Milí čtenáři Botany.cz,
už od roku 2002 se oslavuje 21. červen jako Mezinárodní den zahradních trpaslíků. Francouzská nezisková organizace Front de libération des nains de jardin však zatáhla oslavy tohoto význačného dne na samotný okraj legality – doporučuje totiž krást ze zahrad sádrové trpaslíky a dávat jim svobodu. S podobným jednáním samozřejmě naprosto nesouhlasíme, dar svobody přece nemůže být spojen s krádežemi a protiprávním jednáním. A proto Botany.cz vás všechny vyzývá k obrodě vnitřní, ideové!

Trpaslík

VEZMĚTE SVÉHO ZAHRADNÍHO TRPASLÍKA NA VÝLET!

Naši milí čtenáři, potěší nás, když svého sádrového zahradního spolubydlícího vezmete u příležitosti Mezinárodního dne trpaslíků kamkoli na výlet a dopřejete mu alespoň na chvíli svobodu. Vždyť co jiného si přát, než aby všude vládla volnost, bratrství a láska! A samozřejmě rovněž trpasličí radost!

Budeme rádi, když nám o své trpasličí akci dáte vědět. Pošlete nám třeba video z vašeho výletu nebo alespoň milou fotografii.
Zároveň bychom chtěli vybrat našemu vlastnímu sádrovému trpaslíkovi nějaké pěkné jméno. Pište nám své návrhy, to nejlepší jméno mu potom dáme a připíšeme ho i na náš domovní zvonek. Navíc teta Viktorie už nám slíbila, že jeho monogram pak i vyšije na všechny naše kapesníky.

Ať žije 21. červen!
Být trpaslíkem je normální!
Sádra není překážkou lásky!
I splnění jen malého snu může přinést velkou radost!
Vytvoř radost v trpasličích očích!
Pár kroků pro člověka, doživotní zážitek pro trpaslíka!
Dudli, dudli, dudli, dudli!

Tuto akci podporuje deset z deseti sádrových trpaslíků!

Trpaslík