Až do této chvíle jsem si vlastně nevšiml, že by někdo z letošních reprezentantů českých zemí byl z Moravy nebo ze Slezska. Nevím to úplně přesně, ale nejspíš ne. Ovšem teď se to změnilo. Čtrnáctý příspěvek do soutěže O nejlepší botanickou ilustraci totiž dorazil z Brna:
Dobrý den,
jmenuji se Kateřina Kroupová, je mi 20 let a jsem z Brna. Ráda bych se zúčastnila vaší soutěže, posílám tedy ilustrace dvou rostlin, netřesk a mochnu bahenní.
Studovala jsem na Střední umělecké škole v Brně, obor ilustrace. Teď studuji prvním rokem na Fakultě umění v Ostravě grafiku. Mám velmi ráda přírodu, a proto se chci naučit i vědecké ilustraci, kterou jsem si mohla vyzkoušet ve škole. Věnuji se knižní ilustraci, učím se různé grafické techniky, trošku animuji a zrovna kreslím komix.
Děkuji za motivaci ke kreslení!

Kateřina Kroupová
Kateřina Kroupová
Kateřina Kroupová
Kateřina Kroupová

Jo, jo… A co děláte 22. června 2014? Mám totiž takový pocit, že by nebylo vůbec od věci zajet se tento den podívat do Prahy, třeba do skleníku Fata Morgana. Ony autobusy z Brna do Prahy jezdí co půl hodinky, ale i vlaky z Ostravy jezdí jako divé – třeba teď i ty nové, takový ten šinkanzenózní Leo, či jak se jmenuje… viděl jsem tu mašinku jezdit po zkušebním okruhu u Velimi, vypadalo to dost zajímavě. No co já vím – poslyšte, poznačte si to datum!