Březen je pro většinu našinců – tedy lidí svázaných s rostlinami – spojen především s příchodem jara. Avšak tento měsíc má ještě jeden podstatný přívlastek, dnes už sice trochu méně slavený, ale přesto stále vzpomínaný a určitě i hodnotný – je totiž již tradičně měsícem knihy. Kdy tedy jindy hovořit o knihách, než právě teď?
Knihy lze dělit podle různých hledisek: třeba na beletrii, populárně-naučnou literaturu, vědecké spisy, ale třeba také na knihy podařené a méně zdařilé, či eventuálně na ty, které nikdy vyjít nemusely a na ty, jejichž vydání bylo událostí naprosto senzační.

Milí čtenáři, pojďme společně najít knihu, která je pro vás v oblasti botanické literatury unikátem. Nemusí se jednat jen o čistou vědu, může to být třeba nějaký atlas rostlin, pojednání o rostlinné ekologii, klidně i kniha určená pro zahradníky a pěstitele rostlin, vyberte si kteroukoli – podmínkou je, aby byla o rostlinách. A aby to hledání bylo ještě konkrétnější, vybírejme jen z knih, které vyšly v českém jazyce. Doba vzniku knihy nerozhoduje, může to být dokonce i kniha původem zahraniční, podstatné je, aby někdy vyšla v češtině.

Napište nám svůj tip, uveďte citaci knihy, tedy její název, jméno autora, připojte i nakladatele a rok vydání. Do konce března 2013 zbývá již jen pár dní, a tak si k nim přidejme ještě celý duben, abychom z vašich nominací vybrali tituly nejčastěji uváděné. Z těchto vašich tipů potom budeme moci společně vybrat při dalším hlasování botanickou knihu nejskvělejší, vaši nejoblíbenější!

Rozhodujte určitě i srdcem, vždyť se přece jedná o knihu!
Která