Milí čtenáři,
Přírodovědná společnost a redakce internetového magazínu BOTANY.cz dnešním dnem pro vás vyhlašují novou soutěž!
Pokud rádi kreslíte či malujete, vytvořte vlastní botanickou ilustraci jakéhokoli existujícího rostlinného druhu. A jako druhý pak zpodobněte ještě prstnatec májový (Dactylorhiza majalis), tedy druh, který se letos honosí titulem Rostlina roku. Uvědomujeme si, že tato orchidej už v této době nekvete, myslíme si však, že dobrý ilustrátor by si měl poradit i s touto nepřízní osudu. Slibujeme, že v případě posuzování ilustrace prstnatce májového budeme mírně tolerantní, zároveň oceníme osobitost v zobrazení tohoto druhu.
Oba své obrázky pak jednotlivě naskenujte (event. vyfotografujte) a pošlete nám je v elektronické podobě – obě vaše ilustrace vystavíme na tomto webu. Nezapomeňte nám do mailu o sobě i něco napsat, prostě se malinko představte. Následně vás požádáme o zaslání originálů přímo do naší redakce.

První kolo soutěže potrvá do 31. 1. 2010. Finálové kolo bude spojeno (mimo jiné) s internetovou dražbou vybraných ilustrací, výtěžek z dražby samozřejmě připadne autorům. Uskuteční se i veřejná výstava finálových děl v Botanické zahradě hlavního města Prahy. Medailoví finalisté také obdrží grafické listy s botanickými ilustracemi předních českých výtvarníků z fondu nakladatelství Granit. Věříme také (jsme si tím vlastně takřka jisti), že ti nejlepší naváží i spolupráci s nakladateli, dobrých botanických ilustrátorů totiž není nikdy dost – rádi je na vás touto akcí upozorníme!
Závěrem bychom ještě rádi poznamenali, že se má jednat o pokud možno co nejvěrnější botanické ilustrace, pro příliš abstraktně či romanticky pojatá díla mít pochopení spíš nebudeme.
Použitou výtvarnou techniku a formát díla nijak nedefinujeme, v těchto záležitostech vám necháváme zcela volnou ruku! Klidně to mohou být pouhé kresby tužkou, ale třeba i grafiky, kreslete na běžný výkres nebo naopak použijte velké plátno – tato rozhodnutí jsou jedině na vás!
SoutěžSoutěž
Takže zkuste to, těšíme se na vaše ilustrace! Staňte se novým Hartingerem, Redoutéem, Sebothem, či Ušákem, Svolinským nebo Štolfou!