Sedmý příspěvek do soutěže O nejlepší botanickou ilustraci jsme dostali z Ostravy. Je v určitém ohledu výjimečný – je to totiž první příspěvek v naší soutěži od muže. Autor ilustrací nám o sobě napsal:
Jmenuji se David Vojtuš. Je mi 20 let a pocházím z Ostravy a posílám vám své příspěvky do soutěže. Vystudoval jsem SUŠ v Ostravě, obor Vědecká kresba a ilustrace. Rok jsem studoval Mediální a didaktickou ilustraci v Plzni. Nyní studuji 2. ročník na ostravské FU, obor Volná grafika. Příroda a její vyobrazení mě přitahuje od malička, ale pořádně se ji věnuji až od VŠ. Specializuji se především na ptactvo, ale v poslední době se věnuji také botanickým ilustracím pro přírodovědný časopis.
Prstnatec byl pro mě velkým oříškem. Jak už jsem předeslal, věnuji se především ptactvu, tudíž jsou pro mě rostliny velkou neznámou a zatím se v nich hledám. Prstnatec je velmi náročná rostlina k ilustraci! Vycházel jsem z hromady fotek, ale sehnat opravdu kvalitní se mi nepodařilo. Proto se tedy předem omlouvám odborníkům za chyby, ať už tvarové nebo v barevnosti. Druhá rostlina je koniklec, ten je o poznání jednodušší rostlinou, ale všechny ty chloupky taky dají zabrat.

David VojtušDavid Vojtuš
David Vojtuš
Zajímavá práce, Davide, jsme rádi, že jste se rozhodl soutěže zúčastnit! Zdravíme rodnou vísku našeho šéfredaktora a těšíme se na naše setkání ve finále!