Syn.: Antennaria aprica Greene, Antennaria aureola Lunell, Antennaria dioica var. parvifolia (Nutt.) Torr. et A. Gray, Antennaria holmii Greene, Antennaria minuscula B. Boivin, Antennaria obtusata Greene, Antennaria pumila Greene, Antennaria recurva Greene, Antennaria rhodantha Suksd.
Čeleď: Asteraceae Bercht. et J. Presl – hvězdnicovité
Antennaria parvifolia
Rozšíření: Západní část Severní Ameriky, od kanadské Britské Kolumbie po Ontario a Michigan, na jih až po jihovýchodní Kalifornii a západní Texas, zasahuje i do severního Mexika (Chihuahua, Nuevo León).
Ekologie: Roste v prérii, na loukách a pastvinách, od nížin až do hor, stoupá až do nadmořské výšky okolo 3000 m. Kvete od května do července.
Antennaria parvifolia
Popis: Vytrvalá bylina, dvoudomá nebo zdánlivě jednodomá (gynodioecie), s plazivými oddenky vytvářejícími souvislé porosty, v květu 10–15 cm vysoká, hedvábitě chlupatá. Přízemní listy jsou kopinaté až kopisťovité, 8–35 mm dlouhé a 2–15 mm široké, stříbřitě chlupaté, lodyžní listy jsou střídavé, až 10 mm dlouhé, kopinaté až čárkovité. Úbory vyrůstají v kompaktním chocholičnatém květenství na konci lodyhy; zákrovní listeny jsou na vrcholech bílé, růžové, nazelenalé nebo nahnědlé; samčí květy jsou menší než samičí; trubkovité květy jsou bílé, 3,5–8 mm dlouhé; jazykovité květy chybí. Plody jsou nažky s chmýrem.
Antennaria parvifolia
Antennaria parvifoliaAntennaria parvifolia
Antennaria parvifolia
Antennaria parvifolia
Fotografováno v květnu, červnu a červenci 2015 (Kanada, Alberta, Calgary, Confluence Park).