Soutěž O nejlepší botanickou ilustraci, kterou v loňském roce vyhlásila Přírodovědná společnost a její internetový magazín BOTANY.cz, dospěla v neděli 16. května 2010 do svého závěru. Po výstavě konané ve skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě hl. m. Prahy ji zakončilo slavnostní vyhlášení výsledků.
Výstava - vyhlášení
Do soutěže se přihlásily tři desítky amatérských, ale i profesionálních výtvarníků z celé České republiky i Slovenska. Všichni soutěžící měli povinně vytvořit botanickou ilustraci prstnatce májového (Dactylorhiza majalis) a jakékoli další reálné rostliny.
V odborné porotě soutěže byli za botaniky zastoupeni členové webu BOTANY.cz, výtvarné umělce a nakladatele zastupovali akademická malířka Petra Fischerová, vědecká ilustrátorka Magdalena Chumchalová, ředitel knižního nakladatelství Granit Lubomír Mlčoch a grafička a designérka nakladatelství B4U Publishing Veronika Klímová.
Výstava - vyhlášeníVýstava - vyhlášení
Odborná porota po důkladném zvážení vyhlásila dvě prvá místa – oba soutěžící porotu velmi zaujali. Vítězi soutěže se tedy stali Jiří Polčák a David Vojtuš.
Výstava - vyhlášeníVýstava - vyhlášení
Třetí místo bylo uděleno Haně Kostkové, 4. místo potom získala Zuzana Letovská, páté Peter Čepček a šesté Klára Kabátová. Laureáty soutěže vám budeme v nejbližších dnech na našem webu postupně blíže představovat.
Všem oceněným gratulujeme! Těšíme se zároveň na naše další setkání při druhém ročníku této soutěže!
Výstava
Výstava