Syn.: Senecio canus Hook., Senecio canus var. eradiatus D. C. Eaton, Senecio canus var. purshianus (Nutt.) A. Nelson, Senecio convallium Greenm., Senecio hallii Britton, Senecio hallii var. discoidea W. A. Weber, Senecio harbourii Rydb., Senecio howellii Greene, Senecio laramiensis A. Nelson, Senecio oreopolus Greenm., Senecio purshianus Nutt.
Čeleď: Asteraceae Bercht. et J. Presl – hvězdnicovité
Packera cana
Rozšíření: Západ Severní Ameriky, areál se táhne v Kanadě od Britské Kolumbie po Manitobu, v USA od Minnesoty, Nebrasky, Kansasu a Nového Mexika na západ. Chybí v Arizoně.
Ekologie: Roste na suchých skalnatých stanovištích, v prérii, v nadmořských výškách od 200 až do 3700 m. Kvete od května do srpna.
Packera cana
Popis: Vytrvalá bylina s větveným oddenkem, 10–25(–40) cm vysoká, celá šedozeleně chlupatá. Lodyhy jsou jednotlivé, přímé. Přízemní listy jsou řapíkaté, vejčité až kopinaté, 25–50 × 10–30 mm, na bázi klínovité, celokrajné nebo zubaté, zvlněné; lodyžní listy se postupně zmenšují. Květenství je hroznovité, 3–12květé; zákrovy jsou zvonkovité, jednořadé, 4–8 mm dlouhé; jazykovité květy v počtu 8–10 jsou sytě žluté, 8–10 mm dlouhé; trubkovitých květů je 35–50. Plodem je nažka s bílým chmýrem.
Ohrožení a ochrana: Ve státě Minnesota je řazen k ohroženým druhům.
Poznámka: Rod Packera byl vyčleněn z rodu Senecio a zahrnuje na 64 druhů ze subtropických, mírných i arktických oblastí Severní Ameriky, 1 či 2 druhy jsou uváděny i ze Sibiře.
Packera canaPackera cana
Packera cana
Fotografováno v červnu 2015 (Kanada, Alberta, Calgary, Confluence Park).