Syn.: Indigofera boranensis Chiov., Indigofera phillipsiae Baker f., Indigofera sesquijuga Chiov., Indigofera subhirtella Chiov., Indigofera viridiflora Chiov.
Čeleď: Fabaceae Lindl. – bobovité
Indigofera volkensii
Rozšíření: Druh má dosti široký areál ve východní Africe, roste v Súdánu, Eritreji, Etiopii, Somálsku, Keni a Tanzánii. Na asijském kontinentě byl zjištěn v jižním Ománu (Dhofar) a pohraničních oblastech Jemenu (Mahra).
Ekologie: Roste v nezapojené vegetaci na vyprahlých místech na vyšších terasách ve vádí nebo na zvednutých plošinách, dává přednost vápencovému podloží. Vystupuje do nadmořské výšky kolem 800 m.
Indigofera volkensii
Popis: Vytrvalá bylina s vystoupavými, až 40 cm vysokými lodyhami. Listy jsou střídavé, lichozpeřené, až 3 cm dlouhé; lístků je 2–7, podlouhlých až kopinatých, až 4,5 cm dlouhých a 1,8 cm širokých, na obou stranách pokrytých tuhými trichomy; palisty jsou úzké, blanité. Květenství je 7(–15) cm dlouhý hrozen; kalich je zvonkovitý, 3,5–6 mm dlouhý, dělený až téměř k bázi na čárkovité cípy; koruna je sytě růžová, pavéza je vně chlupatá; tyčinek je 10, jsou 3,5–5 mm dlouhé, 9 jich srůstá, jedna zůstává volná. Lusky obsahují 5–8 semen, jsou sehnuté, rovné, až 1,5 cm dlouhé.
Indigofera volkensii
Indigofera volkensii
Indigofera volkensii
Indigofera volkensii
Fotografováno dne 21. 9. 2015 (Omán, gov. Dhofar, Mughsayl).