Čtvrtý příspěvek do naší soutěže O nejlepší botanickou ilustraci nám poslala Hana Kostková z Brna. Napsala nám o sobě:
Studuji prvním rokem na Vyšší odborné škole restaurátorské v Brně, obor Restaurování malířských a dekorativních technik, vystudovala jsem na Střední škole umění a designu v Brně, obor Vědecká kresba a ilustrace pod vedením akademického malíře Pavla Dvorského, předtím jsem studovala na ZUŠ.
Ráda cestuji a byla jsem v mnoha různých zemích a poznávala kulturu v Anglii, Itálii, Francii, Rakousku, Egyptě, na Korsice. Od útlého věku jezdím na koni, starám se o ně a mám jezdecký průkaz pro všechny typy jezdeckého sportu, i závodně parkur. Věnuji se potápění a ani zde mě voda neodradí od kresby pod hladinou, mám průkaz Advance (= pokročilý) do 40 metrů a několik specializací (vrakové potápění…).
Z literatury mě nejvíce zajímá literatura historických faktů a životopisy umělců, ale čtu knihy ze všech možných oborů. Zajímám se o mineralogii, rostliny a léčivé byliny, hru na klavír (studium I. cyklu 5 let na ZUŠ), mythologii z celého světa, Egypt, Řecko.

Soutěžní příspěvek - Hana Kostková
Soutěžní příspěvek - Hana Kostková
Myslíme, že tohle jsou velmi vydařené ilustrace! Posíláme na jižní Moravu srdečné pozdravy a těšíme se na setkání s Vámi, Hano, ve finále!