Devátý příspěvek do soutěže O nejlepší botanickou ilustraci jsme sice dostali z Prahy, ale dýchají z něj spíše krásné stepi vzdálené Ukrajiny, odkud autorka ilustrací pochází. Napsala nám o sobě:
Jmenuji se Zina Gavrylyuk (český přepis je snadnější – Havriljuk). Posílám své obrázky vlastně na poslední chvílí, i když ještě před měsícem jsem hledala poptávku na ilustrátory knížek (je to můj sen od dětství – ilustrovat knihy). Náhodně jsem objevila vaši soutěž a pomyslela si – zda mohu přispět svou prací botanickému nakladatelství.
Prezentovat se neumím, tak krátce co jsem zač: původem jsem z Ukrajiny, před deseti lety jsem přijela do Prahy a zůstala s rodinou natrvalo, dřívější povolání – učitelka biologie a zeměpisu, s velkou láskou k přírodě a ještě větší chutí k malování. Je mi 43 let, momentálně pracuji jako manažerka obchodního oddělení v pražské úklidové firmě, mám 3 dcery, moje nejmenší má 2,4 měsíce. Miluji kreslení a malování a botaniku také (učila jsem ve škole nějakou dobu), bohužel speciální vzdělání nemám, jen pedagogické. Zvláštní zálibou je pro mě malování květin – snažím se zvěčnit jejich mimořádnou krásu.

Zina GavrylyukZina Gavrylyuk
Zina Gavrylyuk
Váš příběh, Zino, rozhodně není všední, je v něm mnoho pozoruhodného. Vždy jsem si vážil lidí, kteří v sobě našli dostatek síly odejít ze své vlasti a zkusili hledat štěstí jinde – sám jsem se o to kdysi pokusil, ale po pár měsících se zase vrátil, onu sílu jsem prostě v sobě neměl. Upřímně Vám přeji, aby se Váš sen opravdu uskutečnil – Vaše kresby jsou rozhodně zajímavé a jistě dokáží zaujmout i nakladatele. Ať je pro Vás Praha šťastným městem, které splní i krásné sny dětství!