Čeleď: Elaeagnaceae Juss. – hlošinovité
 title=
Rozšíření: Severoamerický druh, vyskytuje se v USA v sevení Arizoně a jižním Utahu.
Ekologie: Roste v polopouštních křovinách a řídkých lesích s převahou borovice a jalovce, na dobře propustných kamenitých půdách, na svazích a úpatích hor, v nadmořské výšce 1500–2400 m; na stanovištích s ročním úhrnem srážek 170–480 mm. Kvete v květnu až červnu.
 title=
Popis: Stálezelený, dvoudomý okrouhlý keř, dorůstající výšky 90–180 cm. Keř je bohatě větvený, borka starších větví hladká, světle šedá; mladé větvičky, pupeny a řapíky listů jsou hustě pokryté bílými až světle okrovými vlnatými chlupy a šupinami. Listy jsou střídavé, čepele oválné, vejčité až okrouhlé, 1,2–2,5 cm dlouhé, kožovité, podvinuté; na líci se stříbřitě bílými šupinami, které dodávají listům stříbřitě zelené zbarvení; rub je pokryt hustými bílými vlnatými chlupy. Květy vyrůstají jednotlivě nebo ve svazečcích z paždí listů, jsou čtyřčetné, kališní lístky na bázi srostlé, žlutozelené, korunní lístky chybějí. Plody jsou šedočervené elipsoidní bobule, 0,8–1,2 cm dlouhé, chlupaté, s jediným semenem.
Využití: Šťavnaté plody jsou jedlé, osadníci z nich vařili omáčku k bizonímu masu (jedno z obecných jmen je Roundleaf Buffaloberry).
 title=
 title=
 title=
 title=
Fotografováno dne 4. 9. 2014 (USA, Utah, NP Zion).