Syn.: Sempervivum lindleyi (Webb) Webb et Berthel.
Čeleď: Crassulaceae J. St.-Hil. – tlusticovité
Aeonium lindleyi
Rozšíření: Endemit Kanárských ostrovů, vyskytuje se na ostrovech Tenerife a La Palma, na ostrově La Gomera roste příbuzný druh Aeonium viscatum, který je některými autory hodnocen jen jako varieta popisovaného druhu.
Ekologie: Roste na suchých skalnatých svazích v sukulentovém buši, na Tenerife konkrétně na severovýchodě ostrova v pohoří Sierra de Anaga, ale objevuje se i západněji na severním pobřeží tohoto ostrova, na La Palmě se s ním setkáme na severozápadě ostrova. Vyskytuje se v oblasti od pobřežního pásma až do nadmořské výšky 500 m. Kvete od června do září.
Aeonium lindleyi
Popis: Sukulentní keřík, až 50 cm vysoký, bohatě větvený, listy nahloučené na konci větví v nevelkých rozetách, dužnaté, poměrně dosti tlusté, obvejčité až kopisťovité, jemně chlupaté, na vrcholu tupé. Květy v 5–7 cm dlouhém květenství, jsou 8–9četné, okvětní lístky žluté. Plody jsou měchýřky.
Poznámka: Na společných lokalitách s Aeonium tabuliforme vytváří křížence Aeonium ×anagense P. V. Heath. V Evropě se Aeonium lindleyi s oblibou pěstuje jako pokojový sukulent.
Aeonium lindleyiAeonium lindleyi
Aeonium lindleyi
Fotografováno dne 1. 5. 2006 (Španělsko, Kanárské ostrovy, Tenerife, Anaga, Chamorga).