Patnáctý a šestnáctý příspěvek do dětské ilustrátorské soutěže nám poslala maminka dvou skvělých kluků Míša Vítková. Napsala nám:
Vážená redakce, posílám vám obrázky svých kluků do dětské ilustrátorské soutěže. Včera odjeli na prázdniny ještě si trochu užít sněhu. Staršiho Lukáše (9 let) moc mrzelo, ze vám obrázky nemůže poslat sám ze své nově založené mailové adresy, ale nebyly ještě naskenované. Oba jsou moc prima kluci, v přírodě jsou jako doma, občas mám pocit, že si se zvířaty rozumějí lépe než se svými vrstevníky. Oba s manželem máme přirodovědné profese, od malička s námi jezdili do terénu řešit různé projekty. Když byl Lukáš malý, pracovali jsme často na hřebenech Krkonoš. Moc si toho sám nepamatuje, ale rád si nechá vyprávět, jak jsme s myškama bydleli v polární maringotce a občas se s nima dělil o své dobrůtky! Také proto se rozhodl nakreslit krkonošský kar. Vzpomněl si, že na naučných tabulích vídal obrázek určité krajiny s detaily v kolečkách, tak to tak také ztvárnil. Pomocníkem mu byl váš web, kde jsem mu pomohla najít detaily jednotlivých rostlin.
Vojta je zase vodní živel, nejšťastnější je někde u potoka v lese nebo na louce. Je mu pět let, na kreslení nikdy moc nebyl, raději dováděl venku. Jeho obrázek je v podstatě tak trochu prvotinou, jinak maluje většinou jen sluníčko přes celý papír. Ale moc ho to bavilo, tak se třeba dočkáme i dalších. Přeji vám hodně příspěvků do vaší soutěže, ať se máme na co těšit!

A tak se podívejme na obrázek Vojty Vítka! Je na něm kytek jako sýkorek u krmítka!

Vojta Vítek

A paní Vítková nám poslala i fotografii samotného Vojty – vždycky je fajn vidět i přímo autora!
Vojta Vítek

Pořadatelé a sponzoři akce:

PS
BOTANY.cz
ÚEB
Botanický ústav