Dne 4. června 2011 byla v Průhonicích zakončena dětská ilustrátorská Soutěž nejen pro Aničku. Celkově se soutěže zúčastnilo 94 dětí, a to ve věku od 3 do 15 let, z nichž předškoláků (do věku 5 let) bylo osm, 66 dětí patřilo do kategorie mladších žáků (do 10 let) a 20 ke starším žákům (do 15 let). Nejvíce dětí pocházelo ze západočeského Nejdku a Prahy, viděli jsme ale i obrázky dětí z Petrovic u Karviné, Rožnova pod Radhoštěm, Kanic, Plzně, Kladna, Chrášťan, Úštěku, Jablonce nad Nisou a dalších míst.
Jsme velmi rádi, že soutěž měla tak velký ohlas! Všem dětem děkujeme!
Průhonice
A teď už si dovolujeme představit výsledky soutěže v jednotlivých věkových kategoriích:
V kategorii předškoláků zvítězil Dany Frank, na 2. místě skončil Pavlík Mlejnecký, třetí příčka patří Vojtovi Vítkovi.
Průhonice
Kategorie mladších žáků byla velmi početná, porota to při výběru vítězů vůbec neměla jednoduché! Po dlouhém hlasování byly nakonec ceny v této kategorii rozděleny takto: 1. místo získal Petr Mlejnecký, 2. místo patří Dagmar Ježkové, 3. místo si z Průhonic odvezla Tereza Mansfeldová.
Průhonice
Nejstarší děti v kategorii starších žáků podaly nezřídka výkony hodné dospělých! Porotu především zaujala Radka Janků, která v této kategorii zvítězila. Druhé místo patří Hance Jurčíkové, třetí je Jitka Brzáková.
Šéfredaktor BOTANY.cz udělil ještě vlastní speciální cenu Lukáši Vítkovi, a to za dopis, kterým sebe a svého brášku přihlásil do této soutěže.
Průhonice
Všem medailistům srdečně gratulujeme! A vy ostatní si určitě nic nedělejte z toho, že jste nevyhráli, vážíme si snahy vás všech, navíc jsme moc rádi, že jste se všichni naučili poznávat tak krásnou rostlinu naší vlasti, jako je tolije bahenní.
Průhonice
Po vyhlášení výsledků Soutěže nejen pro Aničku následovala v botanické zahradě Chotobuz další dětská ilustrátorská soutěž s názvem Namaluj růžičku.
Průhonice
Fotografovali Tomáš Mrázek a Ladislav Kovář.

Akci organizovali a podpořili:

Holland
PS
BOTANY.cz
ÚEB
Botanický ústav