Technika tisku je v Číně tradičně na velmi vysoké úrovni, čínské tiskárny vyhledává stále více klientů z Evropy i Severní Ameriky. Poslední čínský hit však překonává veškerá očekávání!

Specialisté z Čínského národního technologického centra v provincii Kuang-tung vyvinuli obří 3D tiskárny, které dokáží velice věrně vytisknout cokoli. „V současnosti už netiskneme jen klasické trojrozměrné objekty, ale dokážeme naše produkty obohatit dokonce i o velmi intenzivní vůně“ – řekl našemu internetovému magazínu ředitel tiskárny pan Cheng-Gong.
Tato technologie se velmi dobře hodí pro tisk velkoplošných objektů, které lze snadno zakomponovat kamkoli do volné krajiny. Navíc tito vývojáři zahájili též velkovýrobu přenosných samochodných 3D tiskáren květin, které fungují na stejném principu: zákazník umístí zařízení na záhon v zahradě a navolí osázení této plochy různými druhy květin, travin, keřů a samozřejmě také vůní. Výhodou celého systému je nenáročnost na zalévání a údržbu, květiny jsou UV odolné se stabilitou tisku minimalně 5 let ve venkovním prostředí. Pro interiérovou aplikaci výrobce garantuje životnost 10 let – samozřejmě to vše při používání originálních inkoustů. Hlavní výhodou je okamžitý efekt, nemusíte čekat na přírodu!
Proslýchá se, že časem budou tyto 3D tiskárny produkovat i zahradníky, kteří obohatí zahrady i o lidský faktor, 3D zahradník se rád stane vaším kamarádem i pomocníkem. Jen garantovaná životnost těchto zahradníků bude zatím kratší; za rozumný příplatek je ovšem možné zahradníka vytisknout třeba i několikrát.

S moderní čínskou technologií se za nedlouho může stát celý svět velkou rozkvetlou zahradou!
Revoluce v zahradní architektuře