Už osmý příspěvek do soutěže O nejlepší botanickou ilustraci jsme dostali od našeho čtenáře Lubomíra Trnky. Napsal nám o sobě:

Lubomír Trnka

Jmenuji se Lubomír Trnka. Je mi 33 let. O vaší soutěži jsem se dozvěděl těsně před Vánoci, ale nakonec jsem stihl poslat požadovanou kresbu prstnatce májového, nejrozšířenější orchidej naší přírody a podle mě současně i nejkrásnější! Jelikož se o českou přírodu hodně zajímám, jednu takovou lokalitu prstnatce jsem již navštívil (lokalita Pazderna na Třebíčsku). Ačkoli jsem podle podrobné mapy chráněných území zjistil, kde by měla být, trvalo mě dobré tři hodiny než jsem na tyto vzácné rostliny narazil. Byly zrovna tam, kde byla louka nejmokřejší, vlastně těsně u mělkého, ale hodně rozlitého potůčku.
Druhou rostlinu, kterou jsem vám poslal, je kaktus druhu
Coryphantha elephantidens. Nakreslil jsem si ji vlastně již před asi dvěma roky, jelikož jsem vášnivý kaktusář.
A aby toho nebylo málo, posílám ještě kresbu druhu
Opuntia invicta.
Lubomír Trnka
Lubomír Trnka
Děkujeme, Lubomíre, za Vaše kresby! A nebyli bychom upřímní, kdybychom na tomto místě neřekli, že nás v soutěži speciálně těší kresby kaktusů – tedy rostlin, jejichž pěstování hodlá naše vláda od Nového roku trestat. Za celé BOTANY.cz přejeme do dalšího roku všem kaktusářům hodně radosti při pěstování jejich zamilovaných rostlin, pevné zdraví a dostatek duševní pohody k potírání hlouposti našich mocipánů!