Na Jiřího Polčáka si určitě vzpomenou ti, kteří naši soutěž O nejlepší botanickou ilustraci sledují od začátku – v jejím prvním ročníku totiž zvítězil! A dnes ho tady máme opět:
Dobrý den, omlouvám se, že jsem se přihlásil až na poslední chvíli, ale opravdu nestíhám. Nebýt kamaráda Jiřího Valíčka, asi bych se k malování rostlin opět nedostal. Děkuji mu za poskytnuté fotografie koukolu, těžko bych nějaké sháněl. Asi bych měl připomenout něco o sobě. Podařilo se mě po 26 letech změnit zaměstnání, už nepracuji s motorovou pilou, ale na ornitologické stanici Muzea Komenského Přerov jako preparátor a mám na starosti mykologickou poradnu. Stalo se mě to, co se nepodaří každému, můj koníček se mě stal povoláním. Nadále se věnuji mykologii a ornitologii, v současné době dělám modely hub pro muzea, poskytuji fotografie a kresby hub do různých odborných knih a časopisů, přednáším… je toho prostě moc a na malování květin opět není čas, což mě mrzí. Všem soutěžícím přeji hodně zdaru.
Jiří PolčákJiří Polčák
Jiří Polčák
Jiří Polčák

Jiří Polčák

Tak to jsou naprosto skvělé zprávy – přejeme v novém zaměstnání hodně radosti! No a samozřejmě se těším, až se zase uvidíme v Praze, už si to plánujte předem, je potřeba si namalovat do kalendáře nesmazatelný puntík!