První příspěvek do třetího ročníku soutěže O nejlepší botanickou ilustraci jsme dostali od autorky nám již dobře známé. Lída Businská se soutěže zúčastnila již loni a získala tehdy krásné 4. místo.
Napsala nám: Dobrý den. Zdravím všechny v redakci i případné kolegy kreslíře, se kterými se již brzy, doufám, setkám ve vaší rubrice. V loňském roce jsem svůj příspěvek poslala jako první a pak jsem dlouhé mučivé týdny čekala, kdo se přidá. Letos jsem si řekla, že počkám, že první znovu být nechci. Jenže teď mám již nějakou dobu obrázky hotové a zase se každý den dívám, jestli se již někdo objevil, tak to vyjde nastejno. Prostě to nevydržím, vstupuji a doufám, že se brzy přidáte. Koukol jsem malovala pochopitelně podle fotek, což je mi vždy líto, protože kresba podle fotek (alespoň ta moje), postrádá tak trochu životnost. Ke koukolu jsem přidala několik dalších rostlin ze stejné čeledi, protože, jak jsem zjistila, potkávám je skoro denně ve svém okolí. Je jich po pravdě trochu více, ale nedokázala jsem žádné odepřít, aby se ukázala spolu s ostatními v tom nejlepším světle a předvedla svou prostou krásu.

Ludmila BusinskáLudmila Businská
Ludmila BusinskáLudmila Businská
Ludmila BusinskáLudmila Businská
Ludmila Businská

Lído, moc děkujeme! Přiznám se, že pro mě osobně je příjemnější, když dorazí soutěžní příspěvek pěkně v předstihu, mám na jeho zpracování více času, mohu si ho více vychutnat! Před uzávěrkou jich přichází najednou spousta a člověk si ani nestihne všechno zapamatovat. Takže těším se na naše setkání v květnu 2012, na vyhlašování výsledků v Praze!