení.
Aneta ZedníkováAneta Zedníková
Aneta Zedníková
Velmi dobře, Aneto, si uvědomujeme, že když jsme po našich čtenářích chtěli namalovat prstnatec májový, tak to od nás byla vcelku slušná kulišárna. Je to pro vyobrazení velmi komplikovaný objekt, navíc ani momentálně v přírodě nekvete, takže si ho nikdo nemůže „osahat“ v reálu. Je tedy skutečně těžké se tohoto úkolu zhostit. A proto si opravdu vážíme všech, kteří se o to pokusili. Je skvělé, že jste se do toho dala i Vy a přejeme Vám, abyste s malováním i botanikou vydržela!