Josef Seboth se narodil v roce 1814 ve Vídni, zemřel 28. 4. 1883 ve Štýrském Hradci. Rakouský výtvarník, významný ilustrátor botanických knih.

Studoval v letech 1828–35 na vídeňské Akademii výtvarných umění. Společně se slezským botanikem Karlem G. Theodorem Kotschym (1813–1866) se v roce 1859 účastnil botanického průzkumu Malé Asie. Také se výtvarně podílel na knize Botanische Ergebnisse der Reise Seiner Majestät des Kaisers von Mexico Maximilian I. nach Brasilien rakouského (z Brna pocházejícího) lodního lékaře a botanika Heinricha Wawry von Fernsee (1831–87), kde vytvořil 104 tabulí, z nichž je 32 chromolitografických (Wien 1866).
V roce 1870 spolupracoval na rozsáhlém díle Flora Brasiliensis (editoři Carl Friedrich Philipp von Martius, August Wilhelm Eichler, Ignatz Urban), které vycházelo v letech 1840 až 1906. Je zároveň znám jako autor volných chromolitografií s názvem Alpen-Flora. Hundert Alpenpflanzen nach der Natur gemalt. Mit einem Register der lateinischen und deutschen Benennungen, které vyšly v Praze kolem roku 1880. Po řadu let také maloval pro vídeňského císařského zahradníka Richarda van der Schotta árónovité a orchideje.
V českém prostředí byl znám především jako spoluautor ilustrací k Rosického popularizační knize Květiny jarní ze zvláštním zřetelem ku květeně domácí (Praha 1885). Ty byly vlastně převzaty z dřívěji vydané knihy Aglaie von Enderes Frühlingsblumen – mit einer einleitung und methodischen Charakteristik von prof. Dr. M. Willkomm (Leipzig / Prag 1883).

Standardní podoba jeho jména je SEBOTH, v IPNI je uveden u druhu Sempervivum huteri Hausnr. ex Seboth et Graf.
Botanische Ergebnisse der Reise Seiner Majestät des Kaisers von Mexico Maximilian I. nach BrasilienBotanische Ergebnisse der Reise Seiner Majestät des Kaisers von Mexico Maximilian I. nach Brasilien