Milí čtenáři,
právě dnes dorazil do naší pošty první mail s ilustracemi do soutěže O nejlepší botanickou ilustraci roku 2014. Poslala nám ho naše dobrá známá Ludmila Businská, laureátka i dřívějších ročníků této soutěže. Napsala nám:
Vážená redakce, milý Gasi.
S velkou radostí jsem přijala informaci, že jste letos obnovili soutěž o nejlepší botanickou ilustraci. Okamžitě jsem dostala chuť se opět zúčastnit, a po počátečních potížích s nedostatkem času, jsem se „pochlapila“ a začala malovat. Pak jsem zase nevěděla kdy přestat, a tak posílám obrázků více. Tentokrát jsem měla štěstí a všechny obrázky jsem malovala podle živé předlohy. Takže se zároveň nemůžu na nic vymlouvat a všechny nedostatky a chyby, které tam najdete, jsou čistě mou neschopností se dívat a viděné zachycovat. Ne, vážně, opravdu jsem se snažila. To je právě kladný dopad takových soutěží, jako tato, že se člověk pod tlakem konkurence neustále snaží zlepšovat. A také je to pochopitelně o setkávání. S lidmi, kteří alespoň malou část svého času dělají to, co vy, a nejspíš i se stejnými pocity. Tak už se na ostatní moc těším, a říkám si, na co asi čekají? Až všechno odkvete?
A teď ke kresbám. Nejprve se mi podařilo najít rozchodník velký, který jsem dlouho hledala a nakonec našla asi kilometr od chalupy, a pak, když byl nakreslený, našla jsem v atriu jednoho zdravotnického zařízení další podivný rozchodník, který nevím, co je zač. Tedy jsem ho rovněž namalovala a jsem opravdu zvědavá, jestli ho někdo podle mé kresby pozná. Další rostliny jsou také všechny z mojí blízkosti, tedy nic vzácného, jen prostá krása.
Zdravím všechny a těším se na setkání, Lída Businská.

Ludmila Businská
Ludmila Businská
Ludmila Businská
Ludmila Businská
Ludmila Businská

Lidušo milá, děvucho moja zlatá (to byla zdravice od srdce v mé rodné hornomoravštině), psát teď o tom, že jsi mi udělala ohromnou radost, by bylo vcelku klišé – no jasně, že ano! Ale stejně si musím alespoň trošku zakřičet, aspoň: No paráda, to je super! Potěšení je na mé straně, navíc, když Tvé obrázky zahajují tuto letošní soutěž na úrovni skutečně náležitě vysoké! A jinak máš ve všem pravdu – když loni soutěž nebyla, trápil jsem se, chybělo mi setkání, ale i pouhé mailování s lidmi, na které jsem si za těch pár let zvykl a dokonce si mnohé i lidsky oblíbil. Vítej v letošní soutěži! A hbitě se přidejte už i ostatní, ať je co srovnávat!