Mnichovská Anglická zahrada (původně nazývaná Theodors Park) patří se svými 4,17 km2 k největším evropským kontinentálním městským parkům, je dokonce větší než Central Park v americkém New Yorku. Cesty zde měří 78 km, z toho ty upravené pro koně 12 km.
Englischer Garten - Mnichov
Krajinářský park vznikl už v roce 1789, zahradní architekt F. L. von Sckell (1750–1823) při jeho tvorbě využil především domácí dřeviny a velké louky s průhledy. Parkem protékají tři víceméně souběžné potoky, v jižní části parku je umělé jezero s rozlohou 8,64 ha. Park slouží odpočinku, sportům, velmi výrazným prvkem rekreace jsou zde tzv. Biergarten. Park od roku 1935 dělí dopravní tepna Isarring na asi 2 km dlouhou jižní a asi 3 kilometry dlouhou severní část parku (Hirschau).
Englischer Garten - Mnichov
Hirschau (původně obora pro zvěř) bylo upraveno jako severní pokračování Anglické zahrady v letech 1798–1804. Na rozdíl od hojně navštěvované jižní části parku mělo původně charakter klidného městského lesa, ale ve 20. století se tu objevila továrna na lokomotivy a vodní elektrárna. V jižní části Anglické zahrady najdeme také budovy: klasicistní Rumfordhaus pojmenovaný podle říšského hraběte Benjamina Thompsona z Rumfordu, který byl postaven roku 1791 pro důstojnické kasino, později pro dvorské účely. Od roku 1966 je místem akcí pro děti a mládež.
Englischer Garten - Mnichov
Kulatý chrámek v řeckém stylu zvaný Monopteros byl podle návrhu Lea von Klenze postaven v letech 1831–36 na pahorku, odkud se nabízí výhled na Mnichov. Mezi chrámkem a Japonskou čajovnou je velká louka využívaná k rekreaci. Japonská čajovna s japonskou zahradou vznikla při mnichovských letních olympijských hrách v roce 1972 na počest partnerství s japonským Sapporem, kde se konaly olympijské hry zimní.
Englischer Garten - Mnichov
Z let 1789–90 pochází dřevěná Čínská věž (25 m vysoká), inspirovaná Velkou pagodou v Kew Gardens (vzorem byla majoliková pagoda v císařských zahradách v Pekingu). Několikrát vyhořela, naposled při bombardování v červenci 1944, vždy byla znovu postavena věrná kopie, naposled v roce 1952. V patře pagody hraje orchestr a kolem pagody je několik tisíc míst pro milovníky piva (Biergarten).
Englischer Garten - Mnichov
Fotografováno v červnu 2010.