Panelová výstava O čem je současná botanika je instalována v krásném prostředí přímo v srdci Botanické zahrady Chotobuz a je i putovní. Zahájena byla 18. 5. 2012 v Chotobuzi, od 26. června do konce srpna se přesune také do skleníků Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně a od 17. listopadu 2012 bude umístěna v Botanické zahradě Praha. Tato výstava vznikla za spolupráce Botanického ústavu AV ČR v. v. i., Botanické zahrady Praha, Unie botanických zahrad a internetového magazínu BOTANY.cz. Výstavu podpořilo Ministerstvo životního prostředí v rámci grantových řízení pro NNO.
O čem je současná botanika
Na výstavě se seznámíte s vybranými problémy současné botaniky. Získáte informace o využití GIS v botanice a o tom, co všechno zkoumá palynologie. Zjistíte, jak vzniká rekonstrukce historie krajiny. Seznámíte se s devítisvazkovou encyklopedií druhů rostlin našeho území – Květenou České republiky. Významným problémem současnosti jsou invaze nepůvodních druhů a jejich vliv na ekosystémy. Také se seznámíte se soužitím hub a rostlin – mykorhizou. Určitě vás bude zajímat použití elektronové mikroskopie při studiu rostlin a hub i informace ze života masožravých rostlin. Též nahlédnete do tajemství rostlinného genomu a křížení rostlin v přírodě. Jednotlivá témata výstavy čtenářům postupně představíme i na stránkách BOTANY.cz.

Výstava O čem je současná botanika se představí od 10. 5. do 30. 6. 2013 v Botanické zahradě léčivých rostlin v Hradci Králové, od 1. 7. do 31. 8. 2013 také ve Štramberku a od 5. 9. do 13. 10. 2013 i v Rakovníku.
O čem je současná botanika
Pořadatelé a sponzoři akce:

Botanická zahrada
PS
BOTANY.cz
Botanický ústav
MŽP