Milé děti, ctěná mládeži,
Přírodovědná společnost a její internetový magazín BOTANY.cz, společně se státním zámkem Mnichovo Hradiště, nakladatelstvími Granit a B4U Publishing a Ústavem experimentální botaniky AV ČR tímto pro vás vyhlašují ilustrátorskou soutěž MALUJEME S BOTANY. V letošním roce se uskuteční již 3. ročník této soutěže.
Soutěž je rozdělena do tří věkových kategorií: předškoláci (do 5 let, přesněji do začátku povinné školní docházky), mladší žáci (do 10 let), starší žáci (do 15 let).

Milé děti, vážená mládeži,
Přírodovědná společnost a její internetový magazín BOTANY.cz, společně se státním zámkem Mnichovo Hradiště, nakladatelstvími Granit a Botany Media tímto pro vás vyhlašují již tradiční ilustrátorskou soutěž MALUJEME S BOTANY!

Přírodovědná společnost a její internetový magazín BOTANY.cz, ve spolupráci s Ústavem experimentální botaniky Akademie věd ČR a Botanickým ústavem Akademie věd ČR, dnešním dnem vyhlašují botanickou ilustrátorskou soutěž pro děti a mládež.

Dne 4. června 2011 byla v Průhonicích zakončena dětská ilustrátorská Soutěž nejen pro Aničku. Celkově se soutěže zúčastnilo 94 dětí, a to ve věku od 3 do 15 let, z nichž předškoláků (do věku 5 let) bylo osm, 66 dětí patřilo do kategorie mladších žáků (do 10 let) a 20 ke starším žákům (do 15 let). Nejvíce dětí pocházelo ze západočeského Nejdku a Prahy, viděli jsme ale i obrázky dětí z Petrovic u Karviné, Rožnova pod Radhoštěm, Kanic, Plzně, Kladna, Chrášťan, Úštěku, Jablonce nad Nisou a dalších míst.
Jsme velmi rádi, že soutěž měla tak velký ohlas! Všem dětem děkujeme!

Den jako malovaný, voňavý, sluníčkem prohřátý a hned po červánkách a medu nejkrásnější jsme zažili včera, tedy 31. května 2014, při Dětském dni s Botany v Mnichově Hradišti.

Velmi nás těší, když se do soutěže Malujeme s Botany zapojí celá rodinka. Nejinak je tomu i v tomto případě – Helenka soutěží společně se svou sestrou Klárkou:

Katce je 10 let a pochází z Blanska, ve třídy paní učitelky Pavly Dvorské.

Desetiletá Klárka Zahradníková z pražského Chodovce je v pořadí sedmou účastnicí naší soutěže Malujeme s Botany.

Pětiletý Matěj patří k soutěžnímu příspěvku předešlému – je bráškou Šárky, která nám poslala i vlastnoruční dopis. Skvěle to děti zvládly!

Dvanáctiletá Radka Janků z Nejdku je loňskou laureátkou kategorie starších žáků. Do letošní soutěže nám poslala kromě povinného koukolu ještě škornici, nezapomněla ani na komentář.

Tram-ta-da-dááá – no fanfáru by to přece teď chtělo! Máme tedy stý příspěvek do letošní soutěže Malujeme s Botany! A zcela náhodně (doopravdy) toto pořadové číslo vyšlo na dvojnásobnou laureátku naší soutěže z předešlých let Radku Janků z Nejdku. Je jí 13 let, předloni malovala takto, loni takto. No a dnes?

K Čapkovým z Turnova patří i Vašek. Do naší soutěže se přihlásil i se sestrou Hankou a jeho maminka nám o něm prozradila:

Jihomoraváci, na scénu! Základní umělecké školy z Brna a Blanska nemusíme v soutěži Malujeme s Botany nijak zvlášť představovat – známe se už z minulého ročníku naší soutěže. Takže si jen připomeňme, že všechny tyto výtvarné třídy spojuje osoba paní učitelky Pavly Dvorské. Loni jsme se spolu seznámili při předávání cen soutěže O nejlepší botanickou ilustraci, kde získala skvělou medailovou příčku.

Desetiletá Adéla Bolváriová je z Nejdku a napsala nám o sobě: