Druhý příspěvek do soutěže O nejlepší botanickou ilustraci jsme dostali z vesničky s floristicky velmi milým jménem Květnice. Této oblasti kousek za Prahou se v posledních letech začalo vcelku vesele říkávat Zápraží (tuším, že to kdysi vymysleli Říčaňáci). Navíc tato květnatá víska je také jen nedaleko od Českého Brodu, kde sídlí zas centrála našeho webu. No, takže jsme vlastně sousedi! Autorka těchto ilustrací nám o sobě napsala:
Milá redakce BOTANY.cz, o vaší výtvarné soutěži vím už od září, ale až teď se mi povedlo obrázky zaslat. Jmenuji se Zdenka Dokoupilová a v současné době jsem s dcerkou na rodičovské dovolené. Obrázek prstnatce vznikal pomalu, jen ve chvilkách kdy malá usnula. Druhý obrázek hrachoru mám jako milou vzpomínku na výtvarný kurz v Lásenici před třemi lety. To jsem ještě byla nezadaná. Nyní bydlíme s manželem a dcerkou v Květnici u Prahy. Těší mě práce na zahradě a s rostlinami, které se staly mojí zálibou. Srdečně zdravím celou redakci a přeji krásné a klidné Vánoce.
Zdenka DokoupilováZdenka Dokoupilová
Zdenka Dokoupilová
Děkujeme, paní Dokoupilová, za krásné obrázky! Hodně pohody, klidu a lásky Vám přejí redakce BOTANY.cz, Přírodovědná společnost, nakladatelství Granit a Botanická zahrada hl. m. Prahy.