Syn.: Sempervivum lindleyi (Webb) Webb et Berthel.
Čeleď: Crassulaceae J. St.-Hil. – tlusticovité

Aeonium lindleyi
Rozšíření: Endemit Kanárských ostrovů, vyskytuje se na ostrovech Tenerife a La Palma, na ostrově La Gomera roste příbuzný druh Aeonium viscatum, který je některými autory hodnocen jen jako varieta popisovaného druhu.
Ekologie: Roste na suchých skalnatých svazích v sukulentovém buši, na Tenerife konkrétně na severovýchodě ostrova v pohoří Sierra de Anaga, ale objevuje se i západněji na severním pobřeží tohoto ostrova, na La Palmě se s ním setkáme na severozápadě ostrova. Vyskytuje se v oblasti od pobřežního pásma až do nadmořské výšky 500 m. Kvete od června do září.
Aeonium lindleyi
Popis: Sukulentní keřík, až 50 cm vysoký, bohatě větvený, s listy nahloučenými na konci větví v nevelkých růžicích. Listy jsou dužnaté, poměrně dosti tlusté, obvejčité až kopisťovité, jemně chlupaté, na vrcholu tupé. Květy v 5–7 cm dlouhém květenství, jsou 8–9četné, korunní lístky jsou volné, obkopinaté, žluté. Plody jsou měchýřky.
Poznámka: Na společných lokalitách s Aeonium tabuliforme vytváří křížence Aeonium ×anagense P. V. Heath. V Evropě se Aeonium lindleyi s oblibou pěstuje jako pokojový sukulent.
Aeonium lindleyi
Aeonium lindleyiAeonium lindleyi
Aeonium lindleyi

Fotografováno ve dnech 1. 5. 2006 (Španělsko, Kanárské ostrovy, Tenerife, Anaga, Chamorga) a 26. 7. 2018 (Německo, Berlín, Botanischer Garten und Botanisches Museum Berlin).