Milé děti, vážená mládeži,
Přírodovědná společnost a její internetový magazín BOTANY.cz, společně se státním zámkem Mnichovo Hradiště, nakladatelstvími Granit a Botany Media tímto pro vás vyhlašují již tradiční ilustrátorskou soutěž MALUJEME S BOTANY!
Soutěž je rozdělena do tří věkových kategorií: předškoláci (do 5 let, přesněji do začátku povinné školní docházky), mladší žáci (do 10 let), starší žáci (do 15 let).

Podmínky soutěže:
Pošlete nám skeny nebo fotografie dvou vámi vytvořených ilustrací rostlin. Na prvním obrázku musí být zachycena jakákoli rostlina z čeledi tlusticovitých, prostě nějaká z těchto druhů. Může to být tedy například náš domácí netřesk nebo rozchodník, ale třeba i cizokrajná tlustice či cimbálek. A k tomuto obrázku nám namalujte ještě druhý obrázek libovolné jiné rostliny – podmínkou je, aby se i tato rostlinka vyskytovala v přírodě. Oba obrázky zveřejníme na tomto našem webu. Určitě nezapomeňte nám do mailu něco o sobě i napsat, moc rádi slyšíte o vašich zálibách, koníčcích, ale klidně nám něco řekněte i o světě, ve kterém žijete, rozhodně uveďte svůj věk, abychom vás mohli zařadit do správné věkové kategorie. Pokud se rozhodnete zapojit do této soutěže celou svou školní třídu, zkuste se všichni třeba i vyfotografovat a napsat nám pár vět o vaší škole – i takové příspěvky rádi na našem webu zveřejníme.
Uzávěrka soutěže je 4. května 2014. Odborná porota složená z organizátorů akce potom vybere nejlepší práce.

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne dne 31. května 2014, na nádherném zámku v Mnichově Hradišti. Po vyhlášení výsledků bude pro vás následovat další program. Strejda kastelán říká, že určitě bude krásné počasí – loni nám tam pršelo, ale všichni přece moc dobře víme, že absolutně nemůže na jednom místě pršet skoro ve stejný den dva roky po sobě!

Tak hurá, pojďte malovat!
Mnichovo Hradiště
 MALUJEME S BOTANY
Organizátoři a sponzoři soutěže:

PS
Zámek Mnichovo Hradiště
PS
Sponzor akce
PS
MŽP