Seychely se usadily v našem povědomí především jako destinace pro rekreaci výstředních boháčů, případně zbohatlíků a šejdířů. Možná taky proto, že sázka na turistický ruch (ovšem s vyloučením batůžkářů) byla od počátku samostatnosti skutečným leitmotivem rozvoje země a největším zdrojem příjmů. Taková představa luxusních rekreačních objektů vybavených veškerou civilizací je ovšem v rozporu se zažitou představou ráje neporušené přírody. Jak je to tedy opravdu? Podívejme se na ostrovy blíže: uvidíme, že skutečnost si z každé z možných poloh vybrala něco.

Přirozenou vegetaci Seychelských ostrovů lze rozdělit do 9 hlavních typů. Odrážejí vlastnosti stanovišť, mají svéráznou fyziognomii a jsou charakterizovány druhovou skladbou. Všech 9 typů je zřejmě vyvinuto pouze na vysokých ostrovech Mahé a Silhouette, na ostatních žulových ostrovech chybí přinejmenším nejvyšší výškový stupeň lesů.

V jižní části ostrova Mahé na Seychelských ostrovech se v širší oblasti osady Les Canelles nachází zahrada Le Jardin du Roy (Královská zahrada). Pozemek o rozloze asi 35 ha leží poměrně vysoko v kopcích asi 2 km od pobřeží a obklopuje usedlost někdejšího majitele plantáže. Zakladatelem této farmy byl na konci 18. století Francouz Pierre Poivre, který zde začal pěstovat různé druhy koření a ovocných stromů.