Syn.: Hedysarum albiflorum (Macoun) B. Fedtsch., Hedysarum boreale var. albiflorum Macoun, Hedysarum boreale var. flavescens (J. M. Coult. et Fisher) B. Fedtsch, Hedysarum flavescens J. M. Coult. et Fisher
Čeleď: Fabaceae Lindl. – bobovité
Hedysarum sulphurescens
Rozšíření:: Severoamerický druh vyskytující se ve Skalistých horách, jeho areál se táhne od Britské Kolumbie a Alberty přes Washington, Oregon a Idaho až do Montany a Wyomingu.
Ekologie: Roste v horských údolích na trávnících i na svazích ve světlých smíšených lesích, v nadmořských výškách od 1500 až do 3000 m. Kvete od července do srpna.
Hedysarum sulphurescens
Popis: Vytrvalá bylina, 20–60 cm vysoká, s lodyhou vystoupavou až přímou. Listy jsou střídavé, lichozpeřené, s 9–21 lístky, které jsou eliptické až podlouhlé, 1–4 cm dlouhé, celokrajné, jemně chlupaté; palisty jsou kopinaté, 10–15 mm dlouhé, nahnědlé. Květenství je hroznovité, většinou jednostranné, 20–100květé; kalich je 3–4 mm dlouhý, zelený, koruna žlutobílá, 12–18 mm dlouhá, člunek je delší než křídla; tyčinek je 10. Plodem je struk zaškrcovaný do 2–4 článků, 6–10 mm široký.
Hedysarum sulphurescens
Hedysarum sulphurescensHedysarum sulphurescens
Hedysarum sulphurescens
Hedysarum sulphurescens
Fotografováno dne 28. 6. 2015 (Kanada, Alberta, Kananaskis, Ptarmigan Cirque).