Jedenáctiletá Radka Janků pochází z Nejdku. Jméno Janků se neobjevuje v naší soutěži poprvé, Jarmila Janků je totiž učitelkou výtvarného oboru ZUŠ také v Nejdku. No jistě, Radka je dcerou paní učitelky. Napsala nám:
Vybrala jsem si květinu anturii, protože ji máme doma a líbí se mi. Tuto květinu také tradičně věnuje táta mamce. Tento vyobrazený exemplář je jediný, který byl darován v květníku. Já osobně mám rostliny moc ráda, protože bydlíme u nádherné louky a tam je jich v létě vždy dostatek. Kromě rostlin mám ráda také živočichy (vlastním dvě pakobylky a v létě jezdím na koni), kreslení a hudbu. Hudbě se věnuji tím, že hraji na flétnu. Kromě těchto zájmů mě ještě baví psát a číst knihy. Do Průhonic se pojedu podívat moc ráda, určitě tam bude spoustu mně zatím neznámých druhů, jak kvetoucích, tak nekvetoucích rostlin. Mimo to se také těším, že se podívám na vzrostlé stromové velikány.
Radka JankůRadka Janků
Radka Janků
Dobré, Radko! Tohle už je skoro pravá botanická ilustrace, hlavně toulitka se spoustou detailů je skvělá! Je vidět, že Tě maminka dobře vede! Těšíme se na naše setkání v Průhonicích, určitě nebudeš zklamaná, ukážeme vám tam spoustu krásných rostlin!

Pořadatelé a sponzoři akce:

PS
BOTANY.cz
ÚEB
Botanický ústav