Jo, kluci Vítkovic! S těmi se velmi dobře známe už z loňska! Taky s jejich maminkou a tatínkem – viděli jsme se spolu loni v Průhonicích na velkém malování růží v zahradě. Oba kluci si tenkrát odnesli ze soutěže i cenu, mladší Vojta byl tehdy jako předškolák třetí. Tak se pojďme podívat, jak se Vojtěch za ten rok v malování rostlin zdokonalil!
Vojtova maminka mi k obrázkům ještě napsala, že Vojta namaloval pole, jen se nemohl rozhodnout, jestli žitné nebo ječmenné, a tak jsou na obrázku zastoupeny hned oba druhy. Dále se tam najde vlčí mák v různých fázích květu, samozřejmě koukol a taky heřmánek. Druhý jeho obrázek je ze školky, kde koukol děti také malovaly. Vojta tam ztvárnil koukol v zajetí duhy.
Vojta Vítek
Vojta Vítek
Duha je ohromná, přesně takovou jsem nedávno taky viděl, jen tedy byla trošku menší, Vojta měl prostě na obří duhu větší štěstí! Taky jsem se od maminky dozvěděl, že aby Vítkovi malování jen tak neodbyli, navštívili i nově otevřené Zemědělské muzeum – koukol k polí patří. A Vojta si tam vyzkoušel, jaké by to bylo být traktoristou – jak zachycuje následující snímek.
Vojta Vítek
Vojto, je to super! Moc se těším, že se v červnu zase uvidíme!

Pořadatelé a sponzoři akce:

ÚEB
Botanický ústav
PS
BOTANY.cz