Milí čtenáři,
výtvarná díla ze soutěže O nejlepší botanickou ilustraci je možné si v těchto dnech prohlédnout ve skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě hl. m. Prahy.
Výstava
Soutěž O nejlepší botanickou ilustraci v loňském roce vyhlásila Přírodovědná společnost a její internetový magazín BOTANY.cz. Do soutěže se přihlásily tři desítky amatérských, ale i profesionálních výtvarníků z celé České republiky, ze Slovenska i Ukrajiny, mezi soutěžícími jsou studenti uměleckých škol, výtvarníci s profesionální zkušeností, ale i nadšení amatéři, pro které je tato výstava veřejnou premiérou. Tak vysoký počet soutěžících byl pro nás všechny velkým a rozhodně i příjemným překvapením.
Všichni soutěžící měli povinně vytvořit botanickou ilustraci prstnatce májového (Dactylorhiza majalis) a jakékoli další reálné rostliny. Přijďte posoudit sami, jak se jim to podařilo. Povinné práce najdete hned při vstupu do skleníku, další část výstavy je umístěna ve štole přímo ve skleníku.
Výsledky soutěže budou oficiálně zveřejněny 16. května 2010. Sraz účastníků soutěže je ve 12 hodin před vstupem do Fata Morgany.
Výstava
Výstava
Těšíme se na vaši návštěvu!