Dvacátý sedmý příspěvek do naší soutěže O nejlepší botanickou ilustraci k nám dorazil ze střední Moravy. Autor ilustrací nám o sobě napsal:
Jmenuji se Jiří Polčák je mě 45 let narodil jsem se na Vsetíně a v současné době bydlím v Lipníku nad Bečvou. Pracuji 26 let jako dělník s motorovou pilou. Do této soutěže mě přemluvil kamarád, který se o botaniku zajímá, tak posílám na poslední chvilku své narychlo namalované výtvory. Na podrobnější detaily už nezbyl čas. Malovat květiny podle fotek je hodně náročné, neboť téměř každá fotka je uměle nasvícena, což dělá při kresbě docela problémy odhadnout, kde je stín a kde ne. Květiny téměř nemaluji vůbec, tak jsem to zkusil. Malování se věnuji od malička, jsem samouk a nejraději maluji houby, ptáky a hmyz, když je čas a chuť rád i nějakou krajinku. Mým koníčkem je mykologie a ornitologie. Občas maluji nějaké kresby pro naučné stezky a do různých časopisů. Přeji všem soutěžícím hodně štěstí a pevnou ruku.
Jiří PolčákJiří Polčák
Jiří Polčák
Jiří Polčák
26 let pracujete s motorovou pilou? A máte tak pevnou ruku? Jiří, smekám před Vámi, říkám upřímně, že jste mi vyrazil dech! A to, že nemalujete cévnaté rostliny, je chyba, hned s tím začněte! Speciálně na Vás se budu hodně těšit ve finále naší soutěže!