Milí čtenáři,
dnešním dnem vyhlašujeme v pořadí již 4. ročník soutěže O nejlepší botanickou ilustraci (2010, 2011, 2012). Akci pro vás připravila Přírodovědná společnost, redakce internetového magazínu BOTANY.cz, Botanická zahrada hlavního města Prahy, nakladatelství Granit, B4U Publishing a Botany Media. Akci podpořilo Ministerstvo životního prostředí ČR.

Podmínky soutěže:
Soutěž je určena pro účastníky starší 15 let. Vytvořte vlastní botanickou ilustraci jakéhokoli existujícího rostlinného druhu. Jako druhý pak zpodobněte ještě kterýkoli druh z čeledi tlusticovitých (Crassulaceae), tedy ze skupiny rostlin, která v letošním roce získala titul Rostlina roku.

Obě své botanické ilustrace pak jednotlivě naskenujte (eventuálně vyfotografujte) a pošlete nám je v elektronické podobě – vaše ilustrace vystavíme na našem webu. Nezapomeňte se v mailu představit, řekněte nám o sobě několik slov. Následně vás požádáme o zaslání originálů do naší redakce, vaše práce bude hodnotit odborná porota. Potom se vaše práce objeví na společné výstavě v Botanické zahradě hlavního města Prahy, kde bude probíhat i slavnostní vyhlášení vítězů. Výstava se bude konat od 3. do 22. 6. 2014, ve skleníku Fata Morgana. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční dne 22. 6. 2014, taktéž ve skleníku Fata Morgana.
Své ilustrace nám mailově pošlete nejpozději do 1. 12. 2013. Použitou výtvarnou techniku a formát díla nijak nedefinujeme, rozhodně vás nechceme omezovat.

Těšíme se na vaše práce!