V posledních dnech se objevuje v naší redakční mailové poště obzvláště velké množství fotografií z celého světa – má to souvislost s vytvářením obřího a na českém internetu naprosto nebývalého seriálu o všech floristických provinciích světa. Kolegové z webu posílají nádherné snímky krajiny z rozličných koutů planety, snažíme se vybírat pokud možno záběry bez rušivých vlivů civilizace, alespoň relativně blízké přírodě panenské.
Všechno jsou to tedy fotografie od botaniků, a to jak profesionálních, tak amatérských – ale rozhodně vždy velmi zapálených kytkařů. Ovšem jedna věc se na nich absolutně nedá přehlédnout: skoro každý propašuje do snímků vegetace světa ještě alespoň nějakou fotografii zvířátkovskou. Tu muška, pavouček, motýlek, jinde kůň, bizon, či rovnou lev. Inu, on ten národ botanický zřejmě nekouká jen na to „zelené“, co čouhá ze všech skulinek matičky země! Je mi hodně líto, že tyto fotografie nikdy na webu mít nebudeme, že je nikdo neuvidí.
A vlastně proč by ne?! Takže mi dovolte, abych jen tak bez dalších komentářů připojil na náš veskrze botanický web jen pár vybraných fotografií zvířátek z celého světa, tak jak je viděli a zaznamenali lidé od kytek. Nebudeme o nich nic říkát, to necháme zoologům. A vyberu z mailů spíš jen zvířata mimoevropská, kdybych totiž chtěl ukázat i ta evropská, muselo by jich být nejméně desetkrát kolik.
Inu, určitě je dobré vědět, že i my na Botany MÁME RÁDI ZVÍŘATA!

ASIE
Zvíře

AUSTRÁLIE
Zvíře
Zvíře
Zvíře
Zvíře
Zvíře

AMERIKA
Zvíře
Zvíře
Zvíře
Zvíře
Zvíře
Zvíře
Zvíře

AFRIKA
Zvíře
Zvíře
Zvíře
Zvíře
Zvíře