Milé děti, ctěná mládeži,
Přírodovědná společnost a její internetový magazín BOTANY.cz, společně se státním zámkem Mnichovo Hradiště, nakladatelstvími Granit a B4U Publishing a Ústavem experimentální botaniky AV ČR tímto pro vás vyhlašují ilustrátorskou soutěž MALUJEME S BOTANY. V letošním roce se uskuteční již 3. ročník této soutěže.
Soutěž je rozdělena do tří věkových kategorií: předškoláci (do 5 let, přesněji do začátku povinné školní docházky), mladší žáci (do 10 let), starší žáci (do 15 let).

Zámek Mnichovo Hradiště
Podmínky soutěže:
Pošlete nám skeny nebo fotografie dvou vámi vytvořených ilustrací rostlin. Na prvním obrázku musí být zachycena chrpa modrá, která se honosí titulem Rostlina roku. A k ní nám namalujte ještě druhý obrázek libovolné jiné rostliny – avšak opravdu se musí v přírodě vyskytovat. Oba obrázky zveřejníme na tomto našem webu. Určitě nezapomeňte nám do mailu něco o sobě i napsat (třeba jestli doma chováte nějaké zvířátko nebo rádi pomáháte mamince okopávat zahrádku, či zda hrajete na nějaký hudební nástroj, ale třeba i jestli máte raději buchty nebo svíčkovou a podobně), rozhodně uveďte svůj věk, abychom vás mohli zařadit do správné věkové kategorie. Pokud se rozhodnete zapojit do této soutěže celou svou školní třídu, zkuste se všichni třeba i vyfotografovat a napsat nám pár vět o vaší škole – i takové povídání rádi na našem webu zveřejníme.
Uzávěrka soutěže je 5. května 2013. Odborná porota složená z organizátorů akce potom vybere nejlepší práce a jejich autory odmění cenami.
Chrpa
Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne dne 1. června 2013, na zámku v Mnichově Hradišti. Po vyhlášení výsledků bude pro vás následovat další program – budeme vám vyprávět o spoustě zajímavých rostlin, které v okolí zámku potkáme, obveselíme se při vědomostní soutěži, určitě budeme taky společně malovat v zámecké zahradě a provedeme vás i zdejším krásným zámkem. A jsme si jistí, že vás zaujme i „zvláštní setkání“ s historicky prvním českým botanikem, který se narodil právě v tomto městě!

Moc se na vaše ilustrace těšíme! S chutí do toho!
Chrpa
Pořadatelé a sponzoři akce:

Zámek Mnichovo Hradiště
PS
PS
Sponzor akce
B4U
ÚEB