Dne 4. prosince 2012 se ve výstavních prostorách Vodních zdrojů Chrudim konala vernisáž výstavy Nejvzácnější rostliny České republiky.
Výstavu připravila Přírodovědná společnost se svým internetovým magazínem BOTANY.cz, v Chrudimi se instalace a uvedení výstavy ujala členka redakce BOTANY.cz Naděžda Gutzerová. Chrudim je teprve druhým městem, které hostí tuto výstavu, v následujících měsících se tato expozice představí i v Brně, Novém Dvoře u Opavy, Karlových Varech a ve Vrchlabí.
Chrudim
Je velmi milé, že akce v Chrudimi vzbudila zájem veřejnosti, dozvěděli jsme se, že při vernisáži návštěvníci živě diskutovali i o aktuálních otázkách ochrany přírody ve východních Čechách. Probírala se například chrudimská Střelnice, původnost leknínu bílého v přírodní památce Boušovka, byl zmíněn i sekundární výskyt hvozdíku Lumnitzerova v PR Střemošická stráň, či znovunalezení kotvice plovoucí v Bítovanech, apod.
Musíme říci, že nás právě tyto diskuse návštěvníků výstavy velmi těší, o ochraně přírody je potřebné hovořit na nejširším možném fóru, občanskou angažovanost v této věci je nutné vždy ocenit! Jsme velmi rádi, že naše výstava k této diskusi v Chrudimi přispěla. Výstava v Chrudimi potrvá až do 25. ledna 2013, vstup je volný (každý pracovní den, o víkendu je zavřeno).
Chrudim