Syn.: Pulicaria crispa subsp. tomentosa E. Gamal-Eldin
Čeleď: Asteraceae Bercht. et J. Presl – hvězdnicovité
Pulicaria undulata subsp. tomentosa
Rozšíření: Roste v oblasti Afrického rohu v Súdánu, Eritrei, Etiopii a Somálsku. Areál nominátního poddruhu (Pulicaria undulata subsp. undulata) se táhne od Maroka po Egypt a dále na Arabském poloostrově přes Saúdskou Arábii do Jemenu a Ománu.
Ekologie: Otevřená travnatá místa, křovinatá savana, ale i okraje polí a rumiště v sídlech. Vystupuje až do nadmořské výšky 2350 m.
Pulicaria undulata subsp. tomentosa
Popis: Bohatě prutnatě větvená jednoletá nebo krátkověká vytrvalá bylina nebo polokeř, dosahující 0,5–1 m výšky; stonky jsou oblé, proužkované, bíle plstnaté, řidčeji olysalé. Listy jsou střídavé, přisedlé, obvejčité, obkopinaté až kopisťovité, až 5 cm dlouhé a 2 cm široké, hustě bíle pavučinaté až plstnaté i s promíšenými žláznatými chlupy, na bázi ouškatě objímavé, na okraji pilovité a zvlněné, na vrcholu zašpičatělé. Úbory jsou stopkaté; zákrovní listeny jsou 4–5řadé, čárkovité, 2,5–4 mm dlouhé, ostře špičaté; jazykovité květy jsou samičí, s žlutou ligulou asi 0,5 cm dlouhou, trubkovité květy jsou oboupohlavné, asi 4 mm dlouhé, žluté. Nažka je asi 0,7 mm dlouhá, šedohnědá, lysá nebo řídce brvitá, s dvouřadým chmýrem, jehož vnitřní řada je asi 4 mm dlouhá.
Pulicaria undulata subsp. tomentosa
Pulicaria undulata subsp. tomentosa
Pulicaria undulata subsp. tomentosa
Fotografováno dne 3. 11. 2013 (Etiopie, Lalibela).