Už patnáctý příspěvek do soutěže O nejlepší botanickou ilustraci nám poslala Anna Saxlová. Představila se nám takto:
Snad se mi podaří říci něco o sobě, neb jedním z mých rysů je i jistá strohost ve vyjadřování. Je mi 26 let, přes jisté aberace náležím nejspíše k lidskému druhu.
Soutěž jsem objevila náhodně, při vyhledávání informací o puškvorci – a takřka okamžitě jsem se rozhodla zúčastnit. Co se týče roslinné říše, nepovažuji se za velkého odborníka, spíše relativně novopečenou obdivovatelku. Bude to rok a něco, kdy jsem měla velmi živý sen, ve kterém figurovala dryáda, a tento zážitek byl natolik silný, že jsem se začala o flóru zajímat daleko hlouběji, než tomu doposud bylo. Snad na tom mělo podíl i to, že se mnou moje maminka a babička trávívaly dost času v botanické zahradě na Albertově. Po nich jsem také zdělila jisté výtvarné nadání, které ale více nechci posuzovat já sama, to nechť rozhodnou ti, kteří se dívají.

Anna SaxlováAnna Saxlová
Anna Saxlová
Myslím, že určitě jen málokdo může říci, že ho k botanice přivedla dryáda – to je skutečně dost výjimečné. Nicméně děkujme snové dryádě, Vaše ilustrace, Anno, jsou velmi dobré a přesvědčivé! Těšíme se na setkání s Vámi ve finále!